Trnavská župa: Obce a mestá môžu o dotácie požiadať aj cez portál DCOM

Trnavská župa: Obce a mestá môžu o dotácie požiadať aj cez portál DCOM Featured

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) premiérovo umožnil obciam a mestám požiadať o dotácie zo svojho rozpočtu aj prostredníctvom Dátového centra obcí a miest (DCOM).

Majú na to čas do 5. februára 2021.V rámci aktuálnej výzvy je na podporu aktivít a rozvoja kraja v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti a zdravotníctva vyčlenených 150 tisíc eur. Minimálna výška jednej dotácie je 500 eur.

„Neustále sa snažíme vylepšovať elektronické služby a zjednodušovať komunikáciu obyvateľov aj iných verejných inštitúcií s trnavskou župou. Rozhodli sme sa uľahčiť podávanie žiadostí o dotácie obciam a mestám. Po prvýkrát ho môžu zrealizovať okrem nášho dotačného portálu aj cez portál DCOM, na ktorý sú zvyknuté zo svojho bežného fungovania. Obce a mestá môžu podať dve žiadosti, rozdelia si spolu 150 tisíc eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Všetky informácie vrátane externého formulára a textu výzvy sú pre obce a mestá k dispozícii v DCOM-e. Ďalšie informácie a podpora pri vytváraní žiadostí je možné získať na telefónnom čísle DCOM callcentra 02/57 26 76 76 v pracovných dňoch od 8:00 do 17:00 alebo na e-mailovej Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Návod na podávanie žiadostí cez portál župy je k dispozícií na https://www.trnava-vuc.sk/13475-sk/2021, pričom s otázkami sa je možné obrátiť e-mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 14 január 2021 10:17
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada