Skalica: Pripravuje sa Luptáková na voľbu riaditeľky materskej školy?

Skalica: Pripravuje sa Luptáková na voľbu riaditeľky materskej školy?

Skalica: Pripravuje sa Luptáková na voľbu riaditeľky materskej školy? zdroj foto: ms.skalica.sk

Mestské zastupiteľstvo v Skalici má v stredu 13.2.2019 delegovať svojich zástupcov do správnych rád základných a materských škôl v pôsobnosti mesta.

Jednou z nich je aj Materská škola v Skalici so sídlom na ulici Dr. Clementisa 59. Do Rady školy sú navrhnutí poslanci Erik Rangl, Katarína Chovancová, Anna Ozábalová a Miroslav Horňák.

Na prvý pohľad je zrejmé, že zo štvorice nominovaných do rady materskej školy je trojica sympatizantov súčasnej riaditeľky. Rangl a Chovancová priamo kandidovali v rámci tímu Luptákovej počas primátorských volieb, Ozábalová verejne vystupovala na podporu Luptákovej za primátorku.

Už to je samo o sebe na zamyslenie, či nevzniká konflikt záujmov. Obzvlášť, keď už v júni tohto roku končí funkčné obdobie Oľgy Luptákovej ako riaditeľky materskej školy a práve rada školy bude voliť nového resp. staronového riaditeľa školy.

Nehodnotíme profesionalitu ani odbornosť súčasnej riaditeľky. Mesto by malo zvážiť nomináciu poslancov do rady, lebo takto vystávajú minimálne otázniky, keďže o riaditeľke Luptákovej budú rozhodovať priamo poslanci, ktorí s ňou išli spoločne do volieb.

A ak sa aj prihlási za týchto podmienok ďalší kandidát do výberového konania, budú poslanci dostatočne objektívny a nebudú protežovať svoju volebnú líderku?

Navyše ani mesto a ani poslanci tým nedávajú práve dobrý signál, že chcú veci robiť otvorene a pre občanov. Skôr sa táto nominácia javí ako výsostne politická a jednoznačne mierená pre niekoho prospech.

Novozvolenými príp. staronovými členmi rady sú za rodičov Martin Baraník, Monika Fábiková, Richard Guček a František Kaprálik, za pedagogických zamestnancov Katarína Martinusíková a Jana Srncová a za nepedagogických Margita Sprušanská.Mestské zastupiteľstvo v Skalici zasadá v stredu 13.2.2019 od 15:00 hodiny vo veľkej zasadačke mestského úradu.

Program tu: pozvánka MsZ 13.2.2019.pdf

Materiály k MsZ 13.2.2019 TU: https://egov.skalica.sk/FileOutputHttpHandler.ashx?arguments=CKbm4wa6w1Gb%2fL4NUXqWwQZz3ndABIamT%2fAcuHaquubvtcHfQ6N1WkQOgTrIajQh84E%2bsazLWiHwfX7EWbLkmRFp0Rgcc7fAiw%3d%3d

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 12 február 2019 06:34

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Hokejmarket Skalica - P. Bystrica 4:2

Hokejmarket Skalica - P. Bystrica 4:2 Hokejmarket Skalica - P. Bystrica 4:2 Hokejmarket Skalica - P. Bystrica 4:2 Hokejmarket Skalica - P. Bystrica 4:2 Hokejmarket Skalica - P. Bystrica 4:2

Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo

Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo

Skalica, Deti na hokej

Skalica, Deti na hokej Skalica, Deti na hokej Skalica, Deti na hokej Skalica, Deti na hokej Skalica, Deti na hokej

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada