MsZ Malacky: Nespokojnosť s rušením urgentu a postupný útlm hazardu

MsZ Malacky: Nespokojnosť s rušením urgentu a postupný útlm hazardu

MSZ Malacky / zdroj: malacky.sk MSZ Malacky / zdroj: malacky.sk

V stredu 25.11.2020 bolo zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Malackách.

Poslanci MsZ rokovali o troch témach: aktuálny stav a riešenie ústavnej pohotovostnej služby v Nemocnici Malacky, podmienky prevádzkovania hazardných hier a názov novej ulice. Informuje o tom mesto Malacky na www.malacky.sk.

Urgent v Nemocnici Malacky 

Avizované zrušenie ústavnej pohotovostnej služby (ÚPS) v malackej nemocnici,  teda príjmu pacientov s vážnymi ochoreniami, v akútnom a život ohrozujúcom stave (tzv. urgentu) od januára 2021 vyvolalo v našom regióne veľkú nespokojnosť. 

Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ktorý doteraz niekoľko rokov urgent dotoval, nevie pokryť neustále sa zvyšujúce finančné podmienky pre jeho prevádzkovanie. 

Kraj a mesto Malacky opakovane žiadali ministerstvo zdravotníctva, aby urgent v Malackách zaradilo do tzv. pevnej siete urgentov I. typu, v rámci ktorej dostávajú od zdravotných poisťovní paušálne platby. Rezort však nevyhovel. Znamená to, že od nového roka musia akútne prípady v čase od 22.00 h do 6.00 h ísť na špecializované pracoviská do Bratislavy. 

Situáciu prišli vysvetliť priamo na rokovanie MsZ prišiel predseda BSK Juraj Droba, podpredseda BSK pre zdravotníctvo Juraj Štekláč, hlavný lekár BSK Tomáš Szalay a riaditeľ Nemocnice Malacky Peter Kalenčík. Po takmer trojhodinovej diskusii  poslanci prijali uznesenie, v ktorom nesúhlasia so zrušením poskytovania ÚPS v Malackách. Zároveň vyzvali BSK, spoločnosť Nemocničná a ministerstvo zdravotníctva k zabezpečeniu ÚPS, aby sa tak odvrátilo hroziace nebezpečenstvo na životoch a zdraví obyvateľov. 

 

Hazard 

Mesto už nebude schvaľovať nové žiadosti o prevádzkovanie herní a kasín. Existujúce zmluvy sa rušiť nebudú, avšak po ich vypršaní sa nebudú obnovovať. Znamená to, že o pár rokov budú Malacky bez hazardu. Prijatie úplného zákazu hazardu  umožňuje samosprávam novela zákona o hazardných hrách, ktorá začala platiť 2. novembra tohto roka. 

Nová ulica 

Poslanci odsúhlasili názov novej ulice, ktorá vznikla pripojením na už existujúcu Veľkomoravskú a je primárne určená na výstavbu nových rodinných domov. Bude sa volať Šikmá ulica. 

zdroj: Mesto Malacky / -lp-/-otano- www.malacky.sk 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 26 november 2020 12:36

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Športový klub Rudar Láb

Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb

Silvestrovský beh v Senici

Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici

Vianoce na Dérerke, Malacky

Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada