Záhorácky maratón
 

Záhorácky maratón

zahoracky_maraton850x565
Kategória:
Senica-okres
Dátum:
12. jún 2021 10:15
Miesto konania:
Plaváreň - Senica

Sklamanie zo zrušenia ročníka 2020 pre koronavírus vo vašich pretekárskych srdciach možno ešte stále doznieva, ale organizačný tím sa už pustil naplno do prípravy ďalšej edície. Samozrejme, prvou informáciou, ktorú vám prinášame, je termín konania podujatia. Ten zostáva roky nemenný, pobežíme opäť v druhú júnovú sobotu. Záhorácky maratón tak v roku 2021 odštartujeme 12. júna o 10:15 hod. pred športovou halou v Senici. Budeme radi, ak sa k nám opäť vrátite vo veľkom počte. Urobíme všetko preto, aby sme pre vás pripravili krásny a nezabudnuteľný športový zážitok. 

Trať

MARATÓN: Trať meria 42 195 m, je oficiálne premeraná, povrch trate je asfaltový, celkové prevýšenie je 180 m. Štart aj cieľ Záhoráckeho maratónu je pred športovou halou v Senici, na Továrenskej ulici. Po štarte sa beží po uliciach Hviezdoslavova a Železničná, cez železničné priecestie k letisku a okolo golfového areálu Penati resort. Borovicovým lesom do obce Borský Mikuláš po uliciach Družstevná, Záhorácka a Šaštínska až do mesta Šaštín-Stráže. Cez železničné priecestie (POZOR beží sa bez výluky vlakov !!!), po uliciach Jána Hollého, Mirka Nešpora a ul. Nádražná až na futbalové ihrisko, kde je obrátka maratónu.

POLMARATÓN: Trať meria 21 097,5 m, je oficiálne premeraná, povrch trate je asfaltový, celkové prevýšenie je 80 m. Štart aj cieľ polmaratónu je pred športovou halou  v Senici, na Továrenskej ulici. Po štarte sa beží po uliciach Hviezdoslavova a Železničná, cez železničné priecestie (POZOR beží sa bez výluky vlakov !!!) k letisku a okolo golfového areálu Penati resort, kde v borovicovom lese je obrátka polmaratónu a beží sa späť k športovej hale do Senice.

Upozornenie: Pretekári sú povinní dodržiavať pravidlá cestnej premávky a zúčastňujú sa pretekov na vlastné nebezpečenstvo. Pretekár, ktorý nebude rešpektovať výstražné znamenie na zabezpečovacom zariadení na železničnom priecestí bude z preteku diskvalifikovaný.

OBČERSTVOVAČKY: 4. km, 10. km, 15. km, 19. km, 22. km, 27. km, 32. km a 38. km

K dispozícii bude iontový nápoj,  voda, ovocie (banány, pomaranče, jablká), sušienky, keksy, soľ a špongie na osvieženie.

Vlastné občerstvenie: Pretekári si môžu pripraviť aj vlastné občerstvenie a označiť štartovým číslom a km, kde má byť nápoj podaný.  Táto možnosť bude poskytnutá iba pretekárom, ktorí pobežia maratón. Nápoj treba odovzdať do 9,30 hod.

OSVIEŽOVAČKY:  7. km, 11. km, 21. km, 31. km, 35. km, 41.km

 

K dispozícii bude voda a špongie na osvieženie.

 
 

Všetky termíny:

  • 12. jún 2021 10:15

Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.