NaZahori.sk
 

Vianoce v divadle 2020

vianocevdivadle2020
Kategória:
Myjava
Dátum:
4. december 2020 00:00 - 5. december 2020 00:00
Miesto konania:
Myjava - Myjava
 

S Myjavou už neodmysliteľne spätý  festival  Vianoce v divadle sa tento rok pre radosť všetkých priaznivcov divadelnej kultúry opäť uskutoční. Už XVII. ročník divadelného  festivalu Frankieho Vianoce v divadle, podľa prezývky zakladateľa  festivalu Miroslava Kňažského, sa bude konať  v skrátenom dvojdňovom termíne, 4. a 5. decembra 2020. Diváci sa môžu tešiť na tri predstavenia, ceremoniál Terasa slávy s tradičným osadením dosiek pre osobnosti za prínos v kultúre a hudobný koncert. Predpredaj vstupeniek na predstavenia  bude spustený 25. 11. 2020 a záujemcovia si ich môžu zaobstarať v kancelárii kultúrneho domu na Jablonskej ulici, alebo online. Vzhľadom na bezpečnosť a pohodlnosť odporúčane pri predpredaji využiť rezerváciu vstupeniek online formou na portáli www.kultura.myjava.sk.

Festival sa oficiálne začne v piatok 4. decembra 2020 o 17.00 predstavením  hravej talkshow s pesničkami, básničkami, divadlom a dobrým vínkom s názvom Koštovka - veselo aj vážne. Predstavenie o tom, čo nám chutí s Bibianou Ondrejkovou a Romanom Féderom a ich hosťami Helenou Krajčiovou a Csongorom Kassaiom.  Talkshow sa netradične uskutoční v reštaurácii TOBB Restaurant Stará Myjava. Na toto predstavenie pre obmedzenú kapacitu nebude možné zakúpiť vstupenky online, ale iba na mieste, alebo v kancelárii domu kultúry. Piatkový program pokračuje o 19. hodine už v Kultúrnom dome Samka Dudíka, predstavením Divadla Kumšt teatro s názvom  Chlieb s maslom, určeného pre divákov starších ako 15 rokov, ktoré nás bude presviedčať o tom, že sa ženy k mužom jednoducho nehodia. Ide o nádherný príbeh troch mužov hľadajúcich zmysel partnerských vzťahov a ideálneho spôsobu ako v nich zotrvať. O svojom divadelnom talente Vás v réžii Aleny Lelkovej presvedčia Dominika Žiaranová, Juraj Loj, Branislav Deák a Martin Mňahončák.

V sobotu 5. decembra odštartuje program 17. hodinou koncertom už tradičnej slovenskej hudobnej skupiny založenej v roku 1993 Funny Fellows , ktorej koncert si môžete vypočuť vo foyeri kultúrneho domu. Skupina je garanciou veselej nálady, príjemnej atmosféry, ľúbivých melódií a humoru overeného desaťročiami. Od 18. hodiny sa  stretneme na terase kultúrneho domu, na ktorej  prebehne ceremoniál Terasa slávy. Odhalíme tu nové pamätné dosky osobností zo Slovenska a Česka, ktoré sa zaslúžili o prínos v kultúre - Ľubomír Paulovič a Miloslav Mejzlík. Moderuje Bibiana Onrejková za prítomnosti Samuela Kňažského a ďalších hostí. Frankieho Vianoce v divadle 2020 ukončí predstavenie Mandarínková izba v podaní Bratislavského hudobného divadla so začiatkom od 19. hodiny. V tejto komédii plnej francúzskeho espritu a šarmu sa predstavia Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Bibiana Ondrejková. Predstavenie prístupné pre osoby staršie 15 rokov ponúka zaujímavé príbehy ľudí vo vtipných, krátkych jednoaktovkách s prekvapivým, niekedy priam detektívnym záverom. Štyria herci sa v nich prevteľujú do viacerých postáv a osudov. Všetky sa odohrávajú v malom parížskom hotelíku a v záhadnej izbe, zvanej mandarínková, ktorá má svoj vlastný príbeh. Réžia: Ľubomír Vajdlička

 

Bližšie informácie k predpredaju vstupeniek

Vstupenky na jednotlivé predstavenia si môžete zakúpiť od stredy 25. 11. 2020 od 8.00 na portáli www.kultura.myjava.sk alebo priamo v kancelárii kultúrneho domu na Partizánskej ulici, prípadne na tel. č. +421 34 621 3389.  Lístky na predstavenie Koštovka - veselo aj vážne, ktoré sa nebude konať v kultúrnom dome, ale v reštaurácii na Starej Myjave, nebudú predávané cez portál, ale len osobne v kancelárii kultúrneho domu a v TOBB Restaurant na Starej Myjave. Viac informácii nájdete na www.vianocevdivadle.sk. Srdečne vás na festival Frankieho Vianoce v divadle 2020 pozývame!

Kultúrny program sa uskutoční za dodržania všetkých platných podmienok vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR. K dispozícii bude 50% kapacity sály. Pred vstupom do sály bude návštevníkom podujatia zmeraná teplota. Pri vstupe bude k dispozícii dezinfekcia. 

 
 

Všetky termíny:

  • Od 4. december 2020 00:00 do 5. december 2020 00:00
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada