Martin Hujsa má jasno s pôsobením v budúcej sezóne

Martin Hujsa má jasno s pôsobením v budúcej sezóne

Martin Hujsa / NaZahori.sk Martin Hujsa / NaZahori.sk

Jednou z hlavných opôr minulosezónneho kádra HK Skalica bol Martin Hujsa. Ošľahaný veterán sa vrátil do materského klubu po riadne dlhej dobe.

Miroslav Lipovský ako šéf hokejového klubu HK Skalica zháňal pred sezónou nové posily. Ulovil aj Martina Hujsu / NaZahori.sk

Vráťme sa k návratu do Skalice. Ako k nemu prišlo po 14 rokoch strávených mimo klub.

Z veľkej časti zavážila rodina. Chcel som byť už aj viac s deťmi, lebo som posledné roky trávil hodne času mimo domova. Povedal som si, že roky utekajú a bolo by načase sa vrátiť domov a ustáliť sa.

Zohral rolu aj fakt, že klubu v Skalici šéfuje Miro Lipovský?

Určite áno, s Mirom máme dobré vzťahy. Dokázali sme sa rýchlo dohodnúť a určite to bol jeden z dôležitých faktorov.

Pohľad na sezónu. Ako si ju vnímal ty? Víťazstvo v základnej časti, finálová účasť v play-off a nasledujúca baráž o Tipsport ligu.

Sezóna, čo sa základnej časti týka nám vyšla tak ako sme chceli, keďže sme sa stali víťazmi. Strašne ma mrzí finále, ktoré naopak nebolo podľa našich predstáv. V baráži už bol vidieť veľký rozdiel medzi prvoligistami a tipsortligistami. Z celkového pohľadu zostáva mierne sklamanie, ale z pohľadu klubu sa na to musíme pozerať ako na úspešnú sezónu.

Tebe osobne sa darilo, stal si sa víťazom kanadského bodovania celej súťaže.

Čo sa týka kanadského bodovania, podarilo sa. Klub ma s týmto zámerom angažoval a som rád že sa mi očakávania podarilo naplniť. Už pri nahrávaní predsezónneho videa Lipka pri mne počítal s vysokým počtom bodov a som rád, že som ho nesklamal. Z môjho pohľadu, mohlo to byť aj lepšie, ale celkovo to nebolo zas tak zlé.

Máš skúsenosti z viacerých súťaží, popri dvoch tituloch so Slovanom, si s Pavlodarom získal aj tri v Kazachstane a vyskúšal si si aj francúzsku ligu. Ako hodnotíš z tohto pohľadu druhú najvyššiu súťaž u nás?

Ak mám byť úprimný, tak z tých súťaží, čo som odohral, bola naša druhá najvyššia súťaž asi najslabšia. Francúzska liga bola kvalitná, kazachstanská sa už približovala k slovenskej extralige. Na obranu našej druhej ligy musím poznamenať, že tam bolo štyri až päť tímov, ktoré mali svoju kvalitu a súboje s nimi boli na vysokej úrovni. Problémom boli hlavne veľké rozdiely v kvalite medzi mužstvami z hornej a dolnej časti tabuľky.

V budúcej sezóne príde k zmene, keď sa už nebude hrať 12-kolová baráž ale iba súboj medzi víťazom 1. ligy a Tipsport ligy, zvýši sa šanca na úspech pre prvoligistu?

Ja si myslím, že väčšia šanca bola v tom pôvodnom systéme, keď sa hralo v štyroch. Mužstvo z prvej ligy môže vychytiť formu, na rozdiel od extraligistu, ktorý môže prísť v útlme. Na druhej strane je to prípad od prípadu. Veľakrát sa extraligista už dlhú dobu pripravuje na baráž. Pekne to bolo vidieť na Detve, ktorá v podstate už od začiatku sezóny mala prípravu na boje o záchranu, keďže na play-off nemala nárok. Navyše prvoligisti hrajú až do samého záveru play-off o samotnú účasť v baráži, čo tiež vyčerpáva. Už netreba ani pripomínať, že prvoligisti môžu mať iba troch zahraničných hráčov, kým tipsportligisti neobmedzený počet a v mužstvách prvej ligy musia hrať siedmi hráči do 23 rokov. Dá sa povedať, že je to nefér.

Je tu prestávka. Oddychuješ alebo už pomaly začala príprava na novú sezónu?

Keďže korčule ešte neplánujem zavesiť na klinec, už na sebe pracujem. Trénoval som už prípravu s juniorkou Skalice, za čo sa musím trénerom juniorky poďakovať. Dávam si aj individuálne cvičenia. Už to nie je tak ako za mlada, ale tréning sa oklamať nedá. Samozrejme v rozumnej forme ho treba kombinovať s odpočinkom.

 

Martin Hujsa - hokejbal / foto: DENÍK/Libor Kopl

Zdroj: https://hodoninsky.denik.cz/ostatni_region/na-tym-muzeme-byt-pysni-rekl-po-vyrazeni-kanonyr-hujsa-20160513.html

Okrem hokeja si podobne ako ďalší hokejisti zahráš aj hokejbal.

Hokejbal hrám rád, hrám extraligu na Morave za Sudoměrice. Do play-off sme síce tento rok postúpili, ale nastúpili sme tam proti lídrovi základnej časti a aj keď sme ho potrápili, nakoniec to nestačilo na postup. Hrám ho celý život a mne osobne hodne dáva aj do hokeja, kde mnoho vecí dokážem využiť. Je to výborný doplnkový šport.

Aké máš plány do najbližšej sezóny, zostávaš v Skalici?

S najväčšou pravdepodobnosťou áno. Predbežne som dohodnutý s Mirom Lipovským aj do najbližšej sezóny.

 

Rate this item
(4 votes)
Last modified on piatok, 06 júl 2018 16:13

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalicu navštívil olympijský víťaz Matej Tóth

Skalicu navštívil olympijský víťaz Matej Tóth Skalicu navštívil olympijský víťaz Matej Tóth Skalicu navštívil olympijský víťaz Matej Tóth Skalicu navštívil olympijský víťaz Matej Tóth Skalicu navštívil olympijský víťaz Matej Tóth

Hokejbal: Skalica - P. Bystrica, 2. finálový zápas

Hokejbal: Skalica - P. Bystrica, 2. finálový zápas Hokejbal: Skalica - P. Bystrica, 2. finálový zápas Hokejbal: Skalica - P. Bystrica, 2. finálový zápas Hokejbal: Skalica - P. Bystrica, 2. finálový zápas Hokejbal: Skalica - P. Bystrica, 2. finálový zápas

Trdlofest, Skalica 18.5.2019

Trdlofest, Skalica 18.5.2019 Trdlofest, Skalica 18.5.2019 Trdlofest, Skalica 18.5.2019 Trdlofest, Skalica 18.5.2019 Trdlofest, Skalica 18.5.2019

Skalica - P. Bystrica 5:4 pp, 1. finnále extraligy 2018/19

Skalica - P. Bystrica 5:4 pp, 1. finnále extraligy 2018/19 Skalica - P. Bystrica 5:4 pp, 1. finnále extraligy 2018/19 Skalica - P. Bystrica 5:4 pp, 1. finnále extraligy 2018/19 Skalica - P. Bystrica 5:4 pp, 1. finnále extraligy 2018/19 Skalica - P. Bystrica 5:4 pp, 1. finnále extraligy 2018/19

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada