FOTO: Futbalista z Radimova Rado Drápal najlepším strelcom reprezentácie Slovenska na majstrovstvách sveta!

FOTO: Futbalista z Radimova Rado Drápal najlepším strelcom reprezentácie Slovenska na majstrovstvách sveta!

Rado Drápal sa teší po jednom z gólov do siete Kazachstanu na majstrovstvách sveta. Rado Drápal sa teší po jednom z gólov do siete Kazachstanu na majstrovstvách sveta. archív Rado Drápal

Slovenskí futbalisti v malom futbale odohrali premiérové majstrovstvá sveta a zastúpenie na ňom malo aj Záhorie. A nie hocijaké, Rado Drápal sa so štyrmi gólmi stal najlepším strelcom našej reprezentácie!

V uplynulých dňoch si absolvoval majstrovstvá sveta v malom futbale. Priblíž ako si sa dostal k tejto „odrode“ futbalu?

Minifutbalu som sa začal aktívne venovať približne pred tromi rokmi v Bratislave v súťaži s názvom Uni-liga. Tento projekt mi odporučil kamarát a okamžite ma zaujal.

V súčasnosti ho hráš pravidelne alebo ho berieš ako doplnok k veľkému futbalu?

Uni-ligu hrám pravidelne, dvakrát do týždňa.

Je veľký rozdiel medzi malým a veľkým futbalom?

Malý futbal sa zväčša hrá na umelej tráve na dvakrát 20 minút, systémom 5+1 a s bránkami menšími ako sú futbalové. Pravidlá sú takmer rovnaké, prísnejšie sa možno posudzujú šmýkačky a hrá sa bez ofsajdov. Celkovo je minifutbal viac dynamický a je tam rýchlejšie prepínanie z obrany do útoku.

Odporučil by si ho aj ďalším futbalistom ako doplnkový šport?

Minifutbal by som odporučil každému futbalistovi a ja verím tomu že tento šport sa na Slovensku bude stále rozvíjať a uvidíme ho aj v ďalších mestách.

Prejdime k malému futbalu a reprezentácii Slovenska. Bola to tvoja premiéra v najcennejšom drese?

Veru tak. Bola to moja premiéra.

Aká bola organizácia turnaja? O Portugalcoch sa často hovorí, že nie vždy sú detailisti?

Nemám možnosť porovnávať tento šampionát s inými, ale bol na veľmi vysokej úrovni. Musím pochváliť aj starostlivosť, bolo o nás veľmi dobre postarané.

Reprezentácia napokon skončila v skupine na 3. mieste a tesne jej unikol postup. Ako hodnotíš vystúpenia proti Anglicku, USA a Kazachstanu?

Myslím si, že sme podali veľmi dobré výkony vo všetkých troch zápasoch a nemáme sa začo hanbiť. Zo všetkých strán som vnímal pozitívne ohlasy, čo sa týkalo našej hry.

Mrzí asi predovšetkým duel s USA.

Áno, zápas proti USA ešte stále mrzí, prehrali sme vyhraný zápas z 2:0 na 2:4 za 10 minút. Chýbal nám kúsok šťastia, ale bola to výborná skúsenosť.

Tebe osobne sa darilo strelecky, proti USA si strelil jeden gól, Kazachstanu si nasúkal hetrik. Takže z tvojho pohľadu asi spokojnosť?

Strelecky sa mi darilo, bol som za tie góly samozrejme veľmi rád. Škoda, že sme sa nepozreli aspoň do osemfinále. Myslím, že mužstvo sme na to mali.

Čo si stihol v Portugalsku mimo športových povinností?

Boli sme pozvaní na naše veľvyslanectvo, pochodili sme pamiatky. Nevynechali sme ani známe štadióny lisabonských špičkových klubov. Navštíviť miesta, kde hrajú hráči z takých klubov ako Benfica a Sporting je zážitok. Stihli sme sa samozrejme aj okúpať. Mesto ako také určite odporúčam.

Veľký futbal si hrával v minulosti v Senici a v Skalici, nepomýšľal si na výraznejšiu kariéru aj vo veľkom futbale?

Tak ako každý mladý futbalista, aj ja som sníval o tom, že futbal budem hrať na profesionálnej úrovni. Nepodarilo sa mi to, ale som spokojný s tým čo mám.

Teraz pôsobíš v Radimove, ktorý sa tento rok rozhodol postúpiť do 5. ligy. Je veľký rozdiel medzi 6. ligou, ktorej ste tri roky kraľovali a vyššou súťažou?

Rozdiel určite je. Vyššia súťaž je rýchlejšia, sú v nej vyspelejšie mužstvá. Tiež pre fanúšika Radimova je atraktívnejšia.

Ako prijali tvoju nomináciu spoluhráči z veľkého futbalu? Musel si kvôli tomu vynechať dva zápasy, v ktorých tvoji spoluhráči získali iba bod. Nemali ti to za zlé?

Chalani aj tréner mi svetový šampionát dopriali. Povedali, aby som určite išiel, taká príležitosť sa už nemusí naskytnúť. Na diaľku som im držal palce, škoda že zápasy nevyšli podľa predstáv, ale sezóna je dlhá a stratené body doženieme.

Budeš sa aj naďalej venovať malému futbalu a ak príde ďalšia príležitosť reprezentovať, využiješ ju?

Budem sa mu venovať aj naďalej, je to úžasný šport. Ak príde opäť takáto šanca, tak ju určite využijem. Repre sa neodmieta.

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on utorok, 02 október 2018 17:44

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020

Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020

MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020

MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020 MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020 MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020 MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020 MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020

HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020

HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020 HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020 HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020 HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020 HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020

Skalica - kráľovské mesto

Skalica - kráľovské mesto Skalica - kráľovské mesto Skalica - kráľovské mesto Skalica - kráľovské mesto Skalica - kráľovské mesto

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada