Hokejbalisti Skalice zdolali Ružinov po futbalovom výsledku, rozhodol Válek

Hokejmarket Skalica - Leaders Ružinov Hokejmarket Skalica - Leaders Ružinov Vlado Miček

Napriek jasnej prevahe museli hokejbalisti Hokejmarket Skalica o víťazstvo s Leaders Ružinov bojovať až do posledných sekúnd.

HBK Hokejmarket Skalica - Leaders Ružinov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 23. Válek (Sobol)

Hokejmarket Skalica: Poláček - Sobol, Daniel, Babiar, Pollák - Válek, Martinusík, Rampáček, Volek, Špírek, Drgoň, Čulen, Krajsa, Rekoš, Nečas, Vadík

Leaders Ružinov: Ivan - Danko, Nezval, Križan, Behúl, Horváth, Farkaš, Czanik, Bánoczký, Minárik, Jaššo, Rzavský, Bučko

Úvodná tretina prebiehala vo vlažnom tempe. Hosťom vyhovoval tento priebeh a domáci sa nedokázali dostať cez pozornú defenzívu do vyloženej časti.

V druhej tretine sa už domáci púšťali dôraznejšie do ofenzívy a v 23. minúte boli za svoju aktivitu odmenení. Milan Sobol nahodil loptičku na ivana, ktorý ju iba vyrazil pred seba a pohotový Rišo Válek dostal Skalicu do vedenia. Aj v ďalšom priebehu mal Hokejmarket viac z hry, ale bez gólového efektu.

V tretej časti sa čakala aktivita zo strany hostí, ale neprichádzala a viacero dobrých príležitostí mali domáci hokejbalisti. Tí si vypracovali niekoľko výborných príležitostí, ale ani v jednom prípade nevyzreli na Ivana a keďže Poláček v domácej bránke zatiahol roletu, duel dospel do futbalového výsledku 1:0.

Ďalšie výsledky:

ŠKB Martin - MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok 5:6 (1:1, 4:2, 0:3)

Góly: 13. Drábik (Tomečko, Ruttkay), 20. Wagner (Tomka), 24. Tomka (Wagner), 25. Tomečko (Ruttkay, Drábik), 29. Zluky (Bielený, Wagner) – 12. Kundľa (Teplický, Pisarčík), 28. Ugray (Bednarčík), 29. Jurský (Kantorek, Bednár),32. Svitana (Kundľa, Bednár), 38. Svitana (Bednár, Kundľa), 45. Svitana (Teplický, Kundľa)

ŠK 98 Pruské - HBC Košice 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 2. Krčmárik (Kapko), 20. Vozár (Tichý), 20. Cíbik (Balga, Satina), 33. Ďuriš (Buday, Bouhaddane), 44. Cíbik (Ilončiak) – 42. Štefanco

HBK Nitrianski Rytieri Nitra - LG ABhokej Bratislava 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Góly: 4. Šalka (Minárik), 20. Ondrušek (Šalka), 33. Bilik (Rímsky, Weber), 39. Pukalovič (Šalka, Ondrušek), 43. Slovák (Ondrušek, Mikulčík)

HBK Diaková - Jokerit Petržalka 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Góly: 7. Haviar (Sodoma), 28. Kurtin (Chudý), 28. Ro. Kováč (Matejík, Axamit), 30. Chromiak (Božik, Sodoma), 31. Ra Kováč (Ro. Kováč, Axamit), 44. Kurtin (Božik)

HBK Lion Svidník - HBK Kometa Vrútky 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Góly: 40. Raschman (Oščipovský), 40. Renčok (Vook) - 7. Zeman (Hlaváč), 13. Hlaváč (Greňo), 27. Matúška (Zeman), 42. Zeman, 44. Lihan (Greňo)