Print this page

Holíč: Na kruhovom objazde zrazil na motorke ženu, dostal podmienečný trest

By október 19, 2019 3086 0
Ilustračné foto Ilustračné foto

Okresný súd Skalica uznal vinným vodiča M. O., ktorý na motorke zrazil na výjazde z kruhového objazdu v Holíči chodkyňu.

Udalosť sa stala 13. júla 2018 v popoludňajších hodinách na ceste II. triedy na kruhovom objazde v smere na Skalicu. „Ako vodič osobného motocykla značky Yamaha nedal prednosť chodkyni, ktorá prechádzala cez priechod pre chodcov,“ uvádza sa v rozsudku.

Obvinený spôsobil žene zranenie, a to zlomeninu horného konca pravej ramennej kosti, zlomeninu dolného konca pravej ramennej kosti a tržne-zmliaždenú ranu ľavého predlaktia s dobou liečenia 3-4 týždne. „Ako vodič porušil ustanovenia zákona cestnej, teda inému z nedbanlivosti ublížil na zdraví tým, že porušil dôležitú povinnosť uloženú mu podľa zákona, čím spáchal prečin ublíženia na zdraví podľa Trestného zákona,“ uvádza sa v zdôvodnení rozsudku.

Sudca mu za to uložil na základe trestného zákona trest odňatia slobody v dĺžke 3 mesiace s podmienečným odkladom na 1 rok. Zároveň mu uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu na 1 rok. Prvostupňové rozhodnutie nebolo nenapadnuté opravnými prostriedkami.

Zároveň sudca odkázal poškodenú ženu a aj zdravotnú poisťovňu Dôvera s nárokom na náhradu škody na civilný proces.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 19 október 2019 09:08
Redakcia

Related items