Keď sa chce - tak sa dá, príkladom transparentnosti je Senica

Keď sa chce - tak sa dá, príkladom transparentnosti je Senica

Keď sa chce - tak sa dá, príkladom transparentnosti je Senica NaZahori.sk

Prinášame vám zhrnutie opatrení, ktoré robí mesto Senica v rámci transparentnosti a informovanosti svojej práce k občanom. 

Zaregistrovaným podnikateľom už neunikne žiadna zákazka

V súlade so zvýšením transparentnosti a informovanosti vo verejnom obstarávaní mesto Senica vyhlásila výzvu na účasť – registráciu záujemcov do databázy podnikateľov vo verejnom obstarávaní na zákazky s nízkou hodnotou na dodávku tovaru, poskytnutie služieb a uskutočnenie stavebných prác.

Mesto Senica bude oznámenia/výzvy na zákazky s nízkou hodnotou aktuálne - priebežne zverejňovať na stránke mesta Senica: www.senica.sk a záujemcom/podnikateľom bude umožnené sa aktívne zapájať do súťaži.

Následne po spracovaní databázy budú záujemcovia zaradení do tejto databázy informovaní e-mailom o výzvach na zákazky s nízkou hodnotou na dodávku tovaru, poskytnutia služieb a uskutočnenia stavebných prác vyhlásených mestom Senica.

"Databázu budeme používať pri obstarávaniach. Vylúči sa tým možnosť, že sa na niekoho zabudne, prípadne bude vynechaný z možnosti uchádzať sa o zákazku. Viacerí záujemcovia mali v minulosti záujem dodávať mestu služby, ale niekedy mali pocit, že ich nikto neoslovil. Teraz sa to už nestane, keďže pri mestskom obstarávaní budú výzvy posielané všetkým záujemcom do ich poštovej schránky," uviedol primátor Senice Martin Džačovský.

Vylúči sa tým možnosť, že sa na niekoho zabudne, prípadne bude vynechaný z možnosti uchádzať sa o zákazku. Viacerí záujemcovia mali v minulosti záujem dodávať mestu služby, ale niekedy mali pocit, že ich nikto neoslovil.

Pri mestskom obstarávaní budú výzvy posielané všetkým záujemcom do ich poštovej schránky. Databáza sa zriaďuje na obdobie štyroch rokov od apríla 2019, aktualizovaná bude štvrťročne.

Záujemcovia nájdu informácie o podmienkach zaradenia do databázy, samotnú žiadosť na registráciu a ďalšie bližšie informácie v prílohách.

Odkazy TU:
https://senica.sk/data/component_file/100/5024/f1151.docx

https://senica.sk/data/component_file/100/5024/f1102.pdf


Zverejňovanie zápisníc zo zasadnutí mestských výborov a komisií

Pri Mestskom zastupiteľstve v Senici pracujú komisie a mestské výbory, ako poradné a iniciatívne, či v prípade komisií aj kontrolné orgány. Ich členmi sú okrem zvolených poslancov aj obyvatelia mesta.  V Senici vo volebnom období 2018 – 2022 pracuje 10 komisií a 8 mestských výborov.
Členmi výborov sú všetci poslanci mestského zastupiteľstva zvolení v príslušnom volebnom obvode, ako aj občania príslušnej časti mesta zvolení mestským zastupiteľstvom a členovia mestskej polície. Úlohou členov mestských výborov je prostredníctvom poslancov tlmočiť mestu problémy, požiadavky ale i návrhy na zlepšenie.

„Pozitívnou správou pre verejnosť je, že mesto Senica zverejňuje zápisnice zo zasadnutí mestských výborov na web stránke mesta,  aby boli ľudia lepšie informovaní o tom, čo sa na zasadnutia mestských výborov rieši, rovnako ako je tomu u komisií,“ vyjadril sa zástupca primátora Filip Lackovič.

Odkazy TU:
https://senica.sk/esam/uznesenia-a-zapisnice-komisii-mestskeho-zastupitelstva

https://senica.sk/esam/uznesenia-a-zapisnice-mestskych-vyborov


Výberové konania vyhlásené mestom Senica

Mesto Senica výberové konania na jednotlivé pozície zadáva a zverejňuje na svojej web stránke s dostatočným predstihom pred ukončením termínu podania žiadosti aj s platovými tarifami zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Aktuálne informácie o voľných pracovných miestach:

Odkaz TU:
https://senica.sk/clanok/volne-pracovne-miesta

zdroj: www.senica.sk / oficiálny web mesta Senica

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 09 apríl 2019 11:36

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Senica - Najnovšie fotogalérie

Prezidentka Čaputová na Búroch

Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch

Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča

Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča

Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020

Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020

Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019

Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019

Senica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada