Martin Kovaľ po druhýkrát na Záhorí, tentokrát Senicu vystriedal za Skalicu

Martin Kovaľ po druhýkrát na Záhorí, tentokrát Senicu vystriedal za Skalicu

Martin Kovaľ ešte v drese FK Senica. Martin Kovaľ ešte v drese FK Senica. NaZahori.sk

Martin Kovaľ bude v jarnej časti pôsobiť vo futbalovom klube MFK Skalica, kam sa sťahuje na polročné hosťovanie. Martina sme NaZahori.sk vyspovedali po podpísaní zmluvy so skalickým klubom.

Pre Martina nie je Záhorie žiadnou neznámou, keďže dlhé obdobie strávil v susednej Senici, kde obliekal dres miestneho FK v mládežníckych kategóriách a v sezóne 2016/17 si talentovaný ofenzívny krajný hráč premiérovo zahral aj vo Fortuna lige. „Na pôsobenie v Senici spomínam v tom najlepšom. Keď som tam prichádzal boli špička na Slovensku, vynikajúce podmienky, veľa mládežníckych reprezentantov a top tréneri. Je veľká škoda, že to potom postupne začalo upadať. Napriek tomu som rád, že som v Senici mohol okúsiť aj mužský futbal v najvyššej lige. Vážim si, že som v mladom veku dostal šancu,“ uviedol talentovaný hráč.

Pred sezónou 2017/18 si zmenil pôsobisko. A to napriek tomu, že sa ti črtala možnosť pravidelne štartovať v najvyššej súťaži. „Dostal som ponuku z MŠK Žilina, ktorá sa neodmieta. Je to špička na Slovensku a zvolil som to hlavne kvôli top podmienkam a najlepšej akadémii. V Senici v tom období bolo nestabilné prostredie, ktoré sa často menilo,“ zhodnotil odchod zo Senice.

U Šošonov má za sebou jeden a polročnú skúsenosť. „Pôsobenie v Žiline hodnotím veľmi dobre. Prvú sezónu sme vyhrali majstra Slovenska a aj Československý pohár v kategórii U19, vybojovali sme Youth League, čo je obdoba mládežníckej Ligy majstrov. Dostával som sa postupne do mužského futbalu cez B mužstvo. Je cítiť, že Žilina je naozaj vrchol na Slovensku,“ zhodnotil svoje pôsobenie v Žiline Kovaľ.

V Skalici to bude predsa len o niečom inom ako v žilinskom béčku, kde výsledky neboli tak dôležité. „Môj hlavný cieľ v Skalici je nazbierať čo najviac minút a svojimi výkonmi pomôcť mužstvu hrať o špicu v druhej lige,“ prezradil očakávania zo svojho pôsobenia v Skalici.

V Skalici trénuje Jozef Dojčan. S ním sa poznáš práve z pôsobenia v Senici, zavážilo aj to, že je trénerom práve on? „S trénerom Dojčanom sa poznám z čias v Senici a určite to zavážilo. Som rád, že ma oslovil so záujmom o mňa na hosťovanie,“ netajil spokojnosť s hosťovaním 19-ročný futbalista.

V skalickom mužstve sa znovu stretávaš s Martinom Mášikom, s ktorým si pôsobil aj v Senici. Jemu sa podarilo v mladom veku etablovať do zostavy Záhorákov. Je to pre teba tiež náznak toho, že v Skalici bude šanca pravidelne hrávať. „S Martinom Mášikom sme spolu začali hrať v kategórii U14 v Senici. Určite je super, že dostáva toľko priestoru. Ja to beriem tak, že nikde nemám garantované miesto v zostave a budem musieť tvrdo pracovať, aby som si ho zaslúžil,“ prezrádza, že nejde do úplne neznámeho prostredia a že chce šikovný krídelník svoju šancu chytiť naplno za pačesy.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 04 január 2019 10:57

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada