FOTO: Zohor: Na železničnej stanici horel rušeň osobného vlaku z Bratislavy do Kútov, rušňovodič sa priotrávil

FOTO: Zohor: Na železničnej stanici horel rušeň osobného vlaku z Bratislavy do Kútov, rušňovodič sa priotrávil

Požiar rušňa na zelezničnej stanici Zohor Požiar rušňa na zelezničnej stanici Zohor Michal Miklošek

V nedeľu v popoludňajších hodinách zasahovali hasiči pri požiari rušňa osobného vlaku v železničnej stanici Zohor. NaZahori.sk informoval vedúci oddelenia operačného riadenia Krajské riaditeľstvo Hasičského a Záchranárskeho zboru (HaZZ) v Bratislave Jaroslav Kašička.

Na mieste udalosti zasahovalo šesť príslušníkov z v Malackách s dvoma kusmi hasičskej techniky. „Jednalo sa o požiar elektroinštalácie v zadnej časti rušňa,“ uviedol Kašička.

FOTO: Michal Miklošek

Do príchodu jednotky sa rušňovodič pokúšal požiar likvidovať ručným hasiacim prístrojom. „Pričom sa nadýchal splodín horenia a bol ošetrený posádkou rýchlej zdravotnej pomoci. Pri udalosti nebol zranený nikto z cestujúcich,“ doplnil pracovník operačného riadenia.

Príčina vzniku požiaru a výška škody je momentálne v štádiu zisťovania.

„Na železničnej stanici Zohor pri zastavovaní osobného vlaku Os 2016 ohlásil rušňovodič vlaku požiar, resp. išlo o silné zadymenie rušňa. Privolaná bola aj záchranná zdravotná služba, nakoľko sa rušňovodič nadýchal splodín. Okrem záchranárov bol privolaný aj Hasičský záchranný zbor Malacky, ktorý požiar uhasil bez nutnosti vypnutia trakčného vedenia,“ dodala Lucia Lizáková z odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva (GR) Železníc Slovenskej republiky (ŽSR)

 

Požiar sa dotkol dvoch vlakov, ktoré spolu meškali 110 minút. „Z toho vlak Os 2016 meškal 106 minút a vlak RJ 1050 štyri minúty. Udalosť vznikla o 12:58 hod. a zásah bol ukončený o 14:45 hod., 16. septembra 2018. Príčina vzniku a výška vzniknutej škody zatiaľ nie je známa, bude predmetom ďalšieho šetrenia,“ doplnila Lizáková.

FOTO: Michal Miklošek

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 17 september 2018 11:31

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Športový klub Rudar Láb

Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb

Silvestrovský beh v Senici

Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici

Vianoce na Dérerke, Malacky

Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada