Most v Holíči prejde rekonštrukciou

Most v Holíči prejde rekonštrukciou

By redakcia / Mesto Holíč február 07, 2019 1616 0

V závere roku 2018 sa stretli na pracovnom stretnutí zástupcovia mesta a Slovenská správa ciest (SSC) vo veci komplexnej opravy cestného mosta na štátnej ceste I/51, nachádzajúceho sa za odbočkou na holíčske letisko smer Hodonín.

 Je to cez Farskú vodu popri letisku. Stav mosta je vykazovaný od roku 2011 ako zlý a v tomto roku príde po viacerých odkladoch k jeho rekonštrukcii.

Bolo skonštatované, že pri súčasnom technickom stave mosta je najlepším riešením výmena nosnej konštrukcie mosta naraz vcelku, pri ktorom bude zabezpečená kvalita požadovaných parametrov, bezproblémovej údržby a dlhodobej životnosti mosta.

Minimálna doba nevyhnutná na úplné uzatvorenie cesty I/51 medzi Holíčom a Hodonínom je navrhovaná na tri až štyri mesiace s navrhovanou obchádzkovou trasou cez Skalicu a Sudoměřice do Hodonína.
Časový harmonogram prác na rekonštrukcii mosta a uzávierky cesty na nevyhnutný čas má predložiť zhotoviteľ stavby investorovi na odsúhlasenie vo februári.

Zástupca investora a projektanta preveria možnosť zabezpečenia a financovania autobusovej dopravy po dobu potrebnú počas úplnej uzávierky rekonštrukcie mosta po obchádzkovej trase česká strana zabezpečí autobusové spojenie z Hodonína po Sudoměřice v ČR, prípadne až po Skalicu a Holíč.

Slovenská strana zabezpečí autobusové spojenie z Holíča po Skalicu, prípadne až po Sudoměřice. O ďalšom vývine situácie bude mesto Holíč občanov informovať.

Informovala o tom Alena Machová, vedúca oddelenia výstavby a životného prostredie na Mestskom úrade v Holíči.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 07 február 2019 14:26

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Skalica - Najnovšie fotogalérie

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále

Zimný výlet, Chvojnica a okolie

Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie

HK Skalica - MHK Humenné 5:6

HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada