Print this page

Skalica: Súkromnej spoločnosti z Baťovho kanála s prepojením na prednostku sa začalo dariť

Skalica: Súkromnej spoločnosti z Baťovho kanála s prepojením na prednostku sa začalo dariť foto: NaZahori.sk

V minulom roku reálne hrozilo spoločnosti Prvá plavebná spoločnosť, že s ňou nebude predĺžená spolupráca zo strany Správy mestského majetku (SMM) na prenájom Baťovho kanála.

Po nástupe nového vedenia mesta sa situácia výrazne zmenila a so spoločnosťou bola predĺžená nájomná zmluva o jeden rok. Za akých podmienok a ako to vlastne bolo, sa ale bežný človek nedozvie, lebo zmluva medzi Prvou plavebnou spoločnosťou a SMM nie je zverejnená.

Podľa informácii, ktoré poskytla prednostka úradu Eva Lukianová na stretnutí s novinármi, mesto rokovalo so spoločnosťou a dohodlo sa na dodatku k zmluve, ktorá platnosť zmluvy jednoznačne vymedzila do konca roku 2019 a následne bude vypísaná verejná obchodná súťaž na prenájom. Je otázne či bol dodatok vôbec podpísaný v súlade so zákonom, keďže v obchodnom registri sa pri SMM jednoznačne píše, že konatelia sú oprávnení konať v mene spoločnosti vo všetkých veciach vždy obidvaja spoločne. A podľa našich informácií jeden z konateľov takýto dodatok nepodpísal.

Prednostka Lukianová bola v spoločnosti tri roky konateľkou a spoločníčkou

Pre transparentne zmýšľajúceho človeka nepochopiteľnou vecou je, že za SMM riešila zmluvu s Prvou plavebnou spoločnosťou aj prednostka Eva Lukianová. Presne tá, ktorá sa v podozrení pri verejnom obstarávaní verejného osvetlenia bránila argumentáciou, že SMM je samostatná firma. Ešte nepochopiteľnejší je fakt, že to dohadovala napriek tomu, že v minulosti bola približne tri roky spoločníčkou a konateľkou tejto spoločnosti spoločne s jej súčasným konateľom Martinom Tongeľom...

Najvyššiu dotáciu kultúrna komisia priklepla pre Prvú plavebnú spoločnosť

Na mestskom zastupiteľstve prešiel návrh na poskytnutie dotácie z rozpočtu Mesta Skalica na podporu drobných kultúrnych aktivít na rok 2019. Najvyššiu položku dostala Prvá plavebná spoločnosť na otvorenie sezóny na Baťovom kanály, z celkového balíka je to takmer 20 % (presne 19,59) z určených financií. Zvyšnú sumu si rozdelí ďalších deväť projektov.

V kontexte posledných udalostí ani neprekvapuje, že v kultúrnej komisii pracuje ďalšia konateľka Prvej plavebnej spoločnosti Martina Wagner a predsedníčkou komisie, ktorá o financiách rozhoduje, je poslankyňa Ľubica Bučková, ktorá išla do volieb na spoločnej kandidátke s primátorkou Annou Miernou (OĽaNO, SaS a NOVA).

Mesto podporuje Prvú plavebnú spoločnosť aj ďalšími financiami

Mesto okrem tejto dotácie podporilo súkromnú spoločnosť aj priamo. Medzi objednávkami mesta figuruje suma 480 eur pre súkromnú spoločnosť Erik Formánek - GROUP 21 MEDIA, kde sa v poznámke píše, že sú určené na zabezpečenie kultúrneho programu počas otvárania plavebnej sezóny na Baťovom kanále. Podľa objednávok ďalších 1000 eur na zabezpečenie požiadaviek - otváranie plavebnej sezóny na Baťovom kanále pôjde cez účet SMM. Súkromná firma tak len na otváracie podujatie svojho súkromného biznisu dostane viac ako 2000 eur...

Takže podnikatelia, firmy, živnostníci v prípade, že potrebujete pri svojom podnikaní pomoc z mesta, obráťte sa na vedenie mesta a požadujte pri otvorení svojich prevádzok finančnú injekciu, nemal by byť problém, aby ste ju dostali...

Rate this item
(3 votes)
Last modified on pondelok, 29 apríl 2019 16:24
Redakcia

Related items