Print this page

Polícia objasnila úmrtie muža v Senici, zo zabitia obvinila 60-ročnú ženu

Senickí policajti boli v sobotu 23. 12. v skorých ranných hodinách privolaní k nálezu muža na Ulici Hollého v Senici. Mŕtve telo našiel náhodný okoloidúci pred obytným domom. 

Privolaní záchranári konštatovali úmrtie muža a na mieste sa nevylúčilo cudzie zavinenie. Pod vrchným oblečením sa našlo zranenie, ktoré nasvedčovalo, že mohlo ísť o ranu po násilnom konaní a obhliadajúci lekár preto nariadil vykonať súdnu pitvu.

"Polícia ihneď po náleze preverila všetky informácie k poslednému pohybu aj k pobytu 39-ročného muža. Krátko na to kriminalisti zadržali o 21 rokov staršiu ženu, ktorá bola značne pod vplyvom alkoholu. Policajtom sa ku všetkému priznala,informovala policajná hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Mária Linkešová.

S 39-ročným druhom spoločne prebývali v Senici a k násilnému konaniu zo strany ženy malo prísť ešte v utorok, 19. 12. ráno v bývalej budove okresného úradu, kde sa dvojica zdržiavala.  Motív jej konania polícia naďalej zisťuje.

"Pitva preukázala, že k úmrtiu došlo po bodnutí noža do hrudníka, čo spôsobilo zranenie osrdcovníka a srdca," doplnila policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

 Vyšetrovateľ obvinil ženu zo zločinu zabitia a podal návrh na jej väzobné stíhanie. Na základe rozhodnutia súdu ju policajná hliadka včera vo večerných hodinách eskortovala  z cely policajného zaistenia do výkonu väzby.

Za úmyselné spôsobenie ťažkej ujmy na zdraví s následkom smrti jej hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody 9 až 12 rokov.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 27 december 2017 12:18
Policajné správy

Related items