FK Senica - Spartak Trnava 2:0 FK Senica - Spartak Trnava 2:0 huste.tv

Záhoráci podali opäť výborný výkon, oproti zápasu s Dunajskou Stredou pridali aj gól a pripísali si plný bodový zisk, ktorý ich udržal v hre dokonca o prvú šestku.

FK Senica - Spartak Trnava 2:0 huste.tv

FK Senica - FC Spartak Trnava 2:0 (2:0)

Góly: 36. Moses, 45+1. Akinyoola. Rozhodovali: Chmura – Pozor, Galo, ŽK: Yenne, Didiba, Meliš, Addo – Sobczyk, Orlandič, 1865 divákov.

Senica: Vorel - Addo, Didiba (90.+ Černák), Mihál - Cascardo, Baumgartner (90.+ Horniak), Totka, Moses, Yenne - Akinyoola, Meliš (90. F.Buchel)

Spartak Trnava: Rusov – Izuchukwu, Mitrea, Moenza – Tzandaris (61. Pamidele) - Pereira (74. Gamboš), Grendel, Tešija, Yao (36. Tavares) – Sobczyk, Orlandič

Seničania od začiatku potvrdzovali, že v tíme je množstvo talentov, hrali s veľkým nasadením a po 1. polčase zaslúžene viedli dvojgólovým rozdielom. V 10. minúte Yenne delovkou z 28 m vyprášil rukavice brankárovi Rusovovi. Výbornú rýchlu akciu predviedli Seničania v 24. minúte. Akinyoola prihral v šestnástke Baumagartnerovi a jeho krásnu strelu Rusov ďalším výborným zákrokom vyrazil na roh. Trnavčania dali prvýkrát o sebe vedieť v 27. minúte, keď po hlavičke Yaa lopta letela nad bránu. Ten istý hráč mal o 3 minúty ďalšiu možnosť, tentoraz bol jeho pokus zrazený na roh. V 33. minúte mali Seničania ďalšiu obrovskú možnosť, keď po štandardke Baumgartnera zakončoval z päťky  Akinyoola, ale nastrelil len ľavú žrď trnavskej brány. Gólová erupcia na Záhorí prišla v 36. minúte. Moses krásnym volejom zo šestnástky k pravej žrdi nedal brankárovi Rusovovi žiadnu šancu. V nadstavenom čase Cascardo dlhým pasom našiel Akinyoolu, ten si loptu spracoval na šestnástke a krížnou strelou povedľa Rusova dal na 2:0.

Výborné pokračovanie malo aj druhé dejstvo. Trnavčania zvýšili aktivitu a v 53. minúte si vypracovali veľkú možnosť, keď Tzandaris nastrelil pravú žrď. O malú chvíľu mieril do Vorelovej siete striedajúci Tavares. Ani Seničania nezaostávali a v 62. minúte sa po krásnej akcii dostal do zakončenia Yenne, ale Rusov vytiahol krásny zákrok. O 5 minút hlavičkoval domáci stopér Mihál, Rusova však našiel pripraveného. Trnavčania boli nebezpeční v útoku a snažili sa o väčšiu streľbu. Vorel vychytal Sobczyka v 75. minúte a o skórovanie sa pokúšali aj Pamidele a Orlandič. Zo Seničanov mal ešte možnosť po rýchlom protiútoku v 75. minúte Yenne, ale mieril tesne nad.

Hlasy trénerov

Patrik Durkáč, tréner Senice: "Duel sa mi hodnotí veľmi dobre a spokojne. Súpera sme si podrobne rozobrali a treba povedať, že nás ničím neprekvapil. Myslím si, že sme odohrali najlepší zápas v sezóne. Zomkli sme sa, chlapci ukázali srdce a obrovskú chuť. Veľmi rád by som toto víťazstvo venoval všetkým ľuďom, ktorí nás dnes prišli podporiť, ľuďom v klube, ktorí sa o nás starajú v týchto ťažkých časoch a rád by som ho venoval bývalému trénerovi Miškovi Ščasnému, ktorý má výraznú zásluhu na tom, ako toto mužstvo vyzerá a pôsobí na ihrisku."

Ricardo Cheu, tréner Trnavy: "Nerozumiem, čo sa s mojím tímom stalo v prvom polčase. Vedeli sme, že Senica má svoje problémy a pritom na trávniku pôsobila oveľa lepším dojmom, herne a bojovne. Absolútne sme neexistovali, prehrali sme každý súboj, nezískali sme žiadnu odrazenú loptu, nezaslúžili sme si bodovať. Sme sklamaní. Musíme sa dať dokopy a najbližší duel so Zlatými Moravcami jednoznačne vyhrať."