Nákladiak v Malackách zrazil chodca bez reflexných prvkov

Nákladiak v Malackách zrazil chodca bez reflexných prvkov

Nákladiak v Malackách zrazil chodca bez reflexných prvkov Polícia SR - Bratislavský kraj.

Znížená viditeľnosť a chodci v tmavom oblečení kráčajúci popri ceste sú pre vodičov doslova nočnou morou. Informuje o tom na sociálnej sieti Polícia SR - Bratislavský kraj.

Malackí kriminalisti objasňujú okolnosti prípadu dopravnej nehody, pri ktorej utrpel jeden z účastníkov ťažké zranenia. 

Podľa doposiaľ zistených informácií mal vodič nákladného motorové vozidla zn. Iveco (EVČ DS) dňa 04.11.2020 v čase krátko pred 18:00 h viesť toto vozidlo v smere od Továrenskej ulice po ulici Priemyselná, oboje v Malackách, avšak s nedostatočnou mierou jeho pozornosti.

V poslednej chvíli mal v blízkosti svietidlá verejného osvetlenia, spozorovať osobu v tmavom oblečení, ktorá kráčala po krajnici. Na čo mal reagovať prudkým strhnutím riadenia nákladného vozidla do ľavej strany, avšak k stretu s chodcom sa predísť aj tak nepodarilo.

Chodec utrpel viaceré zranenia, s ktorými bol prevezený službou RZP do jednej z nemocníc na území Bratislavského kraja. Za takéto konanie hrozí vodičovi nákladného motorového vozidla trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. 

Za nosenie reflexných prvkov sa netreba hanbiť. Zákon hovorí, že za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný odev. Farebné či reflexné oblečenie, osvetlený bicykel, by mali byť samozrejmosťou.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 06 november 2020 15:30

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Športový klub Rudar Láb

Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb

Silvestrovský beh v Senici

Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici

Vianoce na Dérerke, Malacky

Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada