Skaličania získali tri body s Trnavou, Jarolín sa proti Prešovu spolieha na Petríka

Skaličania získali tri body s Trnavou, Jarolín sa proti Prešovu spolieha na Petríka

Renek Jarolín v zápase HK Skalica - Gladiators Trnava. Renek Jarolín v zápase HK Skalica - Gladiators Trnava. Vlado Miček

Hokejisti HK Skalica dokázali doma zdolať Trnavu 3:2, ale herne nebol ich výkon ani zďaleka ideálny.

Za stavu 1:0 aj 3:1 mali domáci viacero príležitostí, pri ktorých mohli duel zlomiť, ale herné situácie riešili zbytočne komplikovane. Potvrdzujú to aj slová trénera Michala Ružičku: „Zápas sme si skomplikovali sami. Mali sme veľké množstvo šancí, ktoré sme neriešili dobre. Miesto strely sme prihrávali a komplikovali si situácie. Potom sme inkasovali lacný gól a trápili sme sa.

S výkonom nebol spokojný ani autor víťazného gólu René Jarolín: „My sme vedeli, že Trnava dobre korčuľuje a kvalitne napáda, čo sa aj potvrdilo. Aj keď ten výkon nebol taký, aký by sme si my sami predstavovali, zaplať pánboh za tri body.

Dubnica hráčov v hlavách nemátala

Aj v Dubnici mali Skaličania duel pod kontrolou, keď po úvodnej časti viedli trojgólovým rozdielom, ale nakoniec v zápase museli dokonca duel otáčať a o víťazstve rozhodli až v predĺžení. Tréner Ružička videl proti Trnave podobné chyby ako v Dubnici. „V podstate to isté bolo aj v Dubnici. Tam sme prvú tretinu všetko splnili a dali tri góly. Ale potom sme do druhej časti vstúpili zle, zbytočne sme lietali po klzisku, boli sme všade a nikde. Opakujeme chyby, keď sa dostaneme do šancí, miesto strely volíme prihrávku navyše,“ prízvukuje tréner fakt, že Záhoráci musia zjednodušiť svoju hru.

Jarolín si po tom, ako Trnava znížila v tretej časti, scenár z predchádzajúceho stretnutia nepripúšťal. „V Dubnici sme to mali výborne rozbehnuté, viedli sme 3:0, ale sami sme si to skomplikovali svojimi chybami a laxným prístupom. Za Trnavu nastupujú mladí chlapci, dobre korčuľujú a hokej je práve o korčuľovaní. Robili nám veľké problémy.

Priznal však, že je cítiť prístup, keď sa nastupuje proti súperovi z vrchných priečok a iné to je, ak sa proti ním postaví papierovo slabší súper. „To je tak, keď sem príde silný súper, my tie hlavy máme nastavené tak, že musíme brániť, hrať zodpovedne. A keď príde predsa len ľahší súper, ten problém v hlavách tam trochu je.

V stredu opäť doma, tentoraz priamy súboj o druhé miesto proti Prešovu

Budúci týždeň v stredu sa Skalica predstaví opäť v domácom prostredí. V priamom súboji vyzve od 17:00 o druhé miesto súpera z východu Prešov Penguins. „Proti Prešovu to bude úplne iný zápas. Musíme sa na neho poctivo pripraviť a ponaučiť sa z chýb, ktoré robíme a dať do toho všetko. Aby sme boli proti silnému súperovi úspešní,“ naznačuje Ružička.

Pri otázke na Renka Jarolína, ako to bude vyzerať v zápase proti Prešovu sa pri ňom pristavil brankár Petrík a skúsený útočník neváhal s odpoveďou: „Keď nám v stredu zachytá brankár Petrík, verím, že vyhráme. Ideálne s nulou, aby konečne zaplatil do kabíny 10 eur. Vtedy budeme spokojní úplne všetci,“ s úsmevom na tvári zaprognózoval Jarolín a už vážne doplnil: „Prešov je korčuliarsky na tom dobre, má dobre prepracovanú obranu. Musíme sa dobre pripraviť na tento zápas, aby sme aj po ňom mohli byť pred týmto súperom.

V Skalici ocenili hráčov mesiaca, sú nimi Školiak a Janáč

Pred zápasom už tradične v Skalici vyhlásili najlepších hráčov klubu za predchádzajúci mesiac. Medzi mládežníkmi sa ocenenie ušlo Maximovi Školiakovi a medzi mužmi honor hráča mesiaca získal Patrik Janáč.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on nedeľa, 07 január 2018 20:02

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada