VIDEO: Kustód Igor Šebesta: Mám pocit, že sa rodí najlepší kolektív počas éry HK Skalica

VIDEO: Kustód Igor Šebesta: Mám pocit, že sa rodí najlepší kolektív počas éry HK Skalica

Kustód HK Skalica Igor Šebesta Kustód HK Skalica Igor Šebesta Vlado Miček

Na prahu novej sezóny sme dali slovo aj človeku, o ktorom sa síce počas sezóny takmer vôbec nehovorí, ale bez ktorého by žiadny hokejový tím nefungoval a je ním kustód mužstva. V HK Skalica túto funkciu plní od jeho zrodu Igor Šebesta.

Kustód HK Skalica Igor Šebesta NaZahori.sk

Každý z fanúšikov má o tejto funkcii svoje predstavy, ako to vlastne je s povinnosťami kustóda. „V takej krátkej verzii sa starám o chalanov po všetkých stránkach. Či už sa to týka výstroje, korčule alebo ide o pitný režim. Zabudnúť nemôžeme ani na masáže a regeneráciu. Je toho samozrejme podstatne viac,“ začal kustód HK Skalica.

O kustódoch sa zvykne hovoriť, že sú spovedníkmi hráčov, že sa na nich hráči obracajú so všelijakými požiadavkami. „Ak majú nejaký problém, snažíme sa ho riešiť v rámci možností. Robíme všetko preto, aby sme spolu vychádzali kamarátsky, aby mužstvo šlapalo, aby tam bola dobrá partia. Potom sa to prejaví aj na ľade,“ uviedol pre NaZahori.sk Šebesta.

Túto funkciu zastáva už od reštartu hokeja v Skalici pod názvom HK Skalica, takže vie porovnať, ako to s klubom je na prahu tretej sezóny. „Začiatky boli ťažké a treba si otvorene povedať, že aj pokračovanie nie je jednoduché. Treba vždy bojovať a veriť. Sme v klube dobrá partia, čo je základ úspechu. Aj sponzori vidia, že to šlape ako má a dáva význam vkladať financie do tohto klubu. Som presvedčený, že sa to časom prejaví a Skaličania, ktorí si najvyššiu súťaž zaslúžia, sa jej dočkajú Možno to bude o rok, možno o dva, možno neskôr, ale verím tomu, že sa tak stane,“ optimisticky pozerá do budúcnosti kustód.

Kustód musí riešiť problémy hráčov na dennej báze. Ako je to s hráčmi, ktorí z nich je „najotravnejší“? „V globále všetci,“ prezradil svoj zmysel pre humor skalický kustód a potom vážnejšie pokračoval: „Sme tu na to, aby chalani pohodu, aby bolo všetko tak ako má byť. Nie je žiadny, ktorý by výraznejšie vyčnieval nad ostatnými.

Počas sezóny sa stane, že príde k nejakej nečakanej udalosti, ktorú musí operatívne riešiť. „Je to bežná záležitosť, ktorá sa prihodí nielen mne ale aj ostatným kolegom. Aj preto sa snažím s kustódmi ďalších klubov udržiavať dobré vzťahy, aby sme si v prípade potreby dokázali pomôcť. V minulej sezóne sa zlomil v Topoľčanoch nôž Horvimu (Horváthovi). Dokázali sme to vyriešiť, tréner bol z toho síce nervózny, viac ako hráč, ale zvládli sme to,“ zaspomínal aj na príhodu, ktorá teraz vyvoláva úsmev na perách, ale pár minút pred zápasom to tak úsmevné nebolo.

Pristavil sa aj pri súčasnom kádri HK Skalica. „Poviem to otvorene, som prekvapený. Partia z týchto troch ročníkov je asi najlepšia aká sa tu poskladala. Nie, že by bola zlá v minulých dvoch, ale v tejto si chalani sadli úplne super a to je základ, aby mužstvo klapalo. Ja verím, že táto sezóna bude ešte úspešnejšia ako tá posledná“ netajil spokojnosť s kolektívom.

K situácii v kabíne prispela aj zmena krvi. „Je to pravdepodobné, prišli skúsenejší hráči. Zvlášť  by som chcel poukázať na Tibora Kutálka, ktorý je v kabíne veľkým prínosom. U chalanov si vybudoval prirodzený rešpekt a aj preto si ho asi zvolili za kapitána. Vie povedať aj ostré slová a hlavne hovorí k veci. Je to prirodzený vodca kabíny a je z neho cítiť, že ešte niečo chce v kariére dosiahnuť,“ zakončil Igor Šebesta.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 14 september 2018 06:58

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada