Hokejmarket Skalica - PROTEF Považská Bystrica 3:4 (1:3,  2:0, 0:1) Hokejmarket Skalica - PROTEF Považská Bystrica 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)

Hráči Hokejmarket Skalica prehrali v druhom finálovom stretnutí hokejbalovej extraligy s Považskou Bystricou 3:4 a k súperovi tak pocestujú za vyrovnaného stavu 1:1.

Hokejmarket Skalica - PROTEF Považská Bystrica 3:4 (1:3,  2:0, 0:1)

Góly: 12. Rampáček (Miklík), 27. Mikéska (Sobol), 28. Božik (Vadík, Miklík) - 7. Rufati (Demáček), 7. Piják (Linet, Bujdák), 15. Oravec (T. Čičala), 39. Linet (Lukáč, Piják)

/stav série: 1:1/

Rozhodovali: Hatala - Kralovič, vylúčení: 11:10 na 2 min, navyše Salajka a Martinusík /Skalica/ 10 min za nešportové správanie a Balušík /P. Bystrica/ za hráčsku lavicu, presilovky a oslabenia: 0:0,  325 divákov.

Zápas začali aktívnejšie Skaličania, keď aj zásluhou početnej výhody o dvoch hráčov mali šancu dostať sa do vedenia. To nevyužili a naopak pykali, keď v priebehu niekoľko desiatok sekúnd dvakrát inkasovali z hokejok Rufatiho a Pijáka. V 12. minúte sa síce dokázal presadiť domáci Rampáček, ale hostia pol minúty pred koncom prvej časti opäť odskočili na dvojgólový rozdiel, keď sa v nájazde presadil Oravec. Domáci v tejto tretine pôsobili kŕčovite a nedokázali súpera výraznejšie pritlačiť.

Druhá tretina bola aj zásluhou rozhodcovskej dvojice nervózna a rozkúskovaná, napriek tomu o vzruch nebola núdza, ale góly padali až v jej závere. Najskôr sa strelecky presadil Robo Mikéska a radosť domácich fanúšikov ešte zvýraznil vyrovnávajúcim gólom na 3:3 Miro Božík, keď sa presadil pred brankárom hostí.

V tretej tretine sa na ploche nielen obrazne, ale doslova v niektorých chvíľach odohrával boj o to, kto strhne vedenie na svoju stranu. V úvode tejto časti mali navrch Záhoráci, ale v jej polovici sa k slovu dostali Považania, ktorí svoj krátkodobý tlak dokázali pretaviť do vedenia, keď sa presnou strelou prezentoval Linet. Domáci v nervóznom závere mali snahu o vyrovnanie, dostali sa do niekoľkých nádejných príležitostí, ale ani pri hre bez brankára nevyrovnali a tak je po dvoch dueloch stav na zápasy vyrovnaný 1:1.

Tretí a štvrtý duel finálovej série sa odohrá v Považskej Bystrici v sobotu a nedeľu 25. a 26. mája.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on nedeľa, 19 máj 2019 15:26

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!