(Ne)Vyjadrenie skalickej nemocnice k parkovaniu

(Ne)Vyjadrenie skalickej nemocnice k parkovaniu

ilustračné foto      /     zdroj: michalpaska.sk ilustračné foto / zdroj: michalpaska.sk

Včera 19.3. sme priniesli vyjadrenie viceprimátora Skalice Milana Romana o spoplatnení parkovania pred Skalickou fakultnou nemocnicou bez vedomia Mesta Skalica, ktoré je jedným z akcionárov.

http://www.nazahori.sk/index.php/skalica/item/606-bude-spoplatnene-parkovisko-v-skalickej-nemocnici

Požiadali sme v ten deň o vyjadrenie k parkovaniu v areáli nemocnice aj druhú stranu a to vedenie FNsP v Skalici.

Dnes 20.3. prišla odpoveď z marketingu FNsP v Skalici v tomto znení:

Nedávame žiadne stanovisko k včerajšej tlačovej správe. Vyjadrenie riaditeľky k zmene v organizácii dopravy nájdete na našich web stránkach.

http://www.nspskalica.sk/nove-pravidla-vjazdu-a-zotrvania-vozidiel-v-areali-skalickej-nemocnice-od-aprila-2018/

Tu prinášame plné znenie z webovej stránky  FNsP Skalica :

Nové pravidlá vjazdu a zotrvania vozidiel v areáli skalickej nemocnice od apríla 2018

Neustále sa zvyšujúci pohyb vozidiel v areáli nemocnice a jeho devastácia boli dôvodom prípravy a realizácie nových pravidiel organizácie dopravy a zotrvania vozidiel vo FNsP Skalica.

Nad riešením organizácie dopravy uvažovalo vedenie nemocnice už dlhší čas. Nájsť ideálne riešenie nie je samozrejme jednoduché. V súčasnosti však už je k dispozícii Okresným dopravným inšpektorátom a Stavebným úradom Skalica schválený projekt organizácie dopravy v areáli nemocnice. Tento projekt presne stanovuje parametre a možnosti pohybu a infraštruktúry v areáli nemocnice. Projekt je realizovaný v spolupráci so spoločnosťou ProPark Slovakia s.r.o.

Projekt zahŕňa opravu komunikácií v areáli a vybudovanie nových spevnených odstavných plôch s vyššou kapacitou miest, zmenu dopravného značenia -  vrátane nového vodorovného značenia, vybudovanie druhého nového vjazdu z Potočnej ulice a pod.

Zmeny majú pomôcť odstrániť doterajší chaos nekoordinovaného pohybu a státia vozidiel. Cieľom je uvoľniť priestor pre pacientov s potrebou zvýšenia komfortu pohybu vozidiel najmä v doobedňajšom čase, kedy evidujeme najväčšie problémy pri pohybe vozidiel v areáli.

Takýmto spôsobom sa snažíme umožniť pacientom čo najjednoduchší a najbližší prístup k zdravotníckym službám. Bezplatný vstup do areálu nemocnice (príchod-odchod/dovoz-odvoz/návštevníka-pacienta) bude časovo ohraničený na 30 minút. Dlhšia doba bude spoplatnená, za každú ďalšiu začatú hodinu pobytu majiteľ vozidla zaplatí jedno euro, najviac však päť eur za deň. Zamestnancom je k dispozícii mimo areálu vyhradená kapacita zhruba 40 miest na bezplatné odstavenie vozidla na Hurbanovej ulici.

Našim cieľom je najmä dosiahnuť, aby pri limitovaných možnostiach na vytvorenie odstavných miest v areáli nemocnice, tieto  miesta slúžili pre pacientov a ich návštevníkov a nie pre bežné dlhodobé parkovanie. Týmto chceme zabrániť devastácii zelených plôch a nemocničného prostredia. Preto sa snažíme nájsť účinné pravidlo vjazdu vozidiel pre návštevníkov do nášho areálu tak, aby sme tento zachovali a nedovolili ďalej jeho bezohľadné ničenie nekoordinovaným parkovaním ako sa to dialo doteraz.

Pre imobilných, respektíve handicapovaných pacientov zostanú pochopiteľne naďalej aj v areáli nemocnice vyhradené miesta – čo najbližšie u hlavného vchodu.

Skúšobná prevádzka nového koordinovaného vjazdu a výjazdu z areálu je plánovaná na začiatok apríla, ostrá prevádzka bude spustená po overení funkčnosti technických zariadení.

Nový systém a pravidlá každému návštevníkovi umožnia, aby si  sám zvolil  vjazd a výjazd motorovým vozidlom do areálu FNsP Skalica, a.s. podľa nových pravidiel.

V následnej druhej etape pripravujeme vybudovanie nových odstavných  plôch s kapacitou navýšenia súčasných cca 100 odstavných miest o ďalších cca 50 miest. Miesta budú k dispozícii nielen pre pacientov, ale aj  pre zamestnancov.

Sme pripravení tak, aby týmito zmenami nebola ohrozená poskytovaná urgentná zdravotná starostlivosť a samozrejme aj plynulý výkon poskytovanej zdravotnej starostlivosti vo FNsP Skalica.

V Skalici, 18.3.2018

Mgr. Ing. Renáta Kormanová, MPH

výkonná riaditeľka 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 20 marec 2018 18:37

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Vrádištské žňa 2019

Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019 Vrádištské žňa 2019

Skalica, hokejbalový Kemp246

Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246 Skalica, hokejbalový Kemp246

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019 Záhorácka ralley, Petrova Ves - Holíč 2019

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!

Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste! Hokejbal, Rebels Skalica v Jihomoravskom přebore na 2. mieste!

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada