Holíč: Poslanec Duffek chce „vtiahnuť“ obyvateľov do aktívneho verejného života

Holíč: Poslanec Duffek chce „vtiahnuť“ obyvateľov do aktívneho verejného života

By redakcia / Holíč Štefan Duffek január 22, 2019 408 0
Poslanec Holíča Štefan Duffek Poslanec Holíča Štefan Duffek zdroj: FB ŠD

Poslanec mesta Holíč Štefan Duffek (Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Kresťanskodemokratické hnutie) pripravuje poslanecký návrh na prípravu implementácie agendy "eÚrad" v meste Holíč.

Aplikácia bude mať za cieľ „vtiahnuť“ obyvateľov mesta Holíč do aktívneho verejného života. Poslanec Duffek otvára verejnú rozpravu k tomuto návrhu. Svoje návrhy, doplnky posielajte do emailu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Ciele implemetácie agendy "eÚrad"

1.fáza:
Spracovanie návrhov, podnetov od obyvateľov mesta Holíč a ich následné riešenie príslušným odborom mestského úradu. Kompletné informovanie občanov („elektronický mestský rozhlas“). Autorizácia, autentizácia a acounting komunikácie.

2. fáza:
„Dátová schránka“ obyvateľa mesta Holíč. Certifikovaná oficiálna obojstranná komunikácia medzi Mestským úradom v Holíči a obyvateľmi mesta.

Čo prinesie aplikácia Holíčanom

Aplikáciou by obyvatelia Holíča mali možnosť zapojiť sa do aktívneho verejného života, pretože podľa posledných sociologických prieskumov až 86 % obyvateľov jednotlivých miest sa zaujíma o dianie v obci, ale až 67 % z nich by nikdy nepodali podnet, návrh (napr. ústny, písomný), ak by to malo predpokladať osobnú cestu na mestský úrad.

V rámci prípravného konania, bude z pohľadu škáľovateľnosti celého systému potrebné klásť dôraz na aplikačnú a databázovú časť systému a v neposlednom rade na kompatibilitu so stávajúcim mestským IS(databáza Oracle aplikačná časť CORA).

"Navrhujem pre tento účel, nakoľko sa jedná o odborné zadanie, zriadiť dočasnú operatívnu pracovnú skupinu, ktorá by sa venovala len tejto problematike. Výstupom zo skupiny bude príprava časového harmonogramu implementácie, zhodnotenie finančného hľadiska implementácie a neposlednom rade analýza Hodnota za peniaze,“ povedal k príprave mobilnej aplikácie poslanec Duffek.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 22 január 2019 13:57

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Skalica - Najnovšie fotogalérie

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále

Zimný výlet, Chvojnica a okolie

Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie

HK Skalica - MHK Humenné 5:6

HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada