BSK distribuuje ochranné pomôcky pre zariadenia sociálnych služieb

BSK distribuuje ochranné pomôcky pre zariadenia sociálnych služieb Featured

BSK distribuuje ochranné pomôcky pre zariadenia sociálnych služieb fotky: zdroj BSK

BSK: Stovky ochranných štítov, okuliarov, dezinfekcie, tisícky oblekov, respirátorov, či jednorazových masiek. To všetko sú osobné ochranné pracovné pomôcky určené najmä pre zariadenia sociálnych služieb.

Bratislavskému samosprávnemu kraju (BSK) ich poskytlo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré takto pomáha všetkým zariadeniam sociálnych služieb na Slovensku. Informuje o tom BSK na www.bratislavskykraj.sk.

BSK dostal od ministerstva práce 500 ochranných štítov, 500 ochranných okuliarov, 35 tisíc ochranných oblekov, 13 500 respirátorov FFP2, 500 tisíc jednorazových chirurgických masiek a 300 kusov širokospektrálnej dezinfekcie.

„Ochrana klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb je kľúčová, pretože ide o rizikovú skupinu obyvateľov. Preto som veľmi vďačný za každú jednu pomoc. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli k lepšiemu zvládnutiu situácie vo forme ochranných pomôcok, hygienických potrieb, výživových doplnkov ale aj darčekov. Našim klientom urobili veľkú radosť, obzvlášť počas vianočných sviatkov,” uviedol bratislavský župan Juraj Droba.

Ochranné pomôcky pomôžu ochrániť pred možným šírením nákazy najmä zamestnancov zariadení, ktorí sú v tomto ťažkom období pandémie prítomní na pracovisku a sú vystavení zvýšenému riziku. 

„Vykonávajú prácu v priamom kontakte s klientmi, aby tak chránili nielen svoje zdravie, zdravie svojich kolegov, ale aj zdravie tých najzraniteľnejších. Zároveň musím vyzdvihnúť nasadenie a prácu ľudí na úrade, ktorí počas sviatkov pomôcky triedili, aby sa čím skôr dostali tam, kam majú,“ dodal župan Droba.

Doručené ochranné pomôcky župa prerozdelila a kontaktovala jednotlivé zariadenia sociálnych služieb. Tí si ich preberajú v týchto dňoch. Určené sú tak pre verejných, ako aj neverejných poskytovateľov sociálnych služieb, ktorých je v kraji približne 180.

zdroj: BSK / www.bratislavskykraj.sk

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 08 január 2021 19:39
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada