Vlado Miček

Vlado Miček

Jednou z najvýraznejších posíl fortunaligového klubu FK Senica pred novou sezónou je návrat bývalého kapitána Záhorákov Petra Pavlíka.

Pred novou sezónou prepla hádzaná na Záhorí na vyšší rýchlostný stupeň. Postarali sa o to kluby z Malaciek a Stupavy, ktoré sa dohodli na vzniku spoločného klubu pod názvom Záhoráci Stupava/Malacky.

Vedenie FK Senica počíta pred štartom nového ročníka Fortuna ligy aj s možnosťou, že na úvodné kolo nebudú k dispozícii predsezónne posily. Podľa slov majiteľa klubu Oldřicha Dudu je to však málo pravdepodobné.

Mesto Senica zrekonštruovalo budovu bývalého Letohrádku, ktorý väčšina Seničanov pozná pod názvom Sokolovňa, aby s novým šatom dostal nový názov Múzeum Senica.

História jezuitov v Skalici sa začala písať v roku 1660. Prvé dva roky bývali na radnici, ďalších 25 rokov využívali kostol, ktorý dnes poznáme ako Kláštor milosrdných bratov.

Tip na výlet, pri ktorom sa dá stihnúť pozrieť za jeden deň dva hrady, dať si desiatu pri bývalom poľovníckom kaštieli Mon Repos rodiny Pálffyovcov, obed na Bukovskej priehrade, prejsť pod prvé veterné vrtule postavené na Slovensku, navštíviť rozhľadňu na Rozbehoch a  zakončiť ho prehliadkou kaštieľa v Jablonici.

V stredu 23. júna 2021 bol slávnostne otvorený úsek cyklotrasy medzi obcami Veľké Leváre a Malé Leváre v dĺžke 3,313 kilometra.

V obci Mokrý Háj v okrese Skalica sa nachádza málo známa studnička, ktorá v minulosti pri obci poskytovala možnosť občerstviť sa a nedávno ju miestni nadšenci vynovili a opäť slúži svojmu účelu. Nachádza sa popri modrej cyklistickej ceste na Okruhu pod vinohradmi v tesnej blízkosti Božích múk pod Novosádkami.

Nová turistická útulňa na našej najvýznamnejšej turistickej trase, ktorá slúži nielen pre bežných ale aj diaľkových turistov, pribudne neďaleko Hradišťa pod Vrátnom a jej výstavbu podporí Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sumou 30.000 eur.

Aj keď samotný zámok v Holíči má do úplnej rekonštrukcie vzhľadom na náročnosť ešte dlhý kus cesty, už teraz ponúka mnoho zaujímavého a jeho okolie poskytuje pomerne širokú možnosť oddychu v pokojných zákutiach.

Strana 1 z 35
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.