TTSK: Distribuuje ochranné prostriedky do zariadení sociálnych služieb

TTSK: Distribuuje ochranné prostriedky do zariadení sociálnych služieb Featured

TTSK TTSK

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v týchto dňoch distribuuje ochranné prostriedky do župných, obecných, mestských a neverejných zariadení sociálnych služieb. Státisíce kusov materiálu sú postupne prerozdeľované medzi 108 poskytovateľov sociálnych služieb v celom kraji.

Prostredníctvom samosprávneho kraja je verejným a neverejným poskytovateľom sociálnych služieb aktuálne doručovaných spolu 500.000 chirurgických jednorazových masiek, 35.000 ochranných oblekov, 13.000 respirátorov FFP 2, 450 ochranných okuliarov, 450 ochranných štítov a 300 litrov širokospektrálnej dezinfekcie.

Zamestnanci zariadení sociálnych služieb pracujú s veľkou zodpovednosťou pod psychickým tlakom. Za ich obetavú a často aj fyzicky namáhavú prácu im patrí veľká vďaka. Vítame preto, že veľké množstvo rôzneho materiálu zo štátnych zásob prispeje k zvýšeniu ochrany zdravia zamestnancov i klientov. Bezodkladne ho spravodlivo prerozdeľujeme a doručujeme do župných, obecných, mestských a neverejných zariadení po celom kraji. Ide o zásoby na niekoľko mesiacov, ktoré nám boli doručené v niekoľkých kamiónoch, s čím súvisí aj extrémna logistická náročnosť celého procesu,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

TTSK od začiatku pandémie ochorenia COVID-19 zabezpečuje distribúciu ochranných prostriedkov pre zariadenia sociálnych služieb na svojom území napriek tomu, že na to nie je materiálne, technicky, ani personálne vybavený.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 15 január 2021 10:10
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada