Hokejmarket zvládol duel s Diakovou, v nedeľu ho čaká Svidník

Hokejmarket Skalica - Diaková Hokejmarket Skalica - Diaková Vlado Miček

Hokejbalisti Skalice zvládli domáci duel s Diakovou, keď zvíťazili 4:2.

Hokejmarket Skalica–HBK Diaková 4:2 (2:1,1:0,1:1)

Góly: 1. Martinusík (Rampáček), 6. Špírek (Čulen), 18. Válek (Martinusík, Sobol), 37. Rampáček (Válek, Drgon) - 14. Kohút (Vojt, Tupý), 39. Žáčik (Pankúch, Štaffen)

Hokejmarket Skalica: Kučera - Sobol, Salajka, Krajsa, Pollák, Kolínek, Volek - Rampáček, Martinusík, Válek, Holaza, Vadík, R. Smetana, Drgon, Nečas, Špírek, Čulen

Diaková: Murček - Romančík, Talapka, Tupý, Slivka, Michal, Kohút, Žáčik, Vojt, Pankúch, Štaffen, Bortolini, Libutka, Grešo

Skaličania vstúpili do súboja výborne a už v prvej minúte sa zásluhou dvojice Rampáček - Martinusík po presnom zásahu druhého menovaného ujali vedenia. Keď Špírek v 6. minúte upravil na 2:0, zdalo sa, že to pre domácich bude jednoduchá záležitosť. Lenže gólostroj sa zasekol a naopak, v závere úvodnej časti sa do listiny strelcov zápísal hosťujúci Kohút a duel dostal nový náboj.

Našťastie pre Hokejmarket sa už v 3. minúte druhej tretiny presadil najlepší strelec domácich Válek, ktorému asistovali Martinusík a Sobol a domáci odskočili opäť na dva góly. Až do konca tretiny si pripravili Záhoráci niekoľko nádejných príležitostí, ale bez gólového efektu.

Presného zásahu sa dočkali až v 37. minúte. Akciu rozohrali Drgon s Válekom a na konci bol Rampáček, ktorý zvýšil už na 4:1. O dve minúty bol rozdiel opäť iba dvojgólový, keď sa presadil Žáčik. Lenže domáci žiadnu drámu nedovolili a duel doviedli do víťazného konca.

Už v nedeľu 4.3. o 11:00 privíta Hokejmarket Skalica na svojom ihrisku mužstvo Svidníka v ďalšom kole extraligy.

Ďalšie zápasy 20. kola

Jokerit Petržalka – Lion Svidník 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Góly: 2. Haviar (Varga, Šúrek), 6. Božík (Axamit, Chudý), 7. Chromiak (Kern, Varga), 36. Božik (Ra. Kováč) – 1. Hopkovič (Vook, Balogáč), 37. Oščipovský (Štefan, Mar. Džupina)

ŠKB Martin – PROTEF P. Bystrica 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Wagner (Ruttkay, Čipkala), 27. Bielený, 45. Bielený ( Zluky)

Kometa Vrútky – ŠK 98 Pruské 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 11. Učník (Ruttkay, Hlaváč), 17. Parobok (Greňo, Čavajda), 20. Knesl (Čavajda), 22. Matuška (Čavajda) - 4. Balga (Cíbik)

MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok – LG ABhokej Bratislava 3:2

Góly: Kundľa, Reľovský, Barč - Minárik, Škultéty

HBC Košice – Leaders Ružinov 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 13. Štefančo (Kuľha, Pivarník) - 20. Danko (Horváth, Behúl), 22. Danko (Hlavačka, Jaššo), 23. Modrič (Nezval), 35. Modrič (Polák)

Enviform Třinec – Nitrianski Rytieri 0:4