Tomáš Hluch aj Michal Rúžička spokojní s nasadením. Tešia sa, že ich v Nových Zámkoch podporia fanúšikovia

Tomáš Hluch aj Michal Rúžička spokojní s nasadením. Tešia sa, že ich v Nových Zámkoch podporia fanúšikovia

Tomáš Hluch v zápase HK Skalica - HC Topoľčany 5:1. Tomáš Hluch v zápase HK Skalica - HC Topoľčany 5:1. Vlado Miček

Skaličania majú za sebou ďalší náročný duel, keď v 33. kole zdolali na domácom ľade nebezpečné Topoľčany až prekvapujúco hladko 5:1.

Skaličania vleteli do zápasu s Topoľčanmi koncentrovaní

Skaličanom vyšiel úvod stretnutia, keď do súboja vstúpili koncentrovane a s veľkým nasadeným. Útočník Skalice Tomáš Hluch potvrdil, že práve na úvod stretnutia upozorňoval tréner Michal Rúžička: „Tréner nám to prízvukoval už dva dni. Hneď ako sme prišli po Vianociach do kabíny, zdôraznil, že ide o dôležitý duel. Vedeli sme, že sa musíme všetci spoločne zodpovedne vracať do defenzívy. Som rád, že sme to spoločne aj dokázali. Výsledok tomu napokon plne zodpovedá.

„My sme vedeli o čo v tomto zápase ide. Buď sa k nám Topoľčany dotiahnu na päť bodov a naopak my stratíme kontakt s prvými dvoma miestami alebo si zachováme kontakt s čelom tabuľky a od Topoľčian sa vzdialime. Som rád, že to dopadlo pre ten druhý variant. K zápasu sme pristúpili zodpovedne. Počas celého stretnutia sme boli lepším tímom a zaslúžene sme získali tri body,“ neskrýval po zápase spokojnosť nielen z výsledku, ale aj z prístupu svojich zverencov Rúžička.

Zápas s nádychom play-off splnil očakávania

Napriek opticky jednoznačnému výsledku boli Žochári nebezpeční. Najmä v druhej časti mali výbornú pasáž, v ktorej Skaličanom podkurovali: „V Topoľčanoch je veľká kvalita, dobre korčuľujú, tlačia sa do brány. Je to dobrý a kvalitný súper,“ zložil kompliment súperovi lodivod Záhorákov.

Že zápas mal vysokú kvalitu potvrdil po stretnutí aj Hluch: „Bol to rýchly hokej. Vedeli sme, že Topoľčany sú silný súper. Pred stretnutím na nás strácali osem bodov. Hovorili sme si už pred stretnutím, že ide o šesťbodový zápas. Vďaka úspechu sme im predsa len odskočili. Aj počas zápasu bolo cítiť, že už má mierny nádych play-off. Musíme sa už na nastávajúcu časť sezóny pripraviť aj takýmito stretnutiami.

Hluch zlomil odpor súpera v tretej tretine

Práve urastený útočník v tretej tretine definitívne zlomil svojim presným zásahom odpor súpera. Pri prvej šanci, keď išiel na Kompasa sám mu to ešte nevyšlo, ale našťastie o pár minút si to vynahradil. „Chvalabohu, že to takto dopadlo. Pri prvej šanci som zachytil puk pri rozohrávke Topoľčian. Chcel som to brankárovi streliť medzi nohy, ale vykryl to a aj následnú dorážku. Potom mi to Renek Jarolín pekne prihral do strany a som rád, že mi to tam padlo,“ neskrýval spokojnosť autor štvrtého gólu Skalice.

Posledný duel proti Novým Zámkom

Záver roka zaobstará stretnutie v Nových Zámkoch, kde HK Skalica nastúpi proti domácemu béčku. Takéto zápasy však zvyknú byť zradné. „Je to tak. Jednak sa proti takýmto súperom ťažko motivuje a na takéto súboje nechodia ani vysoké návštevy. Musíme sa na to pripraviť akoby išlo o hocijakého súpera,“ upozorňuje Hluch.

Prípadné riziko podcenenia súpera si uvedomuje aj tréner Rúžička: „Pre nás sú práve takéto stretnutia najhoršie. Myslíme si, že si v nich môžeme dovoliť to, čo v iných stretnutiach nerobíme a niekedy si ich dokážeme výrazne skomplikovať. Dúfam, že k nemu pristúpime podobne ako proti Topoľčanoch a zvládneme ho k plnej spokojnosti.

Kabína sa teší na výjazd fanúšikov

Kabínu potešilo, že sa na zápas chystá aj divácka podpora zo Záhoria: „Želáme si, nech ich príde čo najviac. Aby sme cítili domácu atmosféru a už sa na nich tešíme,“ netajil radosť z pripravovanej akcie Fanklubu Hluch.

Pripravovaný výjazd fanúšikov potešil aj trénerskú časť kabíny. Veľmi dobre si ich podporu uvedomujú. Pekne to bolo vidieť na zápasoch v Trnave. Kým v prvom v mĺkvej atmosfére sa s Trnavčanmi Skaličania trápili až do posledných sekúnd, s podporou v hľadisku ďalší zápas zvíťazili jednoznačne 8:1. „Nám fanúšikovia stopercentne pomôžu. Pre nás je to neporovnateľné s nimi a bez nich. Ak prídu, je zaručené, že bude na štadióne dobrá atmosféra. Cítime povzbudzovanie a aj koncentrácia hráčov je úplne inde ako keď je to bez nich,“ potvrdil tréner Rúžička.

Ten na záver nezabudol na to, že sa nachádzame v období najväčších sviatkov roka: „Pozdravujem našich fanúšikov a želám im príjemné prežitie Vianočných sviatkov a úspešný nový rok 2018.

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU HK SKALICA - HC TOPOĽČANY

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 27 december 2017 22:17

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada