Autor prvého gólu stretnutia Rado Smetana (Hokejmarket Skalica) Autor prvého gólu stretnutia Rado Smetana (Hokejmarket Skalica) Vlado Miček

Hokejbalisti Skalice síce inkasovali vyrovnávajúci gól desať sekúnd pred koncom, ale nakoniec v predĺžení zásluhou Martinusíka strhli víťazstvo na svoju stranu.

Hokejmarket Skalica – Kometa Vrútky 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

Góly: Smetana, Holaza, Martinusík – Farbák, Fillo

V prvej tretine mal Hokejmarket navrch, ale cez pozornú defenzívu hostí sa do šancí dostávali iba ojedinele. Nakoniec sa však aspoň k jednému presnému zásahu dopracovali. Po strele Vadíka sa pred bránkou najlepšie zorientoval Smetana a dotlačil loptičku za chrbát brankára.

V druhej tretine už boli hostia trochu odvážnejší, ale aj tak si viac šancí vypracovali Skaličania. Tí sa ujali dvojgólového vedenia po tom, ako si Holaza výborne spracoval lobovanú prihrávku a nedal gólmanovi šancu.

V tretej časti sa hosťom podarilo znížiť, keď Hokejmarket síce ubránil presilovú hru, ale tesne po nej prestrelil Kučeru Farbák. Hostia sa v závere dostali k tlaku, ale bez gólového efektu. Polminútu pred koncom sa rútila dvojica Martinusík – Rampáček na jedného obrancu, ale nedali a tak platilo nedáš-dostaneš. Hostia získali vhadzovanie v útočnom pásme, odvolali brankára a 10 sekúnd pred koncom tretej časti vyrovnali.

V predĺžení nakoniec rozhodla väčšia vôľa po víťazstve zo strany domácich. Tí si vytvorili v novom formáte predĺženia, ktoré sa už hrá 4 na 4 viac príležitostí a nakoniec sa po necelých troch minútach radovali po presnej strele od modrej v podaní Martinusíka.

Už v nedeľu 18.2. 0 13:00 sa Hokejmarket predstaví opäť v domácej The Paleta aréne, keď privíta mužstvo Martina.

FOTOGALÉRIA od Mira Minďaša

Ďalšie výsledky

ŠK 98 Pruské – ŠKB Martin 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 13. Satina (Balga, Tichý), 37. Ilončiak (Bielik) – 14. Fodrek (Jonák), 29. Fodrek (Tomka, Bielený), 46. Bielený

HBK Diaková – Leaders Ružinov 3:2 sn (0:1, 0:0, 2:1)

Góly: 34. Talapka (Kirschner), 45. Kohút (Žáčik), rozhodujúci sn Švadlenka – 3. Polák (Farkaš, Behúl), 41. Polák (Danko, Behúl)

Lion Svidník – Nitrianski Rytieri Nitra 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 15. Mar. Džupina (Štefan), 30. Oščipovský (Barna, Štefan), 32. Barna (Antal, Renčok), 36. Oščipovský (Štefan) – 12. Titka (Daniška)

HBC Košice – Enviform Třinec 1:2

Góly: Študenc – Řiman, Urbaník

LG AB Hokej Bratislava – Jokerit Petržalka 1:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 3. Velčický (Dano) – 7. Kern (Božik), 20. Chudý (Axamit), 28. Božík (Kovalík, Dudík), 33. Božík (trestné strieľanie)

TABUĽKA

1. Považská Bystrica                     18           15           0             2              1             74:34     46

2. Kometa Vrútky                          17           12           1             2              2             66:36     40

3. Hokejmarket Skalica            17           10           0              4              3             67:48     33

4. Lion Svidník                               17           10           1             5              1             67:55     33

5 LG ABhokej Bratislava               17           10           1             6              0             67:52     32

6. Jokerit Petržalka                        18           9             1             7              1             62:51     30

7. Vippokerpro Kežmarok            15           7             3             4              1             44:31     28

8. ŠKB Martin                                 17           6             4             7              0             54:44     26

9. Leaders Ružinov                        17           7             0             8              2             49:53     23

10. ŠK 98 Pruské                           17           4             2             8              3             44:60     19

11. HBK Diaková                           16           4             2              9              1             41:57     17

12. Rytieri Nitra                             16           5             0             10            1             54:55     16

13. KHBC Košice                            17           1             1             15            0             42:77     5

14. Enviform Třinec                      17           1             0             14             2             27:105   5