Skalica: Pripravuje sa Luptáková na voľbu riaditeľky materskej školy?

Skalica: Pripravuje sa Luptáková na voľbu riaditeľky materskej školy?

Skalica: Pripravuje sa Luptáková na voľbu riaditeľky materskej školy? zdroj foto: ms.skalica.sk

Mestské zastupiteľstvo v Skalici má v stredu 13.2.2019 delegovať svojich zástupcov do správnych rád základných a materských škôl v pôsobnosti mesta.

Jednou z nich je aj Materská škola v Skalici so sídlom na ulici Dr. Clementisa 59. Do Rady školy sú navrhnutí poslanci Erik Rangl, Katarína Chovancová, Anna Ozábalová a Miroslav Horňák.

Na prvý pohľad je zrejmé, že zo štvorice nominovaných do rady materskej školy je trojica sympatizantov súčasnej riaditeľky. Rangl a Chovancová priamo kandidovali v rámci tímu Luptákovej počas primátorských volieb, Ozábalová verejne vystupovala na podporu Luptákovej za primátorku.

Už to je samo o sebe na zamyslenie, či nevzniká konflikt záujmov. Obzvlášť, keď už v júni tohto roku končí funkčné obdobie Oľgy Luptákovej ako riaditeľky materskej školy a práve rada školy bude voliť nového resp. staronového riaditeľa školy.

Nehodnotíme profesionalitu ani odbornosť súčasnej riaditeľky. Mesto by malo zvážiť nomináciu poslancov do rady, lebo takto vystávajú minimálne otázniky, keďže o riaditeľke Luptákovej budú rozhodovať priamo poslanci, ktorí s ňou išli spoločne do volieb.

A ak sa aj prihlási za týchto podmienok ďalší kandidát do výberového konania, budú poslanci dostatočne objektívny a nebudú protežovať svoju volebnú líderku?

Navyše ani mesto a ani poslanci tým nedávajú práve dobrý signál, že chcú veci robiť otvorene a pre občanov. Skôr sa táto nominácia javí ako výsostne politická a jednoznačne mierená pre niekoho prospech.

Novozvolenými príp. staronovými členmi rady sú za rodičov Martin Baraník, Monika Fábiková, Richard Guček a František Kaprálik, za pedagogických zamestnancov Katarína Martinusíková a Jana Srncová a za nepedagogických Margita Sprušanská.Mestské zastupiteľstvo v Skalici zasadá v stredu 13.2.2019 od 15:00 hodiny vo veľkej zasadačke mestského úradu.

Program tu: pozvánka MsZ 13.2.2019.pdf

Materiály k MsZ 13.2.2019 TU: https://egov.skalica.sk/FileOutputHttpHandler.ashx?arguments=CKbm4wa6w1Gb%2fL4NUXqWwQZz3ndABIamT%2fAcuHaquubvtcHfQ6N1WkQOgTrIajQh84E%2bsazLWiHwfX7EWbLkmRFp0Rgcc7fAiw%3d%3d

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 12 február 2019 06:34

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Skalica - Najnovšie fotogalérie

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále

Zimný výlet, Chvojnica a okolie

Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie Zimný výlet, Chvojnica a okolie

HK Skalica - MHK Humenné 5:6

HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6 HK Skalica - MHK Humenné 5:6

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada