Žena z okresu Senica nafúkala viac ako 3 promile v Malackách

Žena z okresu Senica nafúkala viac ako 3 promile v Malackách

ilustračné foto ilustračné foto FB

Niektorí vodiči sa zrejme stále chybne nazdávajú, že popri plnení úloh v súvislosti s COVID-19, zabúdame na svoje ďalšie povinnosti a úlohy služobnej činnosti. Informuje o svojich zisteniach na FB Polícia SR - Bratislavský kraj.

Bratislavskí policajti zaznamenali počas utorka 14.4.2020 až 3 prípady, kedy vodiči neváhali viesť motorové vozidlo napriek predchádzajúcemu požitiu alkoholu.

Najväčšou rekordérkou bola žena z okresu Senica na vozidle zn. Škoda Fabia, ktorú hliadka PMJ kontrolovala na parkovisku v Malackách. Policajti jej dychovou skúškou namerali hodnotu 1,52mg/l (3,17‰) alkoholu v dychu.

Ďalším nezodpovedným vodičom bol kamionista z Bánoviec nad Bebravou, ktorého policajti PMJ zastavili a kontrolovali na Lieskovskej ceste v Bratislave. Už počas vystupovania z kabíny muž javil známky požitia alkoholu. Mal značný problém s koordináciou pohybu aj komunikáciou. Dychovou skúškou mu bola následne nameraná hodnota 1,18mg/l ((2,46‰) alkoholu v dychu.

V poslednom prípade boli policajti PMJ vyslaní na čerpaciu stanicu na diaľnicu D2 smerom do tunela Sitina. Personál čerpacej stanice tu mal spozorovať vodiča kamiónu javiaceho známky požitia alkoholu, ktorému následne zabránili v ďalšej jazde. Po príchode na miesto policajti zistili, že ide o vodiča srbskej národnosti, ktorého podrobili dychovej skúške. Jej výsledok preukázal požitie alkoholu, nameraná mu bola hodnota 1,14mg/l (2,38‰) alkoholu v dychu.

Všetci traja vodiči už v súčasnosti čelia obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

"V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Na Slovensku platí tzv. „ nulová tolerancia“ výšky hladiny alkoholu v dychu, respektíve v krvi u vodičov. Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili," upozorňuje polícia na sociálnej sieti. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 15 apríl 2020 12:48

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Športový klub Rudar Láb

Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb

Silvestrovský beh v Senici

Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici

Vianoce na Dérerke, Malacky

Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada