Dvojgólový Patrik Janáč načal Prešov, ale zostáva nohami na zemi

Patrik Janáč po úvodnom góle stretnutia HK Skalica - Prešov Penguins. Patrik Janáč po úvodnom góle stretnutia HK Skalica - Prešov Penguins.

Popri brankárovi Romanovi Petríkovi bol najvýraznejšou postavou stretnutia Skalica – Prešov Patrik Janáč, ktorý k víťazstvu 4:1 prispel dvoma presnými zásahmi.

Stále ešte len 21-ročný hokejista otvoril skóre stretnutia v 11. minúte. Vo vlastnom oslabení získal puk a napriek tomu, že bol tiesnený, nájazd na brankára Spodniaka premenil presnou strelou k žrdi. V polovici zápasu šikovným tečom pridal druhý gól, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný.

Duel s Prešovom bol mimoriadne náročný, vedeli sme ako hrajú, čo môžeme od nich čakať. Prehrali duel s Topoľčanmi 1:5 a tak si chceli napraviť chuť s nami,“ začal od prípravy k zápasu Janáč a pokračoval: „Boli sme však na nich pripravení a vedeli sme čo od nich čakať. Pripravovali sme sa na nich už od rána, na nič sme nečakali. Dve tretiny sa nám darilo plniť taktické pokyny.

Napriek víťazstvu videl v hre Skalice ešte slabiny, na ktorých musia v tíme popracovať. „V záverečnej časti sme sa možno trochu zľakli aby sme neinkasovali gól a robili sme chyby. Možno ak by bol súper vo väčšej pohode, dokázal by nás potrestať. V budúcich zápasoch sa podobných poľavení musíme vyvarovať.

K posledným dobrým výsledkom výrazne prispieva aj tretia formácia, ktorú spolu s Janáčom tvoria Alex KotzmanKristián Kučera. V posledných deviatich stretnutiach spolu nazbierali 31 kanadských bodov za 15 gólov a 16 asistencií. Zaujímavý je aj pohľad do štatistík plus/mínus bodov. V nej svieti úctyhodný súčet +38. K dobrej forme celého útoku šikovný útočník skromne poznamenal: „Nerád sa púšťam do takýchto hodnotení. Som tej povahy, že treba zostať nohami na zemi a pristupovať k zápasom s pokorou. Samozrejme som rád, že nám to tam padá. Všetci traja sa snažíme nezanedbať maličkosti a stále šliapať naplno.

V niektorých momentoch zápas  s Prešovom už pripomínal nasadením aj rýchlosťou zápasy play-off.  „Zápasu pomohla atmosféra. Som rád, že si ľudia našli cestu do hľadiska na štadión a aj tá hra sa už priblížila kvalitou k play-off,“ pridal svoj názor Janáč.

V závere ešte zvýraznil, že dobrý hokej sa nedá hrať bez dobrých fanúšikov: „Určite prispeli ku kvalite stretnutia zaplnené tribúny. Je rozdiel ak hráte pred kulisou s 300 divákmi, alebo ako proti Prešovu, keď ich tam je 1 200. Je to určite poznať a zvlášť, keď fanúšikovia podporujú aj v momentoch, keď sa nám nie práve darilo. Je to super a my im za to ďakujeme.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 17 november 2017 07:34

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica - Považská Bystrica, 1. hokejová liga

Skalica - Považská Bystrica, 1. hokejová liga Skalica - Považská Bystrica, 1. hokejová liga Skalica - Považská Bystrica, 1. hokejová liga Skalica - Považská Bystrica, 1. hokejová liga Skalica - Považská Bystrica, 1. hokejová liga

HK Skalica - Prešov Penguins, hokej

HK Skalica - Prešov Penguins, hokej HK Skalica - Prešov Penguins, hokej HK Skalica - Prešov Penguins, hokej HK Skalica - Prešov Penguins, hokej HK Skalica - Prešov Penguins, hokej

HK Skalica - Gladiators Trnava

HK Skalica - Gladiators Trnava HK Skalica - Gladiators Trnava HK Skalica - Gladiators Trnava HK Skalica - Gladiators Trnava HK Skalica - Gladiators Trnava

Hokejmarket Skalica - Vippokerpro Kežmarok

Hokejmarket Skalica - Vippokerpro Kežmarok Hokejmarket Skalica - Vippokerpro Kežmarok Hokejmarket Skalica - Vippokerpro Kežmarok Hokejmarket Skalica - Vippokerpro Kežmarok Hokejmarket Skalica - Vippokerpro Kežmarok

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
2
3
6
7
8
9
12
13
14
15
16
24
26
27
28
29
30

Tweety

V obci #Lopasov #NaZahori odštartovala hokejbalová liga. https://t.co/YLK7SUVumC https://t.co/rAPIRYrIvJ
#NaZahori pokračovala 1. senická futsalová liga. https://t.co/vRyFMkbh5r https://t.co/BOHT1m8OG3
Do nemocnice #NaZahori poputuje 3,6 milióna eur. https://t.co/Dxrb8t1zNW https://t.co/HlUjWnmR0s
Follow NaZahoriSK on Twitter

Najčítanejšie

VIDEO: Vodič zo Skalice išiel v protismere po diaľnici, prišiel o vodičák

Postreh: Cesta Senica – Holíč od volieb bez úprav

Záhoráci dali za 99 sekúnd štyri góly, skvelý obrat v Pruskom dirigovala defenzíva Skalice

Skaličania prišli o víťazstvo aj Hlavatoviča v nadstavenom čase

FOTO: Po dvoch kolách bez straty iba obhajca PD Dojč, MGS Plus a Dandy, nováčik z Cerovej víťazne

Primátor Senice Branislav Grimm sa ospravedlnil za poslancov, budova Sokolovne sa stane majetkom mesta

Hokejisti Skalice podľahli Michalovciam gólom v samom závere, stále sú prví

Dvojgólový Patrik Janáč načal Prešov, ale zostáva nohami na zemi

FOTO: Skaličania v skvelom zápase pred výbornou kulisou zdolali Prešov

© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada