Print this page

Dnes rozhodujúci súboj Záhorákov

MFK Skalica / foto: Vlado Miček MFK Skalica / foto: Vlado Miček

Dnes 26.mája s výkopom  o 17:20 h začne rozhodujúci súboj medzi záhoráckymi mužstvami FK Senica a MFK Skalica.

Skaličania si vďaka baráži predĺžili súťažnú sezónu ešte o týždeň, ale v sobotu ju už definitívne uzavrú na ihrisku v blízkej Senici.

Prvý barážový duel sme zvládli lepšie ako Seničania a prvé záhorácke derby vyhrali 2:1. Hostia sa dostali do vedenia Chaconom, ale ešte do prestávky otáčali Sombat a Majerník.

„V prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Boli sme dôrazní, mali sme dostatok šancí. Nanešťastie sme dostali gól. Ten nás nepoložil, naopak naštartoval, vyrovnali sme a do polčasu sme pridali aj druhý presný zásah. V druhej časti trochu viazla kombinácia a boli sme menej dôrazný v osobných súbojoch. Víťazstvo berieme, ale zatiaľ sme stále iba v polčase, druhý nás čaká v Senici,“ poznamenal pred stretnutím kapitán mužstva a autor víťazného gólu z prvého stretnutia Pavol Majerrník.

„V Senici musíme streliť nejaký gól. Na súperových ihriskách sa nám síce na začiatku sezóny veľmi nedarilo, ale postupne sa to zmenilo. Budeme sa to snažiť potvrdiť,“ pridal strelec prvého nášho gólu Jozef Sombat.

V sobotňajšej odvete nám tak k postupu stačí víťazstvo aj akýkoľvek nerozhodný výsledok. Domáci by postúpili pri dvojgólovom a vyššom víťazstve, ale vďaka pohárovej matematike by domáci postúpili v prípade víťazstva 1:0. Pri výsledku 2:1 pre Senicu by prišlo na rad predĺženie, v prípade vyšších jednogólových prehier by sme sa z postupu tešili my.

Nám bude pre karetný trest chýbať obranca Ján Mizerák, hostia by mali byť kompletní.

mfkskalica.sk a NaZahori.sk

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 26 máj 2018 17:13
Vlado Miček

Related items