Zvuk: Anna Mierna (OĽaNO) by aj po zvolení do NR SR zostala vo funkcii primátorky, nebude ako Viskupič

Zvuk: Anna Mierna (OĽaNO) by aj po zvolení do NR SR zostala vo funkcii primátorky, nebude ako Viskupič

Anna Mierna uviedla pre médiá, že by aj po prípadnom zvolení za poslankyňu Národnej rady SR (OĽaNO) zostala vo funkcii primátorky Skalice.

Anna Mierna o tom, ak sa dostane ako poslankyňa do NR SR a či sa vzdá postu primátorky. NaZahori.sk

„Pre mňa je najdôležitejšie, že mám priamy mandát, že som primátorka Skalice a môžem pomôcť tomuto mestu. To znamená, že pomoc mestu by som pokladala aj to, že budem presadzovať požiadavky aj zo samosprávy, lebo som bola oslovená aj starostami okresu a boli by radi, keď vidia, že určité veci dokážeme posunúť. Boli by radi, keby som tam išla,“ informovala Mierna.

„Určite by som zostala primátorkou s tým, že moja hlavná téma by tam bola určite komunikovať s parlamentom aj s vládou na to aby sa zlepšili podmienky v samospráve, lebo s týmto nie som spokojná, v akom stave sa to nachádza,“ doplnila kandidátka za OĽaNO.

Zaujímavé je, že de facto stále jej nadriadený, keďže Mierna bola uvoľnená na výkon verejnej funkcie a má pozastavenú činnosť na Trnavskej župe ako riaditeľa odboru financií, predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič, pri ohlásení kandidatúry na župana deklaroval, že sa vzdá mandátu poslanca, čo aj dodržal.  

Mierna sa naopak cíti na obe funkcie. Podľa jej vyhlásenia to vyzerá, že sa obe dajú robiť na polovičný úväzok. Veď to, že v Skalici stíha plniť všetky predvolebné sľuby bez problémov, už asi presvedčila väčšinu obyvateľov Kráľovského mesta... 

A možno práve snahou dostať sa do parlamentu myslí opäť na svojich Skaličanov a na to, ako mestu ušetriť financie. Nemusela by už čakať, že jej niekto navrhne zvýšenie platu primátorky, ale financie by čerpala priamo zo štátneho rozpočtu.

Veď podľa stránky NR SR je základný plat poslanca v súčasnosti 3039 eur. Poslancom, ktorí vykonávajú mandát, patria okrem platu aj paušálne náhrady. Člen snemovne s trvalým pobytom mimo tohto kraja dostáva k platu 2128 eur.

Primátorka Mierna na otázku Prečo sa rozhodla kandidovať do parlamentu?, odpovedá :"Slušnosť a pokora sú nástrojmi dobrých medziľudských vzťahov, nesmú byť zabudnutou cnosťou lídrov."

Nuž so slušnosťou a pokorou Anny Miernej sa mohli stretnúť mnohí a nielen v meste Skalica, ale napríklad aj na raute po vernisáži výstavy v Šaštínskej synagóge.

Piešťanské letisko ako ekonomický nezmysel či budúcnosť regiónu?

Podľa štúdie Žilinskej univerzity letisko, jeho infraštruktúra a spádová oblasť nevytvárajú optimálne predpoklady pre rast prevádzky, ktorý by sa preniesol do kladného hospodárskeho výsledku, a teda bol atraktívny z hľadiska vstupu strategického partnera.

Pri splnení určitých opatrení (zachovanie dotácií na nehospodárske činnosti, oddlženie letiska, prísľub investičných dotácií v prípade potreby) však podľa autorov záujem o vstup strategického partnera do letiskovej spoločnosti nemožno vylúčiť.

Nie je však reálne uvažovať s príchodom investora, ktorý nebude vyžadovať dotácie a bude zveľaďovať infraštruktúru, ktorá je v horizonte niekoľkých rokov odkázaná na generálnu opravu. Toto ekonomicky nie je možné. V súvislosti s prevádzkou letiska treba zohľadniť aj výsledky analýzy regionálnych letísk v Nemecku (Deutsche Bank Research, 2015) s ročným obratom 200-tisíc až tri milióny pasažierov.

VIAC  TU: www.piestanskydennik.sk/2019/04/16/piestanske-letisko-ako-ekonomicky-nezmysel-ci-buducnost-regionu

Video: Primátorka Mierna predvolebný sľub Skaličanom nesplnila, ale chváli sa telocvičňou v Gbeloch

Súčasná primátorka mala ako jeden z bodov predvolebnej kampane rekonštrukciu telocvične Strednej zdravotníckej školy v Skalici v roku 2019. To, že tento sľub nedodržala, je vo februári 2020 úplne jasné.

Mierna, ktorá kandiduje do Národnej rady SR za Matovičove OĽaNO, vo svojom volebnom programe pri komunálnych voľbách v bode 2.5. zverejnila: „Uskutočniť rekonštrukciu telocvične strednej zdravotnej školy (ide o zdravotnícku školu pozn. red.) v roku 2019. Jej rozšírením o hľadisko umožniť ju využívať pre školu a širokú verejnosť (futsal, volejbal, basketbal...) z prostriedkov VUC.“ 

VIAC TU: http://www.nazahori.sk/index.php/skalica/item/3106-video-primatorka-mierna-predvolebny-slub-skalicanom-nesplnila-ale-chvali-sa-telocvicnou-v-gbeloch

Mesto Gbely zneužilo noviny v prospech primátorky Skalice A. Miernej

Na celej titulnej stránke najnovšieho vydania mesačníka Gbelan sa vedľa seba ocitli jeden z lídrov hnutia, trnavský župan Jozef Viskupič a primátorka Skalice Anna Mierna, ktorá kandiduje za OĽaNO z 33. miesta.

Materiál, ktorý vyzerá ako PR článok, nie je podpísaný ani inak označený. Informuje o tom na sociálnej sieti FB Transparency International Slovensko www.facebook.com/transparencysk.  

VIAC TU: http://www.nazahori.sk/index.php/skalica/item/3105-mesto-gbely-zneuzilo-noviny-v-prospech-primatorky-skalice-a-miernej-kandidujucej-za-olano

Primátorka Skalice za OĽaNO Mierna berie za prednostu kandidáta Smeru

Po tom, čo vo funkcii prednostky skončila Eva Lukianová, predstavila primátorka mesta Skalica Anna Mierna (OĽaNO) ( podľa nami dostupných informácií ) v utorok 4.2.2020 zamestnancom úradu nového prednostu, ktorým sa stal Dušan Vavrinec. Ten v minulosti kandidoval za Smer do Národnej rady SR.

Vavrinec vykonával pozíciu prednostu v Malackách v rokoch 1996 až 2015. Po nástupe do funkcie primátor Juraj Říha spravil na pozíciu prednostu výberové konanie a Vavrinec na tejto pozícii skončil. Vavrinec kandidoval za poslanca do Národnej rady SR v roku 2006 na kandidátke smeru. V rokoch 2010 až 2014 vykonával funkciu zástupcu starostu v obci Láb. V roku 2014 kandidoval v obci Láb za poslanca v rámci koalície Smer-SD, SDKÚ-DS, SNS, SZS ale nebol zvolený.

VIAC TU: http://www.nazahori.sk/index.php/skalica/item/3085-primatorka-skalice-za-olano-anna-mierna-berie-za-prednostu-kandidata-smeru

Skalica: Je Matovič farizej, keď u "svojich ľudí" mu nevadí, čo u iných kritizuje?

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič sa stavia do pozície bojovníka proti korupcii a porušovaniu zákonov. Od konkurenčných politických zoskupení vyžaduje vyhlásenia, aby sa dištancovali od budúcej spolupráce so Smerom. Paradoxne pri primátorke mesta Skalica Anne Miernej, ktorá je nominantkou jeho strany, mu mnohé pochybenia a spolupráca so Smerom nevadia.

VIAC TU: http://www.nazahori.sk/index.php/skalica/item/2636-skalica-je-matovic-farizej-ked-u-svojich-ludi-mu-nevadi-co-u-inych-kritizuje 

Rate this item
(3 votes)
Last modified on streda, 26 február 2020 12:51

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada