Adolf Straka si otvoril strelecký účet v Skalici, dúfa v dlhšiu sériu víťazných zápasov

Adolf Straka si otvoril strelecký účet v Skalici, dúfa v dlhšiu sériu víťazných zápasov

Adolf Straka (HK Skalica) Adolf Straka (HK Skalica) Vlado Miček

Po prehre v Prešove čakal na Skaličanov líder tabuľky z Michaloviec. Hokejisti zo Záhoria s na duel pripravili zodpovedne a po záverečnej siréne svietilo na tabuli jednoznačné skóre 5:1.

Skaličanom vyšiel ideálne vstup do stretnutia, keď sa už v 3. minúte presadil netradičný strelec. Svoj strelecký účet na Záhorí si otvoril 21-ročný český obranca Adolf Straka. Hráč, ktorý uplynulú sezónu strávil v Jindřichovom Hradci zaskočil brankára hostí a nasmeroval skalickú loď k trom bodom. „Roman Jurák mi nahral do ideálnej príležitosti a som rád, že mi to tam padlo,“ netajil spokojnosť a zároveň s úsmevom priznal, že tento gól potešil kabínu aj tým, že ho bude niečo stáť: „Je to tak, spoluhráči mi už naznačili, že prvý gól nebude zadarmo.

Dôležitý preslov trénera Rúžičku

Skaličania na zápas nenastupovali v jednoduchej pozícii. V stredu prehrali na ľade Prešova 0:4, keď predovšetkým prvá tretina nebola vôbec dobrá. Ako sa podarilo mužstvo naladiť na výborný výkon o dva dni neskôr prezradil autor prvého gólu: „Už ráno po tréningu sme mali preslov v kabíne od trénera Rúžičku. Ten síce nebol najkratší, ale psychicky nám pomohol a namotivoval. Do zápasu sme išli so stopercentnou koncentráciou a vďaka kolektívnemu výkonu sme sa dopracovali k naoko jednoduchému víťazstvu.

„Vždy po prehre to je náročné a som rád, že mužstvo ukázalo svoju silu a dokázalo naplno zabrať,“ povedal po úspešnom zápase tréner Michal Rúžička a k samotnému stretnutiu poznamenal: „Ak sme sa chceli udržať v kontakte s vedúcou dvojicou, iné ako naplno bodovať nám s Michalovcami nezostávalo. Uvedomovali sme si to a som rád, že sme k tomuto stretnutiu pristúpili takýmto zodpovedným výkonom. Dali sme do toho všetko. V úvodnej tretine nám to tam popadalo a získali sme dôležité tri body.

Straka vníma skalické prostredie v pozitívnom duchu

Pre mladého obrancu, ktorý väčšinu času strávil v mládežníckych výberoch Slavie Praha, je táto sezóna prvou na Slovensku. Ako vníma 1. hokejovú ligu v porovnaní s jeho doterajšími hokejovými pôsobiskami? „Mužstvá z horných priečok tabuľky sú veľmi kvalitné. V podstate som sem prišiel po juniorke v Slavii Praha a zápasoch v tretej najvyššej českej súťaži. Príde mi to na Slovensku viac hokejovejšie a rýchlejšie, ak beriem do úvahy zápasy s Prešovom či Michalovcami. Mám zatiaľ zväčša pozitívne dojmy.“ Spokojný je aj so samotným zázemím v Skalici: „V Skalici je všetko po hokejovej stránke na úrovni. Stretol sa tu dobrý tím a aj tréneri mi vychádzajú v ústrety,“ netajil spokojnosť so súčasným pôsobením Straka.

Už v nedeľu čaká na HK Skalica Považská Bystrica

Po úspešnom výsledku s Michalovcami nie je na dlhé oslavy čas. Už v nedeľu čaká na hráčov cesta do Považskej Bystrice, kde Záhoráci nastúpia proti Považskej Bystrici. Tá z posledných štyroch duelov trikrát bodovala a namiesto v play-off stráca iba štyri body. Naposledy v Topoľčanoch prehrala až po predĺžení. Uvedomuje si to aj tréner Rúžička: „Iba relatívne ľahký súper. Považská sa postupne zdvíha a nebude to nič jednoduché. Doma budú určite nebezpečná a bude chcieť body. Máme v nohách dva ťažké zápasy, takže to nebude jednoduché stretnutie. Treba k nemu pristúpiť rovnako zodpovedne ako proti Michalovciam a vyhrať.

Straka najbližšieho súpera špeciálne nevníma: „Ja osobne neriešim, proti komu nastupujeme. Vždy idem do každého stretnutia naplno motivovaný. Dúfam, že aj v Považskej podáme koncentrovaný výkon ako proti Michalovciam a naplno zaberieme,“ a dodáva, že mužstvo by rado nastúpilo dlhšiu úspešnú sériu: „Dúfam, že budeme teraz vyhrávať pravidelne a nielen obzápas. Som presvedčený, že zaberieme v dlhšej sérii stretnutí a opäť sa dostaneme na úplný vrchol. Verím, že na to máme.

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU HK SKALICA - DUKLA MICHALOVCE

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 16 december 2017 09:13

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada