Dvojgólový Patrik Janáč načal Prešov, ale zostáva nohami na zemi

Dvojgólový Patrik Janáč načal Prešov, ale zostáva nohami na zemi

Patrik Janáč po úvodnom góle stretnutia HK Skalica - Prešov Penguins. Patrik Janáč po úvodnom góle stretnutia HK Skalica - Prešov Penguins.

Popri brankárovi Romanovi Petríkovi bol najvýraznejšou postavou stretnutia Skalica – Prešov Patrik Janáč, ktorý k víťazstvu 4:1 prispel dvoma presnými zásahmi.

Stále ešte len 21-ročný hokejista otvoril skóre stretnutia v 11. minúte. Vo vlastnom oslabení získal puk a napriek tomu, že bol tiesnený, nájazd na brankára Spodniaka premenil presnou strelou k žrdi. V polovici zápasu šikovným tečom pridal druhý gól, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný.

Duel s Prešovom bol mimoriadne náročný, vedeli sme ako hrajú, čo môžeme od nich čakať. Prehrali duel s Topoľčanmi 1:5 a tak si chceli napraviť chuť s nami,“ začal od prípravy k zápasu Janáč a pokračoval: „Boli sme však na nich pripravení a vedeli sme čo od nich čakať. Pripravovali sme sa na nich už od rána, na nič sme nečakali. Dve tretiny sa nám darilo plniť taktické pokyny.

Napriek víťazstvu videl v hre Skalice ešte slabiny, na ktorých musia v tíme popracovať. „V záverečnej časti sme sa možno trochu zľakli aby sme neinkasovali gól a robili sme chyby. Možno ak by bol súper vo väčšej pohode, dokázal by nás potrestať. V budúcich zápasoch sa podobných poľavení musíme vyvarovať.

K posledným dobrým výsledkom výrazne prispieva aj tretia formácia, ktorú spolu s Janáčom tvoria Alex KotzmanKristián Kučera. V posledných deviatich stretnutiach spolu nazbierali 31 kanadských bodov za 15 gólov a 16 asistencií. Zaujímavý je aj pohľad do štatistík plus/mínus bodov. V nej svieti úctyhodný súčet +38. K dobrej forme celého útoku šikovný útočník skromne poznamenal: „Nerád sa púšťam do takýchto hodnotení. Som tej povahy, že treba zostať nohami na zemi a pristupovať k zápasom s pokorou. Samozrejme som rád, že nám to tam padá. Všetci traja sa snažíme nezanedbať maličkosti a stále šliapať naplno.

V niektorých momentoch zápas  s Prešovom už pripomínal nasadením aj rýchlosťou zápasy play-off.  „Zápasu pomohla atmosféra. Som rád, že si ľudia našli cestu do hľadiska na štadión a aj tá hra sa už priblížila kvalitou k play-off,“ pridal svoj názor Janáč.

V závere ešte zvýraznil, že dobrý hokej sa nedá hrať bez dobrých fanúšikov: „Určite prispeli ku kvalite stretnutia zaplnené tribúny. Je rozdiel ak hráte pred kulisou s 300 divákmi, alebo ako proti Prešovu, keď ich tam je 1 200. Je to určite poznať a zvlášť, keď fanúšikovia podporujú aj v momentoch, keď sa nám nie práve darilo. Je to super a my im za to ďakujeme.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 17 november 2017 07:34

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Schaeffler cup 2018

Schaeffler cup 2018 Schaeffler cup 2018 Schaeffler cup 2018 Schaeffler cup 2018 Schaeffler cup 2018

Trdlofest 2018

Trdlofest 2018 Trdlofest 2018 Trdlofest 2018 Trdlofest 2018 Trdlofest 2018

30. ročník Záhoráckej veterán ralley

30. ročník Záhoráckej veterán ralley 30. ročník Záhoráckej veterán ralley 30. ročník Záhoráckej veterán ralley 30. ročník Záhoráckej veterán ralley 30. ročník Záhoráckej veterán ralley

Inter Bratislava - MFK Skalica 1:2, futbal

Inter Bratislava - MFK Skalica 1:2, futbal Inter Bratislava - MFK Skalica 1:2, futbal Inter Bratislava - MFK Skalica 1:2, futbal Inter Bratislava - MFK Skalica 1:2, futbal Inter Bratislava - MFK Skalica 1:2, futbal

Skalica - Kalendár akcií

Aktuálne

Tweety


Warning: Illegal string offset 'source' in /www/n/a/u108290/public_html/modules/mod_sp_tweet/tmpl/list.php on line 49
From /

Warning: Illegal string offset 'text' in /www/n/a/u108290/public_html/modules/mod_sp_tweet/tmpl/list.php on line 52
/

Warning: Illegal string offset 'source' in /www/n/a/u108290/public_html/modules/mod_sp_tweet/tmpl/list.php on line 49
From N

Warning: Illegal string offset 'text' in /www/n/a/u108290/public_html/modules/mod_sp_tweet/tmpl/list.php on line 52
N
Follow on Twitter

Najčítanejšie

Pátranie polície po dievčatách aj zo Skalice

Medzi Búre a Lakšármi veľa vody na ceste

Dopravná nehoda v Myjave

„Deň dopravných nehôd“ v Senici

Tereziánske dni 2018 v Holíči

Na Záhorí a Myjave hrozí intenzívny dážď ojedinele aj s krúpami

Medzinárodný folklórny festival Myjava 2018

V Bukovci polícia pri zásahu zastrelila psa

V Senici sa strieľalo

© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada