HK Skalica zakončila základnú časť hladkým víťazstvom s Trnavou

HK Skalica - Gladiators Trnava HK Skalica - Gladiators Trnava Vlado miček

Skaličania v poslednom kole základnej časti nezaváhal a bez väčších ťažkostí zdolali súpera z Trnavy.

HK Skalica – Gladiators Trnava 7:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Góly a asistencie: 5. Jarolín (Janáč, Jurák), 15. Vaškovič (Hujsa, Mikéska), 18. Mikéska (Schmidt), 26. Janáč (Jurák, Pavešic), 35. Jarolín (Mikéska, Janáč), 47. Vaškovič (Dufek, Hujsa), 56. Janáč (Jurák, janík) – 43. Mrava (Žilinský), 50. Daniel Baránek (Grell, Dávid Baránek)

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škapík, Mikeska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Dufek, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Schmidt.

HK Gladiators Trnava: Brucháč – Brzák, Žilinský, Kuna, Benik, Hutár, Scheuer – Šúry, Čunderlík, Mrava – Lukačovič, Baránek Daniel, Baránek Dávid – Grell, Greschner, Belskiy.

Rozhodcovia: M. Krist – J. Valo, R. Frimmel, 708 divákov.

Skaličania vstúpili do stretnutia s jednoznačným cieľom rozhodnúť o stretnutí čo najskôr. Prvý presný zásah zaznamenal už v 5. minúte Jarolín, ktorý zužitkoval výbornú spoluprácu celej formácie. V polovici tretiny mali hostia ideálnu šancu na vyrovnanie, ale Belskij nevyzrel na Petríka, ktorý jeho pokus kryl. V ďalšom priebehu to bolo o dobýjaní bránky Brucháča, ale na gól sa čakalo až do 15. minúty. Prvá formácia si rozobrala defenzívu Trnavy a Vaškovič mal dostatok času presne zamieriť a zvýšiť na 2:0. V 18. minúte si výborne počkal so strelou Mikéska a z medzikruhov vymietol horný roh bezmocného gólmana Trnavy.

Aj v druhej časti pokračoval tlak Skalice. V 26. minúte prvú strelu Pavešica ešte stačila defenzíva hostí zblokovať, ale do druhej vložil šikovne hokejku Janáč a bolo 4:0. V 34. minúte sa k presilovej hre dostali hostia, ale domácim sa otvoril priestor v útoku. To využil skúsený Jarolín a v samostatnom úniku zvýšil už na 5:0.

Do tretej časti domáci hráči vstúpili laxnejšie a boli potrestaní najlepším hráčom hostí Mravom, ktorý zužitkoval samostatný nájazd na inak skvele chytajúceho Petríka. Už o štyri minúty bolo opäť o päť, keď si kapitán Vaškovič vychutnal hosťujúceho brankára a zvýšil na 6:1. V 50. minúte hostia z nenápadnej situácie znížili na 2:6 a  v 55. minúte Janáč uzavrel účet stretnutia na 7:2.