Rišo Válek a Milan Rampáček sa tešia z úvodného gólu Martina Daniela. Rišo Válek a Milan Rampáček sa tešia z úvodného gólu Martina Daniela. Vlado Miček

Hokejbalisti Skalice zvíťazili v sobotňajšom zápase Hokejbalovej extraligy (HEL) nad nováčikom z Košíc 5:2.

Hokejmarket Skalica – HBC Košice 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly a asistencie: 7. Daniel (Válek), 13. Válek (Daniel), 29. Válek (Rampáček), 34. Martinusík (Rampáček), 39. Drgon (Smetana) – 21. Kuľha (Pivarnik), 35. Kuľha (Longauer)

HBK Hokejmarket Skalica: Brdečka, Kučera – Sobol, Daniel, Salajka, Volek, Babiar – Rampáček, Martinusík, Válek, Drgon, D. Rekoš, Nečas, Smetana, Pollák, Špírek

HBC Košice: Kosal, Fedor – Leškanič, Kaščák, Horváth, Antoška, Longauer, Štefanco, Darák, Pivarnik, Kuľha, Helfen, Jenčuš, Lazúr, Balogáč, Bodl

Rozhodcovia: Nezli, Mixa

Skaličania začali až príliš vlažne s pocitom že už dopredu získali tri body. Lenže mladý a húževnatý súper vycítil šancu, dobre sa pohyboval a Záhoráci s laxným prístupom zostali zaskočení. Až v 7. minúte sa presadil po vyhranom buly Daniel a favorit viedol. Keď v závere prvej časti vyšla dobre mierená strela Válekovi, zdalo sa, že zápas bude iba otázkou skóre.

Lenže Skaličania sa nepoučili z úvodu stretnutia, hrali nedisciplinovane a proti fyzicky menej zdatným súperom ich zákroky boli trestané. Paradoxne v početnej nevýhode hral Hokejmarket o triedu lepšie a dokonca si vypracoval počas hry v oslabení niekoľko nádejných príležitostí. Tie nepremenil, podobne ako ani ďalšie počas vyrovnanej hry a nakoniec za to pykal po presnej strele Kuľhu. Východniari ožili a razom dokázali potrápiť aj domácu defenzívu. Pre Skalicu bol vykúpením gól v predposlednej minúte z hokejky Váleka, ktorým odskočila na dva góly.

V 34. minúte potvrdil Martinusík po akcii Rampáčka, že sa domácim lepšie hralo v početnej nevýhode a v oslabení zvýšil na 4:1. Lenže ešte v tej istej presilovke Kuľha svojim druhým gólom opäť znížil na dvojgólový rozdiel. Definitívnu bodku za zápasom dal Rado Drgon v 39. minúte a domácich môže tešiť zisk troch bodov, ale nie výkon počas stretnutia.

Už zajtra musia prepnúť na vyšší stupeň, ak chcú uspieť v repríze minuloročného finále s Kežmarkom. Zápas sa začína 5.11. o 11:00.

Ďalšie výsledky:

ŠKB Martin – Leaders Ružinov 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

2. Bielený (Wagner, Kollár), 18. Jonák (Beniač), 21. Wagner (Bielený, Řiman), 24. Wagner (Bielený, Řiman), 43. Jonák (Beniač, Tomka) – 12. Danko (Behul), 34. Polák (Behul, Danko)

D.C.S.I. Diaková – HBK Kometa Vrútky 2:4 (1:3, 1:1, 0:0)

13. Ondraský (Cerjan), 22. Ondraský (Lukášik, Pankuch) – 3. Lihan (Ruttkay), 4. Fillo (Lihan, Čavajda), 12. Čavajda (Lihan), 26. Lihan (Pastorek)

HBC Enviform Třinec – ŠK 98 Pruské 1:2 po s.s. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0 - 0:1)

35. Sikora (Šimček) – 40. Balga (Vozár, Kučera), rozh. náj. Balga

Jokerit Petržalka – MŠK Vippokerpro Kežmarok 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

13. Pisarčík (Glevaňák D.), 30. Pospíšil (Kundla), 41. D. (Kantorek)

Stretnutie sa v 3. tretine za stavu 0:3 v prospech hostí prerušilo kvôli vzniknutej potýčke, ktorá viedla k následnej inzultácii rozhodcu.

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!