VIDEO: Kontrola preťaženia nákladiakov pri odpočívadle Sekule

VIDEO: Kontrola preťaženia nákladiakov pri odpočívadle Sekule

Bratislavskí dopravní policajti sa okrem inej činnosti celoročne venujú aj kontrolám zameraným na preťaženie nákladných vozidiel. Informuje o tom Polícia SR - Bratislavský kraj.

Polícia SR - Bratislavský kraj FB 30.7.2020

Jednu z takýchto kontrol vykonali v spolupráci s Národnou diaľničnou spoločnosťou pri odpočívadle Sekule na diaľnici D2 v smere do Bratislavy.

 

Počas týchto meraní nápravových zaťažení zistili policajti až 17 preťažených vozidiel, za čo vodičom uložili pokuty v celkovej výške 3640,- €, zadržali 4 osvedčenia o evidencii vozidla, 4 tabuľky s evidenčnými číslami vozidla a 1 vodičský preukaz.

 

Polícia apeluje na vodičov, aby si uvedomili, že preťaženému vozidlu sa menia jazdné vlastnosti, predlžuje sa jeho brzdná dráha, čo má veľký vplyv na bezpečnosť cestnej premávky. 

Okrem toho je takýto priestupok považovaný za porušenie zákona závažným spôsobom konania, za ktorý je policajt oprávnený zadržať vodičský preukaz a v správnom konaní zaň hrozí vodičovi pokuta od 150,- € do 800,- € a zákaz činnosti do 3 rokov. V blokovom konaní mu hrozí pokuta do 650,- €.

"Keďže vykonávanie takýchto kontrol sa preukázalo ako opodstatnené, budeme v nich aj v budúcnosti naďalej pokračovať," spresňuje polícia na sociálnej sieti FB.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 30 júl 2020 15:02

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Športový klub Rudar Láb

Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb

Silvestrovský beh v Senici

Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici

Vianoce na Dérerke, Malacky

Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada