Print this page

VIDEO+FOTO: Víťazom 4. ročníka lakrosového Chiefs Cupu sa stal domáci tím zo Skalice

By redakcia / Jaroslav Ritomský júl 09, 2019 633 0
VIDEO+FOTO: Víťazom 4. ročníka lakrosového Chiefs Cupu sa stal domáci tím zo Skalice fotky zdroj: archív Chiefs Skalica

Prvý júlový víkend 6. a 7. júla 2019 sa niesol v znamení 4. ročníku fieldového turnaja Chiefs Cup, ktorý sa uskutočnil v Skalici na štadióne MFK Skalica. Report o priebehu a výsledkoch turnaja priniesol Jaroslav Ritomský z domáceho tímu Chiefs Skalica.

Finálový zápas lakrosového Chiefs Cupu 2019 Chiefs Lacrosse

V turnaji  sa tento rok predstavili 4 mužstvá, domáci Chiefs zo Skalice, Punishers Zvolen, Sabers z Trnavy a Wild Boars zo Šumavy. Turnaj posilnili aktívnou účasťou taktiež hráči z Bratislava Bats, Bratislava Tricksters , Ostrava Pitbulls a Knights Červené Pečky. Chiefs Cup prišiel osobne podporiť aj prezident Slovenského lakrosového zväzu  Igor Moravčík.

V prvý hrací deň odohrali jednotlivé mužstvá 3 zápasy, čo bolo v extrémne horúcom počasí náročné. Turnaj zahájili v prvom zápase Skalica so Zvolenom, ktorý skončil v prospech domácich 4:0. V druhom súboji si Šumava vystrieľala víťazstvo v pomere 11:1 proti Trnave. Prvá prestávka bola obohatená o súťaž brankárov, kde najlepšie obstál gólman Šumavy Andrej Olšanský.

Ďalšie zápasy sa niesli v znamení výhry Šumavy 4:0 nad Skalicou, a Zvolenom 8:0 nad Trnavou.  Druhá prestávka bola spestrená o súťaž v presnosti streľby na bránku a skills. Najpresnejším strelcom sa stal Jiří Vít a svoje skills ukázal Lukáš Nový. Posledné sobotňajšie zápasy priniesli víťazstvo Skalici 7:1 proti Trnave a Zvolen zdolal šumavských Wild Boars tesne 2:1.

Druhý hrací deň nedeľa bola zahájená prvým semifinále, v ktorom sa stretol prvý a štvrtý tím zo základnej skupiny, Šumava a Trnava. Do finále postúpilo po výhre 8:0 mužstvo Šumavy. V druhom semifinále sa proti sebe postavili hráči druhého a tretieho tímu zo základnej skupiny , Skalica a Zvolen. Po napínavom zápase skóre ukazovalo v prospech Chiefs, 6:4, ktorí tak doplnili finálovú dvojicu.

Zápas o 3. miesto priniesol úspech pre hráčov Punishers Zvolen, ktorí zdolali Trnavu 8:0.

Turnaj vyvrcholil finálovým československým duelom Skalice a Šumavy. Za víťazný koniec ťahali hráči Skalice v pomere 4:2, ktorí sa tak stali víťazom 4. ročníku Chiefs Cupu.

4. ročník Chiefs Cupu 2019

Na záver boli odovzdané individuálne ocenenia a ocenenia pre umiestnené tímy.

  • Najlepší brankár turnaja: Andrej Olšanský (Šumava)
  • Najlepší strelec turnaja: Ivan Černák (Skalica)
  • Najužitočnejší hráč turnaja: Jiří Vít (Šumava)
  • Spirit of Lacrosse: Lukáš Kremser (Ostrava Pitbulls hrajúcu za Trnavu) 

Fotoreport tu: https://www.facebook.com/pg/Chiefs-CUP-1645635499023458/photos/?tab=album&album_id=2270520593201609

Videá zápasov tu: https://www.youtube.com/playlist?list=PLbA3BVJ-bb4koT4t1tPvrATrGyhew6Gtf

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 09 júl 2019 07:40

Related items