Hokejisti HK Skalica vzdorovali na ľade lídra, ale napokon cestujú domov naprázdno

HK Skalica - Dukla Michalovce - ilustračné foto z jesenného stretnutia v Skalici, ktoré domáci vyhrali 6:4. HK Skalica - Dukla Michalovce - ilustračné foto z jesenného stretnutia v Skalici, ktoré domáci vyhrali 6:4. NaZahori.sk

Hokejisti HK Skalica merali dlhú cestu do Michaloviec, kde si skrížili hokejky s hráčmi lídra súťaže.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Skalica 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Góly a asistencie: 29. Giľák (Korenko), 37. Giľák (Gavrik, Bojko), 48. Linet (Safaralejev), 56. Safaralejev (Gavrik, Giľák), 59. Giľák (Gavrik, Bojko) – 48. Mowrey (Okoličány), 58. Pač (Jurák, Mowrey)

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Korenko, Kolba, Hančák, Košecký, Hopkovič, Novický, Bdžoch, Valečko – Dvurečensky, Piatak, Mašlonka – Gavrik, Bojko, Giľák – Safaraleyev, Linet, Banovský – Chalupa, Toma, Hamráček.

HK Skalica: Romančík – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Grman, Hílek – Štumpf, Hujsa, Vaškovič – Okoličány, Mowrey, Jurák – Janáč, Jaša, A. Kotzman – Trnka, Dufek, Kňazev.

Rozhodcovia: M. Korba – Ordzovenský, Wolf, 1107 divákov

Úvod stretnutia bol v réžii domácich, keď sa miestami zdalo, akoby ešte hostia boli v autobuse. V 6. minúte získali navyše Michalovčania výhodu presilovej hry, ale gól z nej nestrelili, keďže trvala iba 48 sekúnd a na trestnú lavicu sa porúčal aj domáci Mašlonka, ktorý okrem dvojminútového trestu za nešportové správanie inkasoval aj osobný na 10 minút. Domáci ale práve v oslabení mali najväčšiu šancu prvej desaťminútovky, keď sa Toma s Chalupom dostali do prečíslenia, ale prvý menovaný volil strelu miesto prihrávky a jeho pokus pozorný Romančík zlikvidoval. V polovici úvodnej tretiny sa Záhoráci dostali k ďalšej početnej výhode, ale tlak prvého útoku v gól nevyústil. Skalica postupne vyrovnala hru, ale diváci na Východe v prvej časti gól nevideli.

Aj začiatok druhej časti patril domácim hokejistom, ktorých tlak bol navyše podporený presilovou hrou. Aj vďaka Romančíkovi v bránke sa však skóre nemenilo. Vyznamenal sa predovšetkým v 27. minúte, keď sa už už tešil Mašlonka z gólu, ale skalický gólman bol proti a betónom zastavil puk smerujúci za bránkovú čiaru. Tlak Michaloviec však narastal a po nepremenených šanciach Banovského, Bojka a Safaraleyeva sa už v 29. minúte skóre menilo. Matej Giľák sa švihom oprel do puku a domáci viedli 1:0. Michalovce aj naďalej „tlačili na pílu“ a Romančík bol v plnej permanencii, ale až do 37. minúty odolával. To sa opäť presadil Giľák a dostal lídra súťaže do dvojgólového vedenia ešte pred druhou sirénou.

Úvod tretej tretiny bol opäť v rukách Východniarov, ktorý ale nedokázali vyzrieť na spoľahlivého Romančíka. Skóre sa tak v 48 minúte menilo na druhej strane. Nulu na konte Trenčana vymazal Dustin Mowrey, ktorý zaskočil brankára Michaloviec. Lenže hostia zabudli na zadné vrátka a už o 33 sekúnd bol rozdiel opäť dvojgólový, keď nájazd na Romančíka zužitkoval Linet. Gól Záhorákmi otriasol a tí už nedokázali vyviesť domácich z tempa. Naopak v 56. minúte zásluhou Safaralejeva udreli po štvrtýkrát. Skaličania ešte dokázali skorigovať výsledok, keď sa necelé tri minúty pred koncom presadil pekným blafákom v presilovej hre Marek Pač. Tesne pred koncom dal bodku za stretnutím najlepší hráč zápasu Giľák, ktorý zavŕšil hetrik v predposlednej minúte stretnutia.

.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 16 január 2019 18:42

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!