Principál Záhoráckeho divadla chcel dať na protest otestovať somára

Principál Záhoráckeho divadla chcel dať na protest otestovať somára

Principál Záhoráckeho divadla chcel dať na protest otestovať somára foto: Polícia SR - Trnavský kraj

Principál Záhoráckeho divadla Ivan A. Fodor sa rozhodol na protest proti celoplošnému testovania dnes otestovať v Senici somára, ktorý je súčasťou divadla. Nakoniec mu to nebolo umožnené.

„My sme sa tu ocitli s našim somárikom v Senici s tým, že chceme spraviť recesistickú akciu. Chceme aby ho pretestovali, lebo časy, ktoré zažívame sú zlomové a myslím si, že tak skoro neprestanú. V podstate keď si nikto neotvorí ústa, skončíme ako národ veľmi zle,“ uviedol Fodor pre prítomné médiá.

„Dovoľujem si týmto vlastným spôsobom protestovať, keďže som umelec. Protest spočíval v tom, že sme nastúpili na odberné miesto, aby nám pretestovali aj nášho somárika, keďže mi sme už pretestovaní a aby aj on bol bezpečný a nikoho nenakazil na našom hospodárskom dvore,“ pokračoval principál divadla.

Druhá vec je podľa neho fakt, že táto zdravotnícka tematika bola spolitizovaná a teraz je zneužívaná. „Sme tu preto, aby sa o to niekto zaujímal, čím väčšiu publicitu spôsobíme, tým viac ľudí si to snáď všimne a pochopia, že nie je všetko s kostolným poriadkom, čo sa deje. Ľudia sú dvakrát donútení ísť na nezmyselné testy. Pretože ja som bol na PCR teste, ktorý je presnejší, ale oni chcú odo mňa modrý papierik. Z testovacieho problému spravili nástroj na rozdelenie ľudí. Z ľudí, ktorí chcú chodiť do práce spravili kriminálnikov, lebo nemajú modrý papierik. Sme všetci nútení k tomu zaujať nejaký postoj. Nemôžeme zostať k tomu vlažní, lebo spravili z dobrovoľného testovania povinné, lebo ak sa ho človek nezúčastní, siahajú mu na prácu. Vláda spravila pri tomto strašne veľa prešľapov,“ vysvetlil Fodor.

foto: NaZahori.sk

Protestujúceho umelca chcela predviesť Mestská polícia v Senici na výsluch, nakoniec od toho upustila. „Po dvanástej hodine riešila hliadka mestskej polície (MsP) občana, ktorý sa pohyboval v centre mesta bez rúška. Bol upozornený na to, že v čase núdzového stavu nerešpektuje uznesenie vlády a následne vyzvaný, aby si rúško nasadil, čo odmietol. MsP Senica eviduje túto udalosť ako priestupok v zmysle zákona o civilnej ochrane, ktorý bude postúpený na príslušný správny orgán, ktorým je Okresný úrad v Senici,“ informovala hovorkyňa mesta Senica Tatiana Moravcová.

ÚSMEVNÁ KURIOZITA V SENICI: MUŽ PRIŠIEL NA ODBERNÉ MIESTO AJ SO SVOJIM OSLÍKOM. Napísala na FB  Polícia SR - Trnavský kraj.

"Na pravé poludnie dnes zavítal na námestie v Senici aj muž s oslíkom s požiadavkou na test. S úsmevom na tvári mu na odbernom mieste vysvetlili, že zvieratá sa bohužiaľ netestuju. Táto situácia vyčarila každému zúčastnenému na odbernom mieste úsmev na tvári. Poďte sa otestovať na odberné miesta aj vy! Okrem toho, že ochránite seba aj ostatných a zmiernite nápor na slovenské nemocnice možno zažijete aj nejaké dobrodružstvo ," vyjadrila sa k prípadu polícia na sociálnej sieti.

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on nedeľa, 08 november 2020 09:10

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
21
22
28

Senica - Najnovšie fotogalérie

Prezidentka Čaputová na Búroch

Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch

Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča

Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča

Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020

Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020

Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019

Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada