Stretnutie vedenia Trnavskej župy s primátormi a starostami okresu Skalica

Stretnutie vedenia Trnavskej župy s primátormi a starostami okresu Skalica

By redakcia / TTSK TS marec 12, 2019 0
Skalica stretnutie 11.3.2019 Skalica stretnutie 11.3.2019 foto: TTSK

Predseda a podpredsedovia Trnavskej župy sa stretli 11.3.2019 na pracovnom rokovaní s primátormi a starostami okresu Skalica.

Odprezentované boli minuloročné projekty, ktoré sa realizovali cez TTSK v skalickom okrese a zároveň sa predstavili projekty, ktoré sú v pláne na rok 2019. Ide o investície do majetku, ktorý samosprávny kraj má v tomto okrese. Týka sa to predovšetkým infraštruktúry, stredných škôl a domovov sociálnych služieb.

“Okres Skalica má schválené významné investície do cezhraničných cyklotrás, či projekt lávky cez rieku Moravu spolu s prístupovou komunikáciou v archeologickom parku Mikulčice – Kopčany v hodnote 2,2 mil. €  alebo modernizáciu SOŠ v Holíči pre potreby praktického vyučovania. Tiež sme medziročne výrazne navýšili investície do sociálnej oblasti a do školstva,” povedal Trnavský župan J. Viskupič.

Trnavský kraj investuje tiež viac ako 400 tis. € do rekonštrukcie cesty  Radošovce – Mokrý Háj. Z rozpočtu trnavskej župy je na sociálnu oblasť vyčlenených 440 tis. €, a to na rekonštrukcie a modernizácie sociálnych zariadení. Župné školstvo má z rozpočtu pripravených ďalších takmer 400 tis. € na rekonštrukcie škôl a školských zariadení.

Výrazne sa navýšila grantová schéma na tento rok. Oproti pôvodným 300.000 eur až na 1,5 milióna.

„Prišli sme starostov osloviť so snahou, aby sa jednak zapojili do týchto schém samotné obce a mestá a za druhé, aby do nich zapojili aj svoje organizácie, ktoré na ich pôde pôsobia, či už v športe, kultúre alebo v ďalších oblastiach. Existuje totiž schéme regionálnych skupín, pre ktoré vie nájsť TTSK zdroje,“ doplnil Viskupič.

„Predstavujeme prípravu osemročného finančného plánu, kde bude zverejnení tzv. zásobník projektov. V ňom by si obyvatelia vedeli pozrieť, kedy a v akom rozsahu sa pri oprave alebo údržbe ciest II. a III. triedy dá počítať s opravami,“ upresnil Viskupič.

„Tieto stretnutia majú pre náš región význam. Zástupcovia kraja sa pri nich dozvedia, o konkrétnych veciach, ktoré trápia starostov a primátorov. Pre Skalicu je veľké pozitívum, že sa zmenil štatút zariadenia sociálnych služieb Zelený dom a takisto fakt, že kraj bude investovať do stredných škôl na území mesta,“ vyjadrila sa k stretnutiu primátorka Skalice Anna Mierna.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 12 marec 2019 09:41

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, Jezuitský kostol

Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol

Skalica, Slnečné popoludnie

Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie

Mokrý Háj, Očianska studnička

Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička

Holíč, Holíčsky zámok

Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.