Aj na Záhorí bude "Deň otvorených dverí na farmách"

Aj na Záhorí bude "Deň otvorených dverí na farmách"

Deň otvorených dverí na farmách / fotky: adoptujkravicku.sk Deň otvorených dverí na farmách / fotky: adoptujkravicku.sk

Deň otvorených dverí na farmách, sa uskutoční po celom Slovensku v piatok 22. júna (pre kolektívy) a v sobotu 23. júna (pre jednotlivcov) v čase 9.00- 12.00.

Na Záhorí to bude v Poľnohospodárskom družstve v Lozorne (v piatok a sobotu) a v Poľnohospodárskom družstve v Prievaloch (len v sobotu).

Mliekari a farmári splnili prísľub, že otvoria svoje brány a deti i dospelí môžu osobne navštíviť „svoju“ virtuálne adoptovanú kravičku!

Slovenskí  farmári otvoria svoje brány a umožnia deťom i rodinám vidieť život na mliečnej farme úplne zblízka. V rámci Dňa otvorených dverí privíta 38 mliečnych fariem zo všetkých kútov Slovenska až 1752 návštevníkov. V piatok 22. júna sa chystá navštíviť farmy 939 detí z 28 tried materských a základných škôl a v sobotu 23. júna sa príde pozrieť na farmy 813 jednotlivcov – prevažne detí a ich rodičov.

Toto podujatie sa realizuje vďaka slovenským prvovýrobcom – farmárom a spracovateľom mlieka v rámci projektu ADOPTUJ KRAVIČKU a kampane Slovenská mliečna rodina.

Brány slovenských mliečnych fariem budú otvorené pre tých, ktorí si adoptovali kravičku a majú záujem svoju kravičku vidieť na vlastné oči. Budú môcť vidieť, kde kravička žije a ako sa o ňu slovenskí farmári starajú.

Deň otvorených dverí na farmách a nielen to!

V piatok a sobotu 22. a 23. júna sa deti môžu tešiť na otvorenie farmárskych dvorov. V dopoludňajších hodinách sa zúčastnia prehliadky farmy, ktorej súčasťou bude i ochutnávka mliečnych výrobkov od mliekarní, ktoré sú nákupcami mlieka z fariem, ktoré sa zapojili do Dňa otvorených dverí. Je to krásne prepojenie, že jogurt, maslo alebo nátierka, ktorú v ten deň ochutnajú, boli vyrobené práve z mlieka pochádzajúceho z danej farmy. Mlieko od kravičiek sa tak symbolicky vráti na farmu v podobe mliečneho výrobku.

Okrem Dní otvorených dverí pripravili organizátori aj Veľkú súťaž s kravičkou.

Hovorí Stanislav Voskár, prezident Slovenského mliekarenského zväzu (SMZ): . „DOD na farmách je skvelý zážitok pre všetky deti, rodiny i školské kolektívy a bude určite príjemným spestrením blížiaceho sa konca školského roka. Pripravili sme okrem neho aj súťaž o hodnotné ceny, ktorú sme odštartovali na Medzinárodný deň mlieka 15. mája a ukončíme ju 30. júna 2018. Výhry získajú nielen jednotlivci, ale aj kolektívy, ktoré si kravičku adoptovali a pravidelne sa o ňu starajú. Všetky informácie nájdete na www.adoptujkravicku.sk Nezabudnite - nielen tí, ktorí na farmu zavítajú, ale VŠETCI, ktorí majú adoptovanú kravičku, majú do konca mesiaca jún možnosť zapojiť sa do užitočného celoslovenského projektu. Krásnou myšlienkou nám pripomína, aby sme si ctili tekutý biely zázrak – nie „iba“ mlieko ako také, ale najmä mlieko slovenské!"

 

Ako funguje projekt Adoptuj kravičku? 

Adoptuj kravičku je webová aplikácia umožňujúca virtuálnu adopciu kravičiek a zábavu s adoptovanou kravičkou. Cieľom projektu je vypestovať u detí pozitívny vzťah ku zvieratám a správne stravovacie návyky, ukázať deťom, ale aj ich rodičom, že základom pre mliečne výrobky je mlieko od živých kravičiek, o ktoré sa musia slovenskí poľnohospodári dobre starať. V neposlednom rade je cieľom projektu aj prispieť k zvýšeniu spotreby mlieka a mliečnych výrobkov pôvodom zo Slovenska.

Deti majú možnosť sa priamo v teréne zoznámiť s tým, akú cestu mlieko absolvuje, kým sa od kravičky dostane až na náš stôl.

Projekt Adoptuj kravičku sa realizuje na Slovensku od septembra minulého roka. Zapojilo sa do neho 78 mliečnych fariem, ktoré ponúkli na virtuálnu adopciu celkom 11 000 kravičiek. Zatiaľ je adoptovaných 2 665 z nich, ostatné ďalej čakajú na svojho nového majiteľa. Vybrať si tú svoju môžete z fotogalérie na web stránke www.adoptujkravicku.sk. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 21 jún 2018 12:51

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Športový klub Rudar Láb

Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb

Silvestrovský beh v Senici

Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici

Vianoce na Dérerke, Malacky

Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada