Víťazná radosť po presnom zásahu Patinku v prvom semifinále hokejbalovej extraligy Hokejmarket Skalica - Kometa Vrútky 4:3 po pr. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0) Víťazná radosť po presnom zásahu Patinku v prvom semifinále hokejbalovej extraligy Hokejmarket Skalica - Kometa Vrútky 4:3 po pr. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0) NaZahori.sk

Hokejbalisti Hokejmarket Skalica vstúpili úspešne do semifinálovej série s obhajcom trofeje z Vrútok, keď dokázali v záverečnej tretine zmazať dvojgólové manko a v predĺžení získali prvé víťazstvo v sérii.

Hokejmarket Skalica - Kometa Vrútky 4:3 po pr. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0) NaZahori.sk

Hokejmarket Skalica - Kometa Vrútky 4:3 po pr. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 18. Válek (Krajsa), 38. Krajsa (Rampáček), 45. Miklík (Patinka), 55. Patinka - 13. SImon, 14. Čavajda (Greňo), 27. Fillo (Čavajda)

/stav série: 1:0/

Duel začali aktívnejšie domáci, dostali sa do niekoľkých nádejných príležitostí, ale vedenie z toho nebolo. Premárnené príležitosti ich mrzeli v závere prvej časti, keď súper dvoma rýchlymi gólmi odskočil.

V druhej časti sa domáci pomalšie rozbiehali, ale paradoxne sa im podarilo znížiť, keď sa po dobýjaní bránky súpera z tesnej blízkosti presadil Válek. Domácich tento gól nakopol, zvýšili obrátky a vyrovnanie viselo vo vzduchu. Lenže práve vtedy stačila malá nepozornosť a obhajca prvenstva trestal po presnej strele Filla a do šatní išiel opäť s dvojgólovým vedením.

V záverečnej tretine to dlho bolo o bezvýslednom snažení sa domácich. Snaha sa im uprieť nedala, ale pomaly sa na ich hokejky vkrádala nervozita. Tú z domácich dokázal zhodiť jeden z najskúsenejších hráčov Krajsa, ktorý prekonal hosťujúceho gólmana a znížil na jediný gól. Domáci ešte viac zvýšili aktivitu, hostia sa zväčša snažili iba vyhadzovať loptičky. Napriek tomu sa dostali k jednému samostatnému nájazdu, pri ktorom sa vyznamenal brankár Kučera. Tento zákrok sa v samom závere ukázal ešte dôležitejší, keď sa po obrovskom tlaku dokázali domáci 38 sekúnd pred koncom zásluhou Miklíka vyrovnali a vynútili si predĺženie.

V nadstavenom čase domáci jednoznačne dominovali, vytvorili si niekoľko gólových príležitostí a dokonca aj strelili gól, ktorý však rozhodcovia neuznali, keďže už skôr bola prerušená hra. Keď sa už schyľovalo k samostatným nájazdom, presadil sa ďalší skúený hokejista v domácom drese Patinka a rozhodol o prvom semifinálovom súboji.

Druhý duel sa odohrá už v nedeľu 28. apríla opäť o 13.00 h v Bit-Mat aréne.

Hlas po zápase:

Michal Salajka, obranca Skalice (pre hokejbal.sk): "Ako vždy sme nezačali dobre a dovolili sme, aby hostia ovládli hru u nás na ihrisku, čo sa nemôže stávať. Preto sme po dvoch tretinách prehrávali o dva góly. Po slovách od Milana Rampáčka po druhej tretine sme konečne začali hrať tretiu tretinu našu hru a tá priniesla ovocie a vyrovnali sme. V predĺžení sme už boli lepší a preto sme dali aj rozhodujúci viťazný gól a vedieme v sérii. No zajtra musíme našu hru zlepšiť ak chceme byť aj v druhom zápase úspešní, lebo súper hrá veľmi dobre."

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 27 apríl 2019 16:34

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!