Skalica Za slušné Slovensko – ani dážď nás neodradí!

Skalica Za slušné Slovensko – ani dážď nás neodradí!

logo / fotky FB a NaZahori.sk logo / fotky FB a NaZahori.sk

Piatok 16.3. v čase od 17:00 do 19:00 sa stretneme na zhromaždení Za slušné Slovensko v Skalici

„Chcel som byť mimo diania, ale táto tragikomédia to nedovoľuje! Podajú demisie a ďalej mocou a cashom všetko ovládajú!“ píše na sociálnej sieti Jozef Kuciak, brat zavraždeného Jána.

„Nedajme sa manipulovať! Ani opozícia nechce úradnícku vládu a prečo?! Nezastavme sa pokiaľ nás neprestanú sústavne zavádzať a týmito divadlami získavať čas na upratovanie dôkazov!“ píše sa v jeho statuse. 

 „Hoci doposiaľ bol v otázke protestov zdržanlivý, aktuálne politické dianie zmenilo jeho názor: „Jednoznačne ma ovplyvnil vývoj udalostí a najmä kroky, ktoré politici robia a ktoré nikam nevedú. Respektíve vedú, ale nie dopredu, ale dookola, aby si získali čas. Výmena, pri ktorej je jasné, že moc budú mať aj tak tí istí, nevedie vôbec nikam. Pravda je len jedna."

Zhromaždenia Za slušné Slovensko sa budú v piatok 16.3. opäť konať v desiatkach slovenských miest, ako aj v niektorých mestách v zahraničí.

Ich organizátori požadujú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov, vyšetrenie viacerých káuz, demisiu vlády a predčasné voľby.

Vyjadrenie Organizátorov Zhromaždenia Za slušné Slovensko

Pán Fico, pán Danko a špeciálne pán Bugár svojim rozhodnutím ponížili a oklamali celú občiansku verejnosť. Ich snaha sa za každú cenu udržať pri moci, je jasným dôkazom toho, že chcú zamiesť pod koberec všetky korupčné kauzy. Kauzy, o ktorých písal aj zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak.

Nesmieme zabudnúť na všetko, čo za posledné dni vyplávalo na povrch. Chyby pri vyšetrovaní vraždy Jána a Martiny, všetky korupčné kauzy, na ktoré aj Ján poukázal, prepojenia politikov na mafiu, korupcia, rozkrádanie eurofondov...

Celé to zastrašovanie, pohŕdanie slušnými ľuďmi a ľahostajnosť voči aktívnym občanom, to všetko je dostatočným dôvodom na to, aby sme sa mohli opätovne rozhodnúť o tom, komu odovzdáme moc.

Potrebujeme novú šancu pre slušné a spravodlivé Slovensko, a preto požadujeme predčasné voľby. Toto je momentálne jediná možnosť, ako sa pokúsiť o obnovu dôvery ľudí v štát. Jediná možnosť ako vrátiť politike slušnosť.

Študenti, učitelia, pracujúci, podnikatelia, politici, máme historickú šancu začať upratovať Slovensko od korupcie. Je len na nás, ako sa k tejto výzve postavíme. Veríme, že nám osud tejto krajiny nie je ľahostajný a v piatok spolu prídeme do ulíc.

Nenechajme sa zastrašiť! My všetci sme tí, na ktorých sme čakali.

Organizátori Zhromaždenia Za slušné Slovensko  vo vyhlásení uviedli, že predsedovia troch koaličných strán ponížili a oklamali celú občiansku verejnosť a ich snaha udržať sa pri moci za každú cenu je dôkazom snahy zamiesť pod koberec všetky korupčné kauzy.

Podľa organizátorov zhromaždení Za slušné Slovensko odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka a premiéra Roberta Fica nestačí, požadujú demisiu vlády a vypísanie predčasných volieb. „Jeho odchod musí byť len začiatkom. Začiatkom veľkého upratovania, pretože je legitímnou požiadavkou občianskej verejnosti, aby sme žili v krajine, kde korupcia nie je štandardom. Kde vo vládnych kruhoch neexistuje prepojenie na organizovaný zločin," povedali na margo odchodu Roberta Kaliňáka.

"Potrebujeme novú šancu pre slušné a spravodlivé Slovensko, a preto požadujeme predčasné voľby. Toto je momentálne jediná možnosť, ako sa pokúsiť o obnovu dôvery ľudí v štát. Jediná možnosť, ako vrátiť politike slušnosť," uviedli organizátori demonštrácií. Podľa slovenskej ústavy demisia premiéra znamená pád celého kabinetu.

http://www.nazahori.sk/index.php/skalica/item/553-skalicou-dnes-znel-strngot-klucov 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 16 marec 2018 10:55

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada