Skaličania neudržali vedenie 2:0 v Topoľčanoch, napriek tomu idú na 1. miesto

Blahoslav Novák (HC Topoľčany) a brankár HK Skalica Roman Petrík. Blahoslav Novák (HC Topoľčany) a brankár HK Skalica Roman Petrík. Vlado Miček

Po druhýkrát v sezóne sa o výsledku v Topoľčanoch nerozhodlo po 60 minútach. Skaličania síce viedli v 24. minúte už 2:0, ale nakoniec sa domov vracajú iba s bodom. Aj ten im nakoniec stačil na posun na 1. miesto, keďže Prešov prekvapujúco zakopol v Považskej Bystrici.

HC Topoľčany - HK Skalica 3:2 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly a asistencie: 28. Podstavek, 33. Laššo (Uhnák, Minárik), 65. Podstavek - 23. Janáč (Kučera, Janík), 24. Hujsa (Vaškovič, Vereš)

HC Topoľčany: Kompas – Ďurčo, Král, Hrudík, Duran, Bystričan, Kohút, Španko, Kubek – Pekarčík, Uhnák, Pätoprstý – Minárik, Laššo, Podstavek – Tábik, Novák, F. Hudec – J. Hudec, Hrabčák, Gašparovič

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešič, Janík, Straka, Kukliš – Vereš, Hujsa, Vaškovič – Okoličány, Jarolín, Jurák – Janáč, Kučera, Kotzman – Kniazev, Čederle, Hluch

Rozhodcovia: Hatala – Mráz, Hanko

Po úvodnom oťukávaní sa k slovu dostali domáci hokejisti. V 7. minúte išiel na trestnú lavicu za podrazenie Hujsa a o minútu sa k nemu za nedovolené bránenie posadil aj Pavešic. Domáci však takmer minútovú presilovú hru o dvoch hráčov nevyužili. V 12. minúte rozhodca Hatala po druhýkrát za podrazenie vylúčil najlepšieho nahrávača ligy Hujsu, ale ani to nepomohlo Topoľčanom k úvodnému zásahu v stretnutí. Ani Skalica nevyužila svoje príležitosti a tak sa išlo do šatní po prvej časti za bezgólového stavu.

Záhorákom vyšiel výborne začiatok druhej tretiny. V 23. minúte sa po asistenciách Kristiána Kučeru a Ondreja Janíka presadil Patrik Janáč. Neprebehla ani minúta a Martin Hujsa sa po dvoch trestoch zapísal do štatistík zápasu aj presným zásahom, ktorý bol jeho desiatym v sezóne. Asistencie si pri ňom zaknihovali Ľubo Vaškovič a Rasťo Vereš. Rýchle dva góly v sieti Kompasa donútili domáceho trénera Ľubomíra Hurtaja k oddychovému času. V 27. minúte dostali Skaličania ideálnu príležitosť položiť Žochárov na lopatky, keď si na trestnú lavicu išiel sadnúť domáci Filip Hudec za hákovanie. Lenže nedali si pozor na skúseného Albína Podstavka a ten znížil v početnom oslabení na 1:2. V polovici stretnutia nastali ťažké chvíle pre Skaličanov. Najskôr dostal 2+2 minúty Kristián Kučera a o 25 sekúnd sa porúčal za hákovanie na lavicu hanby aj Ľubo Škápik. Záhoráci hrdinsky vzdorovali celé dve minúty v dvojnásobnom oslabení, ale po návrate Škápika napokon predsa len v hre 4 na 5 kapitulovali a Topoľčany vyrovnali. Kučera bol na ľade iba 15 sekúnd a rozhodca Hatala ho opäť poslal na trestnú, tentokrát aj s domácim Uhnákom. V ďalšom priebehu sa hra upokojila a ďalší gól už v tejto časti diváci nevideli.

V tretej tretine dostali obe mužstvá po jednej presilovej hre, ale ani jedno ju nedokázalo využiť a keďže góly nepadli ani v rovnovážnom stave, išlo sa aj druhýkrát vo vzájomnom meraní v Topoľčanoch do predĺženia. V ňom sa napriek šanciam dlho zdalo, že si to hráči rozdajú v samostatných nájazdoch. Lenže v 65. minúte sa po samostatnej akcii presadil druhýkrát v stretnutí Podstavek a dokonal obrat v stretnutí.

Ďalšie výsledky

HK Spišská Nová Ves – HK Gladiators Trnava 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly a asistencie: 3. L. Olejník (Halász, Vantroba), 10. Giľák (Štrauch), 30. Nagy (Gurčík, Paločko) – 36. Mrava (Shmidt)

HK 95 Považská Bystrica – HC Prešov Penguins 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 4. Cíger (bez asistencie), 13. Leško (Rodionov, Zlocha), 28. Ligas (Dolinajec, Cíger), 38. Cíger (Klíma), 57. Solár (Niník, Cíger) – 9. Palko (Šimčák, Pavúk), 25. Tomčák (Babynets, Kotzman)

HC Mikron Nové Zámky B – HK Dukla Ingema Michalovce 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 11. Solomonchak (Toma, Fajčák), 56. Valečko (Poliaček, Brezniak)

HC Osmos Bratislava – MHK Dubnica nad Váhom 2:6 (2:3, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 2. Brodek (Danišovský, Novák), 6. Sloboda (Dvonč, Kratochvíla) – 11. Jakúbek (Rehák, Ďuriš), 13. Jakúbek (Nemček), 14. Švec J. (Ďurkech, Ďuriš), 36. Berák (Ďurkech, Habšuda), 39. Hegyi (Kluka, Nemček)

TABUĽKA

1. Skalica                             25           17           2             1             5              98:57     56

2. Michalovce                   25           15           4             2             4              112:55   55

3. Prešov                            25           16           3             1             5              103:58   55

4. Topoľčany                     25           12           5             1             7              82:59     47

5. Dubnica                          25           12           2             3             8              98:72     43

6. Bratislava                       25           11           1             3             10           87:80     38

7. Spišská Nová Ves        25           7             3             3             12           87:108   30

8. Nové Zámky B              24           6             0             2             16           58:125   20

9. Trnava                             25           5             0             2             18           63:110   17

10. Považská Bystrica     24           4             0             1             19           59:127   13

11. Slovensko U20           8             2             1             2             3              34:30     10

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 29 november 2017 19:34

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!