Zmeny železničnej trate Ba-Kúty-Lanžhot

Zmeny železničnej trate Ba-Kúty-Lanžhot

By Marian Vojtko marec 21, 2018 574 0
ilustračné foto:           /        zdroj: vlaky.net ilustračné foto: / zdroj: vlaky.net

Pred dlhšou dobou sa objavila informácia, že ŽSR plánujú úpravu železničnej trate Ba-Kúty-Lanžhot, pričom železničné priecestia majú byť mimoúrovňové, alebo zrušené.

V pôvodnom návrhu ŽSR mali byť priecestia na poľných cestách v BSJ (Pesermlynská a na Štrnástku) zrušené. Svoje pripomienky mohli všetci obyvatelia podať na Obecnom úrade. Bol som zrejme jediný, kto tak urobil, pretože odvtedy ma nepravidelne Ministerstvo životného prostredia SR „oslovuje“ ako účastníka konania (jediného z obce popri Obecnom úrade) k danej téme. Ja som v svojej pripomienke protestoval proti zrušeniu týchto železničných priecestí - a to jednak preto, že by sa odrezal prístup k pozemkom v katastri obce za železnicou, čo by majiteľom a užívateľom pozemkov skomplikovalo ich využitie, ale tiež preto, že by odrezalo obyvateľom možnosť výletov k rieke Myjave. 

19.3. mi prišlo záverečné stanovisko Ministerstva ŽP. Zo 103 stranového elaborátu ponúkam to podstatné

ŽEL. PRIECESTIE č. 18 (pri žel. stanici Sekule)

Má byť vybudovaný nadjazd alebo podjazd, pričom ministerstvo odporúča nadjazd. Treba doriešiť krátku vzdialenosť od dialničného mosta, ako aj odbočenie k žel. stanici, k priľahlým pozemkom po oboch stranách železnice, ako aj otočisko autobusov.

ŽEL. PRIECESTIE č. 19 (Pesermlynská)

Má byť zrušené bez náhrady. Od priecestia č. 20 sa majú zrealizovať poľné a lesné cesty, ktoré zabezpečia prístup na pozemky za železnicou. Jestvujúca poľná cesta v súbehu s traťou, ktorá vedie cez podmáčané územie, sa má zabezpečiť, aby bola prejazdná i v nepriaznivom počasí jej zdvihnutím, zriadením priekop a vybudovaním priepustov.

ŽEL. PRIECESTIE č. 20 (na Štrnástku)

Má sa vybudovať nadjazd s pozdĺžnym sklonom max. 12%, dĺžky nájazdových rámp budú cca 130-160 metrov. Pred začiatkom a koncom rampy treba zriadiť výhybňu vozidiel, na nadjazde bude jednopruhová poľná cesta. Ministerstvo odporúča zvážiť vybudovanie cyklochodníka a chodníka pre peších. (Čo v preklade znamená, že to nebude, pretože sa určite bude šetriť, a tu sa jedná len o odporúčanie zvážiť, nie príkaz na realizáciu.)

Predpokladaný termín začatia výstavby: 2018

Predpokladaný termín ukončenia výstavby (začiatok prevádzky): 2020

Proti tomuto stanovisku ministerstva sa možno odvolať do 15 dní. (Verejnosť môže podať odvolanie, aj keď nebola účastníkom konania.)

Farnosť Borský sv. Jur - FB /  Mgr. Marian Vojtko

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 21 marec 2018 07:47

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Senica - Najnovšie fotogalérie

Sobotište, rekonštrukcia Habánsky dvor

Sobotište, rekonštrukcia Habánsky dvor Sobotište, rekonštrukcia Habánsky dvor Sobotište, rekonštrukcia Habánsky dvor Sobotište, rekonštrukcia Habánsky dvor Sobotište, rekonštrukcia Habánsky dvor

Senica, Deň matiek, ZŠ a MŠ Mudrochova

Senica, Deň matiek, ZŠ a MŠ Mudrochova Senica, Deň matiek, ZŠ a MŠ Mudrochova Senica, Deň matiek, ZŠ a MŠ Mudrochova Senica, Deň matiek, ZŠ a MŠ Mudrochova Senica, Deň matiek, ZŠ a MŠ Mudrochova

Senickí žiaci na Legiovlaku

Senickí žiaci na Legiovlaku Senickí žiaci na Legiovlaku Senickí žiaci na Legiovlaku Senickí žiaci na Legiovlaku Senickí žiaci na Legiovlaku

Sobotište, cvičenie hasičov (Robo Fritz)

Sobotište, cvičenie hasičov (Robo Fritz) Sobotište, cvičenie hasičov (Robo Fritz) Sobotište, cvičenie hasičov (Robo Fritz) Sobotište, cvičenie hasičov (Robo Fritz) Sobotište, cvičenie hasičov (Robo Fritz)

Senica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada