Na púti do Šaštína bude počas svätej omše priestor pre 1000 pútnikov, musia dodržať viaceré opatrenia

Na púti do Šaštína bude počas svätej omše priestor pre 1000 pútnikov, musia dodržať viaceré opatrenia

Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne-Strážach. Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne-Strážach. NaZahori.sk

Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne, ktorá sa každoročne organizuje v polovici septembra, bude mať tento rok len farský rozmer. Napriek tomu budú v parku pred bazilikou vytvorené sektory pre cca 1 000 ľudí.

Dôvodom sú opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Pri tejto príležitosti prináša Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS) zoznam opatrení, ktoré je potrebné v prípade návštevy baziliky rešpektovať.

"Situácia spojená so šírením ochorenia COVID19 zasiahla aj oslavy našej Sedembolestnej Matky. Na základe rozhodnutia KBS všetky púte v tomto roku, a teda aj púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne, budú na farskej úrovni," informuje na stránke bazilika.sk rehoľa pavlínov, ktorá spravuje farnosť v Šaštíne. Jej súčasťou je Národná svätyňa Bazilika Sedembolestnej Panny Márie.

Informácie pre pútnikov

KBS prosí neorganizovať hromadné púte či zájazdy. „Farnostiam a spoločenstvám odporúčame zorganizovať si púť v inom termíne, len pre danú skupinu. Podrobnosti je možné dohodnúť v našom infocentre.  Odporúčame zvážiť prítomnosť osôb starších, trpiacich na chronické ochorenia, s oslabenou imunitou alebo osoby iných rizikových skupín,“ uvádza KBS.

Z hromadných podujatí sú absolútne vylúčené osoby so zvýšenou telesnou teplotou, respiračnými ochoreniami alebo inými príznakmi choroby. Dýchacie cesty je potrebné mať prekryté rúškom alebo šatkou. Pred vstupom do baziliky alebo sektoru je potrebné vykonať dezinfekciu rúk.

Hlavná svätá omša bude slávená v bazilike, do ktorej bude umožnený vstup iba obmedzenému počtu pútnikov. V parku pred bazilikou budú vytvorené sektory pre cca 1 000 ľudí. Vstup do sektorov bude možný len cez vyznačené vchody. Po naplnení kapacity nebude možné do sektorov vpustiť ďalšie osoby.

Pomedzi jednotlivé body programu budeme zabezpečovať vetranie a dezinfekciu kontaktných plôch. V niektorých prípadoch bude potrebné na krátku chvíľu opustiť priestory. Prosíme o rešpektovanie a dodržanie pokynov usporiadateľov,“ informuje KBS.

Program slávnostných dní ku cti Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska v Šaštíne

Pondelok 14. septembra 2020

- 7.00 svätá omša

- 17.00 ruženec Sedembolestnej Panny Márie

- 18.00 svätá omša

- 20.00 modlitba za Slovensko

- 21.30 adorácia s individuálnym požehnaním

 

Utorok 15. septembra 2020

- 5:30  svätá omša

- 7:00  svätá omša

- 9:15 ruženec

- 10:30 slávnostná svätá omša

- 14:00 „Pútnické átrium“ 1. časť

- 15:00 Korunka Božieho milosrdenstva

- 15:30 predstaví sa Komorný orchester Zoe

- 16:30 „Pútnické átrium“ 2. časť

- 18:30 svätá omša

- 20:00 modlitba za Slovensko

 

Streda 16. septembra 2020

- 7:00 svätá omša

- 10.30 svätá omša

- 17.00 ruženec

- 18.00 svätá omša

- 20.00 modlitba za Slovensko

 

Slávnostnú svätú omšu dňa 15. septembra bude možné sledovať v priamom prenose vo vysielaní RTVS a TV Lux. Celý program púte bude vysielaný naživo prostredníctvom kanálu Štúdio 7bolestná na YouTube.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on nedeľa, 13 september 2020 10:58

Predstavujeme obce a mestá

Senica, Múzeum Senica

Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica

Tunel M. R. Štefánika

Tunel M. R. Štefánika Tunel M. R. Štefánika Tunel M. R. Štefánika Tunel M. R. Štefánika Tunel M. R. Štefánika

Skalica, Jezuitský kostol

Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol

Brezovská lokálka

Brezovská lokálka Brezovská lokálka Brezovská lokálka Brezovská lokálka Brezovská lokálka

Senica - Kunov, Ľanová dráha

Senica - Kunov, Ľanová dráha Senica - Kunov, Ľanová dráha Senica - Kunov, Ľanová dráha Senica - Kunov, Ľanová dráha Senica - Kunov, Ľanová dráha

Tip na výlet: Od hradu k hradu

Tip na výlet: Od hradu k hradu Tip na výlet: Od hradu k hradu Tip na výlet: Od hradu k hradu Tip na výlet: Od hradu k hradu Tip na výlet: Od hradu k hradu

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned

Senica - Najnovšie fotogalérie

FK Senica, pred štartom FL

FK Senica, pred štartom FL FK Senica, pred štartom FL FK Senica, pred štartom FL FK Senica, pred štartom FL FK Senica, pred štartom FL

Senica, Múzeum Senica

Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica

Senica - Kunov, Ľanová dráha

Senica - Kunov, Ľanová dráha Senica - Kunov, Ľanová dráha Senica - Kunov, Ľanová dráha Senica - Kunov, Ľanová dráha Senica - Kunov, Ľanová dráha

Záhorácke divadlo, Svatuškár (Andrea Némethová)

Záhorácke divadlo, Svatuškár (Andrea Némethová) Záhorácke divadlo, Svatuškár (Andrea Némethová) Záhorácke divadlo, Svatuškár (Andrea Némethová) Záhorácke divadlo, Svatuškár (Andrea Némethová) Záhorácke divadlo, Svatuškár (Andrea Némethová)
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.