Na FK Senica čakájú v 3. kole Fortuna ligy takisto doteraz bezbodové Michalovce

Na FK Senica čakájú v 3. kole Fortuna ligy takisto doteraz bezbodové Michalovce

Zo stretnutia 2. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď - FK Senica Zo stretnutia 2. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď - FK Senica FK Senica - Braňo Španka

Po krátkej prestávke naskočili fortunaligisti ostrým tempom do novej sezóny a na FK Senica tak čaká už tretí duel v priebehu siedmich dní. Tentokrát na svojom štadióne privítajú v sobotu 15. augusta o 19.00 h Zemplín Michalovce.

Vstup do novej sezóny Záhorákom nevyšiel podľa predstáv. Dva zápasy, dve prehry a osem inkasovaných gólov hovoria za všetko. Zápasy proti Žiline a Seredi boli ale diametrálne odlišné. V prvom kole Senica s favoritom držala krok, vypracovala si niekoľko sľubných príležitostí, no nakoniec rozhodla efektivita súpera. V druhom proti Seredi naopak ťahala počas celého zápasu za kratší koniec.

"Výsledkovo to určite nie je ono, realizačný tím a rovnako tak aj chalani v kabíne si to po prípravných zápasoch predstavovali rozhodne inak. Inkasujeme veľa gólov, nie je to ideálne. Je to však proces, treba byť trpezlivý. Musíme sa zamerať na to, aby sme začali bodovať. V defenzíve potrebujeme byť viac organizovanejší. Na gól sa naopak veľmi nadrieme. Musíme to zmeniť," uviedol hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

Viacero nových hráčov v tíme či zmena herného systému. V minulej sezóne bola obrana trojčlenná, s príchodom nového trénera prešla zo systému troch obrancov na štvorčlenný systém. "Hľadáme systém, ktorý by chlapcom sedel najviac. Chceme sa prezentovať aktívnym futbalom, s tým sa musia chlapci vysporiadať. Sú tam aj náročnejšie prvky, čo sa týka zodpovednosti hry 1 na 1, tam nás tlačí topánka. Musíme to riešiť, verím však, že sa to postupom času zlepší," priznal 44-ročný rodák z Košíc.

Podobne zlý vstup do novej sezóny zažívajú aj zverenci trénera Jozefa Majoroša. V prvom kole podľahli Spartaku Trnava na vlastnom ihrisku 0:2, v tom druhom naopak majstrovi na Tehelnom poli vysoko 0:5. "Bude to ťažký zápas, súper je organizovaný v obrane. Budeme musieť byť trpezliví a najmä efektívni. Momentálne nám chýba aj šťastie v koncovke, verím, že sa to otočí. Súboj bude náročný aj na psychiku. Obe mužstvá potrebujú nutne bodovať," doplnil Šoltis.

Sobotňajší zápas bude špeciálnym práve pre trénera Šoltisa. Na Zemplíne strávil štyri roky svojej kariéry. S mužstvom dosiahol najväčšie úspechy v klubovej histórii. Teraz však bude stáť prvýkrát proti svojmu bývalému mužstvu. "Je to zápas, ako každý iný. V Michalovciach som strávil pekné roky, je to však súčasť futbalového života a trénerskej cesty. V tejto zložitejšej situácii by som to nenazval špeciálnym zápasom. Potrebujeme bodovať, budeme chcieť zvíťaziť, aby sme zabudli na úvodné nevyadrené vystúpenia v lige. Verím, že zápas zvládneme," dodal tréner FK Senica.

Informácie pre fanúšikov

Lístky na zápas sa začnú predávať už tradične hodinu pred výkopom. Fanúšikovia, ktorí si ešte nevyzdvihli permanentku na novú sezónu tak môžu urobiť pred zápasom na hlavnej pokladni.

Stále platí, že všetci fanúšikovia sú na štadióne povinní dodržiavať hygienické opatrenia, rovnako je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty (rúško/šatka). Rady, ktoré sú ohradené páskou musia zostať počas zápasu voľné. Ak je rad, do ktorého má fanúšik zakúpenú permanentku resp. lístok ohradený páskou, je nutné nájsť si voľné miesto na sedenie v nasledujúcom rade. Touto cestou žiadame všetkých fanúšikov, aby pri hľadaní si miesta na štadióne boli voči sebe ohľaduplní a dospeli k vzájomnému pochopeniu a dohode.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 15 august 2020 05:42

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Senica - Najnovšie fotogalérie

Prezidentka Čaputová na Búroch

Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch

Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča

Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča

Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020

Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020

Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019

Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019

Senica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada