Print this page

Mesto Skalica zrušilo ohňostroj aj ples, zdôvodnilo to provizóriom a udalosťami v Prešove

By december 14, 2019 2813 0
Mesto Skalica zrušilo ohňostroj aj ples, zdôvodnilo to provizóriom a udalosťami v Prešove Mesto Skalica

Mesto Skalica oznámilo, že sa neuskutoční novoročný ohňostroj a takisto je zrušený mestský ples.

„Mestské zastupiteľstvo 11.12. 2019 neschválilo rozpočet na rok 2020. Rok 2020 začíname v rozpočtovom provizóriu. Jedným z dôsledkov je zrušenie mestského plesu 11.1. 2020. Mesto Skalica sa týmto ospravedlňuje za vzniknuté problémy,“ uvádza mesto Skalica vo svojom vyhlásení.

Neuskuteční-li se smluvené vystoupení vinou Pořadatele, je Pořadatel povinen uhradit Umělci smluvní pokutu ve výši 50% z odměny sjednané v bodě 3.1 článku III. smlouvy a vzniklé náklady, oznámí-li nemožnost konání vystoupení nejméně 10 dní před konáním akce specifikované v článku I této smlouvy. Otázne je, koľko financií stála samotná príprav plesu a takisto, či sa budú musieť zaplatiť aj sankčné poplatky z už podpísaných zmlúv. Napríklad v zmluve s Martinom Chodúrom, ktorý mal mať na plese 45 minútové vystúpenie a za neho mal zinkasovať 2200 eur, má v zmluve uvedenú klauzulu: „Neuskuteční-li se smluvené vystoupení vinou Pořadatele, je Pořadatel povinen uhradit Umělci smluvní pokutu ve výši 50% z odměny sjednané v bodě 3.1 článku III. smlouvy a vzniklé náklady.

Zrušenie ohňostroja zdôvodnilo mesto poukázaním finančných prostriedkov pre obete postihnuté výbuchom plynu v Prešove. „Oznamujeme občanom, že sa neuskutoční tradičný novoročný ohňostroj a s tým spojený plánovaný Detský Silvester vo františkánskej záhrade 31. decembra 2019. Vedenie mesta Skalica sa rozhodlo, že finančné prostriedky vo výške 2000 eur, určené na ohňostroj, pôjdu na účet mesta Prešov na zmiernenie následkov tragického výbuchu paneláka,“ vyhlásilo mesto Skalica.

V susednej Senici sa ples uskutoční a výťažok pôjde na charitatívne účely. Rovnako sa uskutoční aj ohňostroj, keďže primátor Senice poznamenal, že ten majú finančne vykrytý cez sponzorské dary a na účet mesta Prešov poukázali sumu 3500 eur.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 14 december 2019 10:13
Redakcia

Related items