Print this page

VIDEO TV SEN Senica: Prvý Seničan je Jakubko Rusňák

By redakcia / Mesto Senica marec 07, 2019 469 0
VIDEO TV SEN Senica: Prvý Seničan je Jakubko Rusňák fotky zdroj: senica.sk

Prvým Seničanom narodeným v roku 2019 je Jakubko Rusňák, ktorý prišiel na svet 3. januára v myjavskej pôrodnici rodičom Jane a Petrovi Rusňákovcom.

Prvým Seničanom roku 2019 je Jakubko zdroj: TV SEN Senica

Mesto Senica pravidelne pozýva na uvítanie v obradnej miestnosti Mestského úradu všetkých nových malých obyvateľov nášho mesta. V stredu 6. marca sa takéto prijatie konalo a bolo o to špeciálnejšie, keďže tu primátor mesta Martin Džačovský prijal prvého Seničana Jakuba Rusňáka narodeného v roku 2019 so svojou rodinou.

„Urobili ste jedno z najkrajších a najzmysluplnejších rozhodnutí, aké môže človek urobiť -  rozhodli ste sa priviesť na svet svoje dieťa. Dovoľte mi, aby som nielen vo svojom mene, ale aj v mene mesta Senica, poslancov a obyvateľov zo srdca vyjadril radosť nad narodením malého Jakubka. Aspoň takto pomyselne chcem otvoriť náruč mesta a prijať ho ako nášho občana, Seničana, jedného z najmladších v našom meste. Vitaj Jakubko!“  prihovoril sa rodičom Jane a Petrovi Rusňákovcom primátor mesta Džačovský.

Nech Vám v zdraví,  láske rastie,  nech Vám dáva iba šťastie.

Vo dne,  v noci,  skrátka stále, nech Vás teší chlapča malé.

V obradnej miestnosti sprevádzali Rusňákovcov aj ich ďalšie dve deti, 9-ročná Beátka a 6-ročný Dominik, ako aj hrdá stará mama. To, že sa malý Jakubko stane prvým senickým bábätkom narodeným v roku 2019, nikto z rodiny nepredpokladal.

“Narodenie Jakubka sme očakávali skôr v decembri, keďže obe predošlé deti sa vypýtali na svet o niekoľko dní skôr a termín pôrodu bol stanovený na 2. januára,” prezradila mamina Jana.

Jakubko teda prekvapil a prišiel na svet deň po termíne, 3. januára 2019 o 10:19 h s ideálnymi mierami 3600 g a 51 cm. 

V pôrodnici na Myjave bol až 4. babätkom narodeným začiatkom roka. Zdá sa teda, že malý Seničania si užívali vianočné a novoročné sviatky spokojne v bruškách svojich mamičiek, keďže posledný novorodenec vykukol na svet ešte 20. decembra 2018 a medzitým sa ani v skalickej, či inej pôrodnici Seničan nenarodil.

Okamih, že sa Jakubko stal prvým Seničanom v roku 2019, potvrdili rodičia svojimi podpismi do Pamätnej knihy mesta a zároveň si odniesli od radnice finančný príspevok a malý darček na pamiatku.

Malému Kubkovi i celej rodinke Rusňákovcov želáme do ďalšieho života všetko len to najlepšie!

zdroj: Mesto Senica - senica.sk

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 07 marec 2019 09:20

Related items