Skalica: Na školu Strážnická mesto získalo 167.000 eur

Skalica: Na školu Strážnická mesto získalo 167.000 eur

By redakcia / Mesto Skalica február 03, 2019 170 0
ZŠ Strážnická Skalica ZŠ Strážnická Skalica zdroj foto: ZŠ Strážnická Skalica FB

Mesto Skalica získalo nenávratný finančný príspevok (NFP) vo výške 167.083,10, ktorý je určený pre Základnú školu Strážnická. Zmluva bola podpísaná ešte za minulého vedenia mesta Skalica - primátora Ľudovíta Baráta.

Podľa projektu mesto získané financie využije na obnovu odborných učební fyziky, biochémie, informatiky a polytechnickej učebne. Okrem toho sa z NFP nakúpi interiérové vybavenie, didaktické pomôcky, obnovia sa podlahy a vybavenie knižnice vrátane obnovy knižničného fondu. Termín realizácie projektu je naplánovaný v mesiacoch máj až august 2019.

Zatiaľ je len predpokladaná suma na spolufinancovanie mestom a to vo výške 8.793,85 eura a obdobne aj celkové predpokladané náklady na 175.876,95 eura, nakoľko projekt ešte nebol vysúťažený.

Na Mestskom zastupiteľstve v Skalici 12.januára 2019 poslanci schválili odkúpenie budovy ZŠ Strážnická za približne 1,1 milióna od leasingovej spoločnosti, ktorá v súčasnosti budovu s pozemkami vlastní. Poslanci na to schválili čerpanie úveru v Slovenskej sporiteľni približne vo výške 1,1 milióna eur.

Mesto sa vďaka tomu, že objekt získa do majetku, bude môcť uchádzať o nenávratné finančné príspevky nielen z eurofondov, ale aj od štátu na rekonštrukciu budovy.

Hlavným dôvodom snahy získať budovu školy do vlastníctva bol teda fakt, že si na školu nemôže žiadať o dotácie. Napriek tomu bola škola s týmto projektom úspešná.

„Jedná sa o projekt týkajúci sa interiérového vybavenia, nie obnovy budovy,“ informoval Miroslav Minďáš zo sekretariátu primátora, viceprimátora a prednostu mesta Skalica.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on nedeľa, 03 február 2019 14:03

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Skalica - Najnovšie fotogalérie

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále

Zimný výlet, Chvojnica a okolie

Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie

HK Skalica - MHK Humenné 5:6

HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada