Tomáš Hluch aj Michal Rúžička spokojní s nasadením. Tešia sa, že ich v Nových Zámkoch podporia fanúšikovia

Tomáš Hluch aj Michal Rúžička spokojní s nasadením. Tešia sa, že ich v Nových Zámkoch podporia fanúšikovia

Tomáš Hluch v zápase HK Skalica - HC Topoľčany 5:1. Tomáš Hluch v zápase HK Skalica - HC Topoľčany 5:1. Vlado Miček

Skaličania majú za sebou ďalší náročný duel, keď v 33. kole zdolali na domácom ľade nebezpečné Topoľčany až prekvapujúco hladko 5:1.

Skaličania vleteli do zápasu s Topoľčanmi koncentrovaní

Skaličanom vyšiel úvod stretnutia, keď do súboja vstúpili koncentrovane a s veľkým nasadeným. Útočník Skalice Tomáš Hluch potvrdil, že práve na úvod stretnutia upozorňoval tréner Michal Rúžička: „Tréner nám to prízvukoval už dva dni. Hneď ako sme prišli po Vianociach do kabíny, zdôraznil, že ide o dôležitý duel. Vedeli sme, že sa musíme všetci spoločne zodpovedne vracať do defenzívy. Som rád, že sme to spoločne aj dokázali. Výsledok tomu napokon plne zodpovedá.

„My sme vedeli o čo v tomto zápase ide. Buď sa k nám Topoľčany dotiahnu na päť bodov a naopak my stratíme kontakt s prvými dvoma miestami alebo si zachováme kontakt s čelom tabuľky a od Topoľčian sa vzdialime. Som rád, že to dopadlo pre ten druhý variant. K zápasu sme pristúpili zodpovedne. Počas celého stretnutia sme boli lepším tímom a zaslúžene sme získali tri body,“ neskrýval po zápase spokojnosť nielen z výsledku, ale aj z prístupu svojich zverencov Rúžička.

Zápas s nádychom play-off splnil očakávania

Napriek opticky jednoznačnému výsledku boli Žochári nebezpeční. Najmä v druhej časti mali výbornú pasáž, v ktorej Skaličanom podkurovali: „V Topoľčanoch je veľká kvalita, dobre korčuľujú, tlačia sa do brány. Je to dobrý a kvalitný súper,“ zložil kompliment súperovi lodivod Záhorákov.

Že zápas mal vysokú kvalitu potvrdil po stretnutí aj Hluch: „Bol to rýchly hokej. Vedeli sme, že Topoľčany sú silný súper. Pred stretnutím na nás strácali osem bodov. Hovorili sme si už pred stretnutím, že ide o šesťbodový zápas. Vďaka úspechu sme im predsa len odskočili. Aj počas zápasu bolo cítiť, že už má mierny nádych play-off. Musíme sa už na nastávajúcu časť sezóny pripraviť aj takýmito stretnutiami.

Hluch zlomil odpor súpera v tretej tretine

Práve urastený útočník v tretej tretine definitívne zlomil svojim presným zásahom odpor súpera. Pri prvej šanci, keď išiel na Kompasa sám mu to ešte nevyšlo, ale našťastie o pár minút si to vynahradil. „Chvalabohu, že to takto dopadlo. Pri prvej šanci som zachytil puk pri rozohrávke Topoľčian. Chcel som to brankárovi streliť medzi nohy, ale vykryl to a aj následnú dorážku. Potom mi to Renek Jarolín pekne prihral do strany a som rád, že mi to tam padlo,“ neskrýval spokojnosť autor štvrtého gólu Skalice.

Posledný duel proti Novým Zámkom

Záver roka zaobstará stretnutie v Nových Zámkoch, kde HK Skalica nastúpi proti domácemu béčku. Takéto zápasy však zvyknú byť zradné. „Je to tak. Jednak sa proti takýmto súperom ťažko motivuje a na takéto súboje nechodia ani vysoké návštevy. Musíme sa na to pripraviť akoby išlo o hocijakého súpera,“ upozorňuje Hluch.

Prípadné riziko podcenenia súpera si uvedomuje aj tréner Rúžička: „Pre nás sú práve takéto stretnutia najhoršie. Myslíme si, že si v nich môžeme dovoliť to, čo v iných stretnutiach nerobíme a niekedy si ich dokážeme výrazne skomplikovať. Dúfam, že k nemu pristúpime podobne ako proti Topoľčanoch a zvládneme ho k plnej spokojnosti.

Kabína sa teší na výjazd fanúšikov

Kabínu potešilo, že sa na zápas chystá aj divácka podpora zo Záhoria: „Želáme si, nech ich príde čo najviac. Aby sme cítili domácu atmosféru a už sa na nich tešíme,“ netajil radosť z pripravovanej akcie Fanklubu Hluch.

Pripravovaný výjazd fanúšikov potešil aj trénerskú časť kabíny. Veľmi dobre si ich podporu uvedomujú. Pekne to bolo vidieť na zápasoch v Trnave. Kým v prvom v mĺkvej atmosfére sa s Trnavčanmi Skaličania trápili až do posledných sekúnd, s podporou v hľadisku ďalší zápas zvíťazili jednoznačne 8:1. „Nám fanúšikovia stopercentne pomôžu. Pre nás je to neporovnateľné s nimi a bez nich. Ak prídu, je zaručené, že bude na štadióne dobrá atmosféra. Cítime povzbudzovanie a aj koncentrácia hráčov je úplne inde ako keď je to bez nich,“ potvrdil tréner Rúžička.

Ten na záver nezabudol na to, že sa nachádzame v období najväčších sviatkov roka: „Pozdravujem našich fanúšikov a želám im príjemné prežitie Vianočných sviatkov a úspešný nový rok 2018.

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU HK SKALICA - HC TOPOĽČANY

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 27 december 2017 22:17

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020

Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020

MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020

MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020 MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020 MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020 MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020 MFK Skalica - Slavoj Trebišov, futbal 29.8.2020

HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020

HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020 HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020 HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020 HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020 HK Skalica - Trnava 3:1, 28.8.2020

Skalica - kráľovské mesto

Skalica - kráľovské mesto Skalica - kráľovské mesto Skalica - kráľovské mesto Skalica - kráľovské mesto Skalica - kráľovské mesto

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada